O 0 O Özgan op een zucht van Impens Martijn Rijckaert bereikt mijlpaal 10 ZEELAND Piet Lindenberg overleden (92 jaar) Pattinama-Kerkhove is terug in de top 200 Bierma weet goede vorm vast te houden Ervaren rot van IJzendijke speelde eigenlijk al in het derde elftal. Of hij tot het eind van het seizoen bij het eerste speelt, kan hij niet zeggen. VOETBAL Piet Lindenberg is gisteren op 92-jarige leef tijd overleden. Hij was in de jaren zestig de trainer en architect van het succesvolste, Zeeuwse voetbalelftal aller tijden: Middel burg. Dit team werd driemaal landskampioen bij de amateurs (in 1966, 1967 en 1969). Lin- denberg had de kern van dit team al bij de ju nioren onder zijn hoede en kneedde het ge duldig en vakkundig naar een kampioens team. Na zijn Middelburgse succesjaren was hij ook nog trainer bij Goes en Veere, voordat hij zijn carrière afsloot bij Middelburg. Hij was zelf een begenadigd voetballer bij RCS, Vlissingen en RBC. Bij die laatste club maakte hij de overstap naar het betaald voetbal mee. TENNIS Tennisster Lesley Pattinama-Kerkhove uit Zierikzee is terug in de top 200 van de wereld ranglijst. De toernooizege zondag in Thailand zorgde voor een sprong van 33 plaatsen, van de 221ste naar de 188ste plaats. Ruim een maand geleden viel de Zeeuwse weg uit de top 200. Haar beste klassering blijft 147ste, die ze in ok tober 2017 haalde. Pattinama-Kerkhove is nu vierde Neder landse op de wereldranglijst. Door de Thaise zege passeerde ze Richel Hogenkamp (192). Alleen Kiki Bertens (9), Arantxa Rus (98) en Bibiane Schoofs (169) staan boven haar. Seedo Bente Bierma heeft afgelopen weekend in Ou denbosch het zilvertoernooi van de Top Shot Junior Tour in de categorie tot en met 16 jaar op overtuigende wijze op haar naam geschre ven. De tennisster uit Koudekerke kwam met een blakende vorm terug van de TOZ-trip in Israël waar ze haar eerste ITF-punten wist te vergaren. In Oudenbosch verloor de als derde geplaatste Bierma op weg naar de finale slechts één game. In de eindstrijd rekende ze gedecideerd af met de als eerste geplaatste Madelief van Heese. Het werd 6-3 6-4. Quote van de dag Kapelle is eigenlijk het Feyenoord van Zeeland' Kunstgras Hij heeft er even op moeten wach ten, maar vier jaar na zijn laatste treffer, wist Martijn Rijckaert zon dag eindelijk opnieuw het net te vinden. Met zijn doelpunt bezorgde hij IJzendijke niet alleen een 1-0- overwinning op Biervliet, het bete kende ook zijn honderdste goal in zijn carrière. Zelf was hij er eigenlijk nooit zo erg mee bezig, laat staan dat hij er wakker van lag. Zondag was het dan toch zo ver, maar voor Rij ckaert waren de drie punten eigenlijk veel belangrijker. ,,Mensen feliciteren je ermee, maar als ik hem nooit had gemaakt was het ook goed geweest. Ik vind het leuker dat het de enige en winnende treffer was, daar ben ik wel blij om.'' Voor zichzelf was het scoren van die honderdste treffer dus absoluut geen thema. Voor Adri van Hane- gem, Zeeuws topscorer aller tijden en doelpuntenmachine van IJzen- dijke, lag dat toch wat anders. ,,Adri vindt doelpunten en statistieken heel belangrijk, veel belangrijker dan ik. We hebben het wel eens over die 99 treffers gehad, maar dan begint hij er over. Dat doe ik zelf nooit.'' Om die grens van honderd tref fers te halen - allemaal in dienst van IJzendijke - had hij dus nog één Mijn tijd is eigenlijk wel een beetje geweest doelpunt nodig, maar die liet jaren op zich wachten. Dat klinkt meer opmerkelijk, dan het daadwerkelijk is. De 35-jarige middenvelder legt zelf uit hoe dat komt. ,,Ik was vier jaar geleden eigenlijk al gestopt bij het eerste. In de tussentijd heb ik een nieuwe heup gekregen en ben ik nog geopereerd aan mijn been, waardoor ik niet kon voetballen. Daarna ben ik weer begonnen bij het derde'' Door blessures en andere om standigheden hadden ze bij het eerste elftal niet voldoende spelers en dus werd er een beroep gedaan op de linkspoot. Die uitnodiging kon hij niet afslaan. ,,Vergeleken met het derde elftal is het voetbal natuurlijk aantrekkelijker, maar het is allebei leuk. Voetbal blijft altijd leuk.'' Voorlopig is hij nog fit ge noeg om te kunnen voetballen, maar of hij het seizoen ook af gaat maken bij het eerste durft hij nog niet te zeggen. ,,Ik weet niet of ik het einde van het seizoen haal. We zien het wel, ik merk dat het fysiek steeds zwaarder wordt.'' Jeugd Naar één wedstrijd kijkt hij overi gens wel heel erg uit. Dat is de ont moeting met Sluis, waar oud ploeggenoot Lodewijk van Keeken sinds dit seizoen actief is. ,,Ik zie en spreek hem nog regelmatig. Dan is het leuk om tegen elkaar te spelen, hij is nog een beetje van mijn gene ratie. Daar heb ik wel zin in.'' Binnen het eerste elftal van IJ- zendijke zitten vooral veel jonge gasten die bevriend zijn met elkaar, zoals dat vaker het geval is bij een dorpsclub. Met zijn 35 jaar zit hij dan eigenlijk ook niet zo te wachten op alle aandacht voor zijn honderd ste treffer. ,,Mijn tijd is eigenlijk wel een beetje geweest. Laat het maar lekker over de jeugd gaan.'' Rijckaert, schilder van beroep, weet wel dat ze bij het eerste van IJ zendijke niet al te hoge verwachtin gen moeten hebben. ,,Als we dit seizoen vier ploegen onder ons kunnen houden, hebben we het heel goed gedaan.'' VLISSINGEN Can Özgan is de eer ste belager van Rik Impens in het PZC-topscorersklassement. De aanvaller van Patrijzen was zater dag de gevierde man op bezoek bij VCK. Hij maakte alle doelpunten van de club uit 's-Heerenhoek in de 3-1-overwinning. Özgan heeft nu tien keer gescoord, wat hem een totaal oplevert van 15 punten. In de derde klasse is een vermenigvuldigingsfactor van 1,5 aan de doelpunten gekoppeld. De van Kloetinge overgekomen aan valler heeft in zeven van Patrijzens acht duels gescoord. Alleen koplo per Kapelle hield hem van scoren af. Özgan staat ingeklemd tussen twee spelers uit de derde divisie. Koplo per Impens (Hoek) heeft één punt meer door zijn acht doelpunten, terwijl nummer drie Steve Schalk wijk (Goes) één punt minder heeft door zijn zeven goals. Robin Boo gaard (Kapelle) staat op negen goals, die goed zijn voor 13,5 punten. Topscorer 8 sa 1 dinsdag 12 november 2019 Lesley Pattinama-Kerkhove maakt een sprong van 33 plaatsen. foto epa TENNIS - PZC-sportverslaggever Rudy Boogert be spreekt met presentator Juriën Dam het Zeeuwse voetbalweekeinde. Kijk en luister op www.pzc.nl/sport 4 Steven Seedo (foto) is aan zijn laatste sei zoen bezig als trainer van FC De Westhoek. De ex-zaalvoet balinternational zet er komende zomer, na zijn vierde seizoen bij de Schouw- se fusieclub, een punt ach ter. In de vierde klasse A staat FC De West hoek op de ne gende plaats. 7 FC Axel is uit de brand. De voetbalclub kan vanaf het sei zoen 2020 2021 op een kunstgrasveld spelen. De Ter- neuzense ge meenteraad heeft in de be groting 2020 400.000 euro opzij gezet voor de inves tering. Zeeuws- Vlaanderen telt straks zeven kunstgrasvel den bij voetbal clubs. HVV'24 is de enige met twee kunst grasvelden. a (O Na vier jaar toch die honderdste GO Daniel Wissel IJzendijke *7* Martijn Rijckaert na het duel met Biervliet. foto pzc -Martijn Rijckaert (35) Rik Impens 22 CO jo 00 O) O CD CO CO Can Ozgan Patrijzen Goes Steve Schalkwijk Robin Boogaard fe Kapelle A»'*-n liJll—UyMKi'SSCPttT-«rtltCW/roWnr HBZJV«TI«!.r Maarten Hazelaar Oostkapelle/Domburg Kevin van Iersel sNieuwdorp 'v ■- ....v, --- u -• Mahboub Rahimi iï, Dauwendaele taan nedLajciBACYdiiM, Reinier Goedemondt jj Kapelle 3e div zat 8 2 16 3A zat 10 1,5 15 3e div zat 7 j 2 I 14 zyu 1 yswmoi 3A zat 9 i, 1,5 S 13,5 2E z 3A zat 3A zat 3A zat Elco Jansen Ronald Zwager Krabbendijke Duiveland Domenique van den Berge Bruse Boys Martijn Simonse 1 Luctor Heinkenszand 3A zat Xander van der Poel Kloetinge 1C 3e div zat Erwin Franse Jarno van Nieuwenhuize SKNWK 4A zat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42