'Iedereen moet lol kunnen hebben op en rond de ijsbaan in Middelburg' 'Wist u dat er zoveel mogelijk is?' Het Zeeuwse Land 7 Wijkcentrum De Burgerij vernieuwd Elk wijkcentrum wil een ontmoetingscentrum zijn. Door een knusse 'huiskamer' in te richten, moeten bewoners van de Vlissingse wijk Paauwenburg nog eerder De Burgerij binnenstappen. Hekjes met bakken ge raniums als afschei ding van het café terras. Een frisse aankleding van de bar, nieuw meubilair in het café restaurant en in de nieuwe lunch-bistro. Kistjes met kannen, wijnflessen, (kunst)bloemen en (kunst)fruit aan de muur. En de muren op de begane grond be schilderd alsof het de buitenmu ren zijn van een pittoresk Frans dorpje. Uitnodigender kan het toch niet worden, gebaart voor zitter Wim Meulmeester van Wijkcentrum De Burgerij. Barrières De Burgerij mag niet klagen over belangstelling voor het wijkcen trum. Vele tientallen mensen ko men wekelijks of vaker om deel te nemen aan een van de vele activi teiten die in het wijkcentrum worden gehouden. Maar Meul- meester en zijn medebestuurders willen ook mensen binnenhalen voor wie de drempel van het wijkgebouw nog te hoog is. Die hoeven niet direct mee te doen in de 'creagroep' of aan de line- dance. Gewoon een bakje koffie drinken en een praatje maken of een kaartje leggen, kan ook. Met een 'werkgroep eenzaam heid' de wijk intrekken, werkt niet, weet Meulmeester. ,,Juist de mensen die je zou willen binnen halen, haken dan het eerst af." Door met een paar andere vrij willigers een 'werkgroep ont moeting' te vormen, hoopte Meulmeester op ideeën te komen om barrières af te breken. De bi bliotheek in CineCity gaf inspira tie. Begrotelijk ,,Het uitleencentrum presenteert zich ook op een losse, informele manier die mensen uitnodigt even binnen te stappen. Martine Dobbelaar van Smit Interieur- bouw was een van degenen die de nieuwe bieb gezicht gaf, dus heb ik haar gevraagd ook eens een plannetje voor ons te maken." Punaisepoetsers en mierenneukers heb je altijd, maar de meeste reacties die ik krijg zijn positief Het plan van Dobbelaar bleek wat te begrotelijk voor het wijk centrum. Maar nadat de Stichting Doen, het VSB-fonds, de Konink lijke Nederlandse Heidemaat schappij en nog wat kleinere sponsors bereid bleken de leef baarheid in Paauwenburg te sti muleren, kon toch een prachtige renovatie in gang worden gezet. De ombouw van de voormalige garderobe tot bistro is de opval lendste verandering in De Burge rij. In het Hollands-Frans aange klede binnenplaatsje met open doorgang naar de keuken staan ronde tafeltjes waar een man of twintig elke donderdag kan lun chen. ,,We serveren ook af en toe een diner, maar dan verkassen we naar het wat grotere café." Punaisepoetsers ,,Punaisepoetsers en mierenneu kers heb je altijd", vindt Meul- meester. ,,Maar de meeste reacties die ik krijg zijn positief. De meeste mensen die binnenko men, roepen direct 'gezellig' en roemen de sfeer." Bezoekers van de line-danceles, bevestigden gis termiddag de woorden van de voorzitter. De meesten prijzen de ruimtes op de begane grond als 'heel leuk en uitnodigend'. Twee dames van buiten Paauwenburg (Koudekerke en de naastliggende wijk Lammerenburg) vinden dat De Burgerij 'een nog gezelliger uitstraling' heeft. Romantisch Een oudere dame heeft haar be denkingen: ,,Ik ben wel blij met de aankleding van de ruimtes. Maar ik vind het jammer dat de muren zo vaal zijn. Geef mij maar strakke, frisse muren." De dame corrigeert zichzelf direct. ,,Veel mensen vinden dat verveloze, wat verwaarloosde blijkbaar ge zellig en romantisch. Dus wat zal ik zeuren?" De officiële opening van 'de huiskamer' vindt plaats tijdens de jaarwisselingsreceptie van De Burgerij maandag 30 december. MIDDELBURG Een winter- markt, een ijsfiets, speciale acti viteiten voor schoolkinderen en ouderen; iedereen moet lol kunnen hebben op en om de ijsbaan in Middelburg. Op en om de Markt kan jong en oud van donderdag 27 novem ber tot en met zondag 19 januari ('een week langer dan voor gaande jaren') van de ijsbaan genieten. Het is al de veertiende keer dat Middelburgers en ijs- pretliefhebbers van buiten de ijzers kunnen onderbinden in de Zeeuwse hoofdstad. Ook kunnen ze curlen op het ijs, 'kerstmuts-schaatsen' of op nieuwjaarsdag in zwembroek schaatsen. Daarnaast blijft Pa trick Gabriëlse van de Stichting Zeeland Houdt van Schaatsen elk jaar iets nieuws verzinnen. Zo kunnen mensen dit jaar een ijsfiets (wiel voor, twee glij- ijzers achter) huren. Voor gaande jaren dacht Gabriëlse nog dat de icebyk 'normale' schaatsers te veel in de weg zou zitten. ,,Maar op ons aparte krabbel- annex curlingbaantje kunnen ook wel vier ijsfietsen rondrijden. Het is natuurlijk toch een leuke attractie." Zo'n attractie moet ook de Wintermarkt zijn. Tien chalets met sfeervolle kramen rond de al eerder aanwezige nostalgi sche zweefmolen brengen be zoekers van 20 tot en met 30 de cember nog meer in kerstsfeer. Jong en oud komen zoals ge woonlijk extra aan hun trekken. Basisscholieren van de boven bouw uit Middelburg, Veere en Vlissingen zullen veel morgen uren vullen. Middelburgse scholieren uit groep 8 worden in december extra in de watten gelegd door Albert Heijn. Ter ere van de heropening van de winkel aan de Pottenbakkers singel worden ze getrakteerd op een ontbijtje. Met de kerstgedachte in het hoofd worden mensen ook uit genodigd ouderen uit hun isole ment te halen. Voor een kleine bijdrage 'bedankt' een speciale brievenbus de gever. Met de gif ten worden kaartjes gekocht voor eenzame ouderen, die on der deskundige begeleiding ook van de ijspret kunnen genieten. DEEA dinsdag 12 november 2019 WA Alsof je zo een Frans dorpje binnenloopt René Hoonhorst Vlissingen -Wim Meulmeester voorzitter De Burgerij IJsfietsen Ontbijtje Verzorgd naar wens door Ton en Saskia van DELA Wat uw wensen ook zijn, ons ervaren team helpt u graag om het afscheid altijd persoonlijk en bijzonder te maken. Voor leden en ieder ander. Ga voor informatie naardela.nl/middenzeeland of bel 0165 74 22 20 voor een persoonlijk gesprek. Voorzitter Wim Meulmeester in de nieuwe bistro van De Burgerij. Op achtergrond legt Martine Dobbelaar de laatste hand aan de de muurschilderingen in het wijkcentrum. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39