IN DE REGIO 6 Projectontwikkelaar wil volgend najaar starten in Domburg Geld uit kluis gestolen bij winkel De Juf MIJN DORP, MIJN STAD ram Van Garderen geeft aan dat hij in het ruim dertig jaar oude hotel de gasten niet meer dat kan aanbieden wat zij wensen. ,,Het is gedateerd." Daarom ligt er nu bij de gemeente een plan voor sloop en nieuwbouw. ,,Het past binnen het bestemmingsplan", be nadrukt hij. De ondernemer verwacht dan ook dat hij zonder al te veel proble men volgend najaar kan beginnen met de sloop. Hij geeft wel aan dat het nieuwe hotel met elf meter iets hoger wordt dan het bestaande. ,,Maar het blijven drie bouwlagen met één kap." Betere vormgeving Door een betere vormgeving en de ruimte binnen het bestemmings plan optimaal te benutten, lukt het volgens hem ervoor te zorgen dat het hotel straks meer kamers telt. Het bebouwde oppervlak wordt bijvoorbeeld met bijna tien procent uitgebreid. De ontwikkelaar zegt ook dat het plan past binnen de Zeeuwse Kust- visie, het Beeldkwaliteitsplan en die Visie Domburg. Zo staat in de Kustvisie dat verdere kwaliteitsver beteringen van de hotels centraal staan. En in de Visie Domburg: ,,De ho tels en het bijbehorende parkeren dienen een kwaliteitsimpuls te on dergaan." Daarom wil Van Garde ren dat de gasten straks onder het nieuwe hotel parkeren. ,,Voor de aanleg van een parkeerkelder moet nog wel toestemming komen." Hij De omgeving moet er zo natuurlijk mogelijk uitzien zonder overal geparkeerde auto's vindt ondergronds parkeren be langrijk omdat hij wil dat de directe omgeving van Zonneduin er zo na tuurlijk mogelijk uitziet zonder overal geparkeerde auto's van gas ten. Dat zorgt volgens hem voor een kwaliteitsimpuls voor het Neha- lenniagebied. Domburgse hoteliers onderzoeken momenteel of het mogelijk is in de toekomst te wer ken met parkeerterreinen voor hun gasten aan de rand van het stadje en shuttlevervoer naar de hotels. Zo lang dat er nog niet is wil Van Gar deren dat zijn gasten hun auto's uit het zicht en onder het hotel kun nen parkeren. Visie De gemeente Veere werkt momen teel samen met betrokken onder nemers en bewoners van het Neha- lenniagebied aan een visie voor het gebied. Volgens Van Garderen kan het nog heel lang duren voordat het ge reed is. Hij wil daar niet op wachten omdat het hotel toe is aan een gron dige opknapbeurt. Volgens het ont werp komt de entree aan de Bad- straat, wordt het een gasloos hotel en komen op het dak zonnepanelen te liggen. De inbraak was nogal brutaal: de dader sloeg de ruit van de voor deur stuk en klom zo naar bin nen. Dat lijkt nogal risicovol: De Juf ligt niet bepaald op een rus tige plek, op het Damplein, mid denin het centrum. ,,Je verwacht dit inderdaad niet'', reageert ei genaar Ard Flipse. ,,Zeker niet omdat we ook camera's hebben. Dan denk je toch dat daar een af schrikwekkende werking van uit gaat." Camerabeelden Uit de camerabeelden kunnen wel al wat conclusies getrokken worden. ,,De inbraak was om half twee vannacht. Zo ver we kunnen zien, gaat het om één dader. We gaan de beelden samen met de politie nog eens goed bekijken. Daar kunnen we misschien nog meer uit halen." Omzet en fooi De dader had het gemunt op de kluis. Daar is geld uitgehaald. ,,Omzet en fooi voor het perso neel", vertelt Flipse. ,,Ik weet nog niet hoeveel precies." Het is nog niet duidelijk of de kluis is open gebroken, of dat de dader de code kende. Flipse werd gisterochtend vroeg uit zijn bed gebeld. ,,Dan schrik j e wel even hoor." De zaak ging hierdoor ruim een uur later open. ,,We moesten eerst oprui men." Flipse gaat verder aan de slag met de politie en de verze kering. ,,Ik hoop ook dat mensen die iets gezien of gehoord heb ben, zich melden." Bijeenkomst over rouw en verlies Pascale Naessens te gast Drvkkerij Expositie Cocky van Zanten dinsdag 12 november 2019 WA Plan voor nieuw hotel in het Nehalenniagebied Voorjaar 2022 gaat het ver nieuwde hotel Zonneduin in het Nehalenniagebied in Domburg open, zo hoopt en verwacht pro jectontwikkelaar Ko van Garde ren. Hij wil volgend najaar star ten met de sloop van het ruim dertig kamers tellende gebouw. Zo'n vijftien maanden later hoopt hij het gloednieuwe 4,5 sterren familiehotel met 42 ka mers te openen. Emile Calon Domburg -Ko van Garderen, projectontwikkelaar Een inbreker heeft in de nacht van zondag op maan dag geld uit de kluis gestolen bij taartenwinkel De Juf in Middelburg. Hoeveel er is buitgemaakt bij de inbraak, is nog onduidelijk. Martijn de Koning Middelburg MIDDELBURG In de ruimte achter de Doopsgezinde kerk (Lange Noordstraat 63) wordt vanavond een bij eenkomst over verlies en rouw gehouden. Be langstellenden zijn om 19.30 uur welkom. Leuny de Kam heeft zich tij dens de opleiding Con textuele Hulpverlening in Antwerpen verdiept in rouw en gaat vanavond in op vragen als hoe ga je om met verlies in je leven? en is er een me dicijn tegen verdriet? Belangstellenden zijn om 19.30 uur welkom. MIDDELBURG De Vlaamse kookboeke nauteur en tv-presenta- trice Pascale Naessens is vandaag te gast in boekhandel de Drvkkery voor een lezing en een diner. Het diner begint om 17.30 uur en kost 25 euro. Aansluitend, om 19.30 uur, geeft Naes- sens een lezing. Aanmelden kan in de Drvkkery en via drukke- rijmiddelburg.nl. VLISSINGEN Pascale Naessens. Kunstenares Cocky van Zanten uit Breda is al ja renlang bezig met teke nen. Zij werkt graag met potlood en pen. Ze maakt fijne, precieze etsen, vaak kleurig ver levendigd met aquarel verf. Haar inspiratie haalt zij uit de natuur, bomen en schelpen. Ze exposeert haar werk tot en met 22 januari in de bibliotheek in Vlissingen. AAGTEKERKE Ver enigingsgebouw Ami- citia, 14.00-16.30 uur: Soos voor senioren GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 13.30-17.00 uur: Soosmiddag voor 50+; 18.30-19.30 uur: Activiteitenavond jeugdnatuurclub De Vleermuis voor kin deren van 7 t/m 12 jaar KOUDEKERKE De Klimop, 14.00-16.00 uur: Middag voor so ciaal contact, waar gehandwerkt wordt MIDDELBURG Sport park de Sprong, Aan- loop 4, 09.00-12.00 uur: Tafeltennis voor senioren; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'Pava- rotti'; Drvkkery, 17.30 uur: Diner en lezing Pascale Naessens; Kantine FC Dauwen- daele, 19.30-23.00 uur: Kaartavond van Klaverjasclub 't Ver- zakertje' OOSTKAPELLE De Halve Maan, 10.15 11.45 uur: Sportdorp Oostkapelle organi seert Dynamic Ten nis; 14.00-16.30 uur: Koersbal OOST-SOUBURG De Kwikstaart, 14.00 uur: Lezingen Ad Tramper en Martien van Dijk over de Slag om de Schelde VLISSINGEN Gym zaal Theo Thijssen, 16.00 uur: Kleuter- gym; Wijkcentrum Bolwerk, Papegaai enburg: 19.00 uur: Is raëlische dans; 20.00-22.00 uur: In ternationale dans; CCXL Theater, 20.15 uur: Optreden van The Osmonds WESTKAPELLE Bij de Koster, Markt 65, 14.00-16.30 uur: Soos voor ouderen. Artist's impression van het nieuwe hotel Zonneduin. bron vastgoedontwikkeling vgd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38