Bokito Terneuzen wil nu geen debat over roetveegpieten Banengroei Zeeland gaat harder dan elders 2 WENDY WAGENMAKERS Column De leraren staakten en omdat ik als moeder nogal vatbaar ben voor marketing, vond ik dat ik mijn kinderen, die arme schepsels, óók een dagje Blijdorp moest gunnen. Het gejuich na de aankondiging was amper gestild of ik herinnerde me mijn voornemen om nooit naar een dierentuin te gaan. Maar goed, kinderen moch ten gratis naar binnen, scheelt toch weer vier tientjes. Het leven is te kort om principieel te zijn. dier dat op de posters bij de entree nog zo'n vrolijke duikeling in het turquoise water maakte, bleek een eenzame zonderling die verveeld door de modder slofte. Van krij sende kinderen en moeders die mopperden omdat de beer niet in de camera keek, nam hij amper no tie. Hij was het blijkbaar gewend. het lumineuze idee van een dagje Blijdorp waren gekomen. Integen deel. Het was buggybotsen gebla zen om een glimp op te vangen van de treurige tijger en de neurotische olifanten. De totaal-hysterische stemming bereikte een hoogte punt in de binnenspeeltuin, waar zo veel kinderen krioelden, knok ten en krijsten en waar zo vaak 'JAYDEN! HIER KOMEN!' werd gegild dat mijn voltallige kroost smeekte om direct rechtsomkeert te maken. Tijdens onze vluchtpoging pas seerden we de gorilla's, die hun heil in het binnenverblijf hadden gezocht. Daar ontdekten we een nieuwe primatensoort: de dieren tuinfreak. Zo onverstoorbaar als de gorilla's vlooien uit elkaars vacht plozen, zo geconcentreerd richtten zij hun mega-objectieven op de dieren. Mensen in survivalkleding met rugzakken vol beertjes en but tons die ernstig spraken over de ongebruikelijke fronzen van Thabo en de gespannen tepels van Aybo. En die na het selecteren van de Fa- cebook-foto van de dag opgewekt 'Tot morgen!' zeiden. Die Bokito, hij had gewoon volko men gelijk. Wégwezen hier. En noooooit meer terugkomen. Daar ontdekten we een nieuwe primatensoort: de dierentuinfreak DE STELLING Vandaag: Zeeland is een rommeltje Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters tesenstan&ers roetveespiet komem met EISEN SINTERKLAASJOURNAAL Gewonde bij woningbrand Bliksembezoek van Oek de Jong VLISSINGEN Ongelukken op A58 door winterse buien Tot deze conclusie is het presidium van de raad, met tien van de twaalf fractievoorzitters, gisteravond ge komen. PVV-fractievoorzitter Pa trick van der Hoeff had een spoed debat aangevraagd. Hij had zich eraan gestoord dat bij de intocht van Sinterklaas zaterdag een aantal roet- veegpieten zal zijn, naast Zwarte Pieten. Nederlands cultuurgoed wordt volgens hem daardoor aange tast. Met steun van Van der Hoeff heeft het beraad van fractievoorzit ters vastgesteld dat het te kort dag is deze week te discussiëren over de inzet van roetveegpieten. Een debat zou de heftige gevoelens van voor- en tegenstanders die zich vooral op internet laten horen, alleen maar aanwakkeren. Terneuzens burge meester Jan Lonink zei het zo: ,,Laat het zaterdag een kinderfeest zijn zo- als de Sinterklaasintocht hoort te zijn." Op een later tijdstip is het wel de bedoeling hierover te praten, aldus Lonink. Hij weet nog niet in welke vorm. De organisatie van Sinter klaasintochten in Terneuzen is geen zaak van de gemeente, maar van particuliere comités. Onderne mersvereniging Bizzy heeft er in de stad Terneuzen voor gekozen een aantal roetveegpieten in te zetten, Laat het zaterdag een kinderfeest zijn zoals de Sinterklaasintocht hoort te zijn mede op verzoek van scholen in Terneuzen. Bizzy sluit daarmee ook aan op het Sinterklaasjournaal op tv. Voor vanmiddag om één uur is op het Stadhuisplein in Terneuzen een demonstratie aangekondigd door Stop Antifa Terreur Zeeland tegen de inzet van roetveegpieten. Gister avond was nog geen vergunning verleend. De grootste groei was boven de Westerschelde. Daar nam het aan tal banen toe met 3200. In Zeeuws- Vlaanderen kwamen er 1100 bij, waarvan 1000 in de gemeente Ter- neuzen. De toename van het aantal banen in Zeeland was vorig jaar groter dan in 2017. Dat jaar nam in Zeeland het aantal betaalde banen toe met 2,1 procent. Landelijk was de groei toen 2,9 procent. Over de periode 2013-2018 was de groei landelijk 9,4 procent en in Zeeland 7,0 procent. Gezondheidszorg De sectoren gezondheid- en wel- zijnszorg (toename met 1300 banen naar 28.900 eind vorig jaar) en han del (groei met 1100 naar 27.600 ba nen) kenden de sterkste groei. Op enige afstand volgt de bouwnijver heid waar vorig jaar 500 betaalde banen erbij kwamen. De bouw telde eind 2018 7400 banen in Zee land In de industrie, na de zorg en handel de sector met de meeste werknemers in de provincie, bleef het aantal banen gelijk, 20.400. Ook in andere sectoren waren de schommelingen in het aantal ba nen minimaal. De sterkste groei kenden vorig jaar de gemeenten Terneuzen (plus 1000 banen), Goes (plus 900 ba nen), Vlissingen (plus 700 banen) en Schouwen-Duiveland (plus 600 banen). In de gemeente Middel burg nam het aantal banen vorig jaar met 100 af.In de gemeente Goes waren in december 2018 de meeste banen te vinden: 28.000. Daarna volgen Terneuzen (27.400), Middelburg (21.200) en Vlissingen 4 dagen supervoordelig nabij Nijmegen incl. ontbijt dinsdag 12 november 2019 Al bij de ijsbeer had ik spijt. Het We waren niet de enigen die op Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik wil best betalen voor het lenen van kunst 541 stemmen EN DAN NU HET WEER. VERTEL, eens weer- PIET, WORDEN DE DAKEN AU TE ©LAD VOOR DIE KLUN©EL!©E ROETVEESP1ETEN MIDDELBURG Bij een forse woning brand in Middelburg is gisteren een persoon ge wond geraakt. De brand werd rond 16.15 uur ont dekt in een woning aan de Waalstraat. Vrijwel di rect werd er door de brandweer opgeschaald naar middelbrand. Brand weerlieden hebben een persoon uit de woning gehaald. Deze is behan deld door ambulanceper soneel. Vrij snel daarna was de brand onder con trole. Het slachtoffer is voor onderzoek overge bracht naar het zieken huis. Hoe de brand heeft kunnen ontstaan, was gisteren niet bekend. GOES Schrijver Oek de Jong brengt zaterdag een blik sembezoek aan Goes. Vanaf 16.00 uur is hij aan wezig in boekhandel De Koperen Tuin. Boekhandelaar Manda Heddema zal kort met hem in gesprek gaan over zijn laatste boek, Zwarte schuur, daarna signeert hij. Heddema besprak het boek in de uitzending van De Wereld Draait Door van 24 sep tember, waarin het tot Boek van de Maand werd uitgeroepen. Oek de Jong groeide op in Goes. Zijn nieuwste roman speelt voor een belang rijk deel in Zeeland. Plotselinge winterse buien hebben gister avond tot problemen ge leid op de A58. Meer dere auto's zijn daarbij van de weg geraakt. Au tomobilisten werden rond 19.15 uur overvallen door hevige winterse neerslag, waardoor de rijbaan in een mum van tijd wit en spekglad was. Bij Nieuw- en Sint Joos- land raakten in de rich ting van Goes enkele au to's van de weg. De lin kerrijbaan was tijdelijk afgesloten om de auto's te bergen, dat leidde tot een file van enkele kilo meters. Ten minste een persoon moest naar het ziekenhuis. Het is nu, vlak voor de intocht van Sinterklaas, niet het mo ment om een discussie te voe ren over de inzet van roetveeg- pieten bij die intocht in Terneu- zen. Harmen van der Werf Terneuzen -Jan Lonink, burgemeester Het aantal betaalde banen in Zeeland is vorig jaar harder ge groeid dan het landelijke gemid delde. Eind 2018 waren er vol gens het CBS 157.200 betaalde banen in Zeeland. Dat is 2,9 pro cent meer dan eind 2017. Lande lijk was de stijging 2,6 procent. Theo Giele Vlissingen (17.200). Hotel Millings Centrum 3 overnachtingen incl. ontbijtbuffet Ontvangst met een welkomstdrankje Gratis gebruik Wi-Fi en parkeren Op Zoover beoordeeld met een 8,5 1/ Tip: bezoek Nijmegen of Kleve hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2