P 28 MEDIA CULTUUR Nog nooit deelden acteergiganten Al Pacino en Robert De Niro zoveel scènes samen als in het gangsterepos The Irishman, gemaakt door hun favoriete regisseur Martin Scorsese. ANGELA KIJKT TV THE IRISHMAN AL PACINO EN ROBERT DE NIRO obert De Niro (76) komt als eerste de kamer van het Londense Corint- hia Hotel binnen. Kwieke tred, het grijze haar strak achterover gekamd. Zijn kompaan laat even op zich wachten. Maar een halve minuut later is Al Pacino (79) ook present. Je moet wel goed kijken: de eerste indruk is dat er een ver dwaalde milieuactivist binnen is ko men wandelen. De acteur kijkt vermoeid alsof hij Deze film maakt alles goed. Het is het beste wat wij samen hebben gedaan —Al Pacino (79) dagenlang niet geslapen heeft. Het zwarte haar is in een klein staartje samengebonden. Zijn donkere over hemd is duidelijk een maatje te krap. Zijn buik floept eronder te voorschijn als hij plaatsneemt achter de tafel. Van tevoren was gewaarschuwd door een van de publiciteitsmensen van Netflix dat Pacino het gesprek met de twee acteurs zou gaan domi neren. ,,Al geeft lange antwoorden. Hij praat graag als hij in de stemming is." Dat beeld past goed bij zijn vertol king in het ruim 3,5 uur durende The Irishman van vakbondsleider Jimmy Hoffa, ook een spraakwaterval. De Het lijkt me een mooie casus voor een stu dent Media en cultuur die nog een on derwerp voor een afstudeerscriptie zoekt: de kwestie André Hazes/Bridget Maas land/Monique Westenberg. Daarmee bedoel ik niet dat hij of zij moet gaan wroeten in de tijdlijn van wie, wat, met wie, waar en wanneer precies heeft gedaan. Laat dat maar met een gerust hart over aan de roddelbladen de komende weken. Nee, focus op hoe deze zaak in amper 24 uur tijd een Nationale Kwestie werd. Eén waar ieder een een mening over heeft, in familie-app of op Twitter. Wat er nog net niet toe leidde dat boe vrouw Maasland met pek en veren over de grens is gezet. Nóg niet, tenminste, de dag is nog niet voorbij. Ook een interessante vraag trouwens, waarom iedereen zo graag losgaat op Bridget en niet op André. Award voor Earring Extra avond 'WA'inAhoy Deze onverkwikkelijke zaak leert volgens mij veel, zo niet alles over de huidige tijdgeest, over imago's, ons ingebakken man-vrouw-denken en over de inmiddels allesoverheersende invloed van sociale media. Eén goed getimede post is goud waard, vraag maar aan de boze ex Monique. Maar deze zaak zegt ook iets over de verlam mende wurggreep waarin de traditionele rod delrubrieken op de lineaire tv de laatste jaren verkeren. Op dat laatste neem ik hier alvast een voor schotje. Dat past immers in de categorie 'kijkt tv' en de 350 woorden die ik tot mijn beschikking heb. De constatering over 'verlammend' klinkt wellicht gek, omdat het uitgerekend RTL Boule vard was dat zondag de naam van hun eigen Bridget naar boven haalde als nieuwe vriendin van André. Een primeur waarmee ik ze van harte feliciteer. Maar juist in dat 'hun eigen' schuilt hier het probleem. Door de immer uitdijende pool van (inval)presentatoren, deskundigen of gewoon collega's van de zender is er bijna geen show- bizzrel meer denkbaar in Nederland, waar niet een 'vriendje' of 'vriendinnetje' van de show bij betrokken is. Dat maakt niet alleen hun werk, maar zeker ook het kijken er niet leuker op. Of je moet er als zappende ramptoerist op kicken om een groep mensen zich achter een desk in allerlei bochten te zien wringen om de tijd te vullen en toch vooral niks te zeggen. Dat geldt overigens niet alleen voor Boulevard, ook voor Shownieuws. 'Dreetje' behoort tot de SBS/Talpa-inboedel en moest dus zondag ook gespaard worden. Wat dat voor de toekomst betekent? Ik kijk nu al uit naar die scriptie. Quote van de dag Een publiek figuur moet soms door de zure appel heen bijten, maar dit gaat te ver A»V'ÏÏ- V ,i'.; V,-? dinsdag 12 november 2019 Ab Zagt Scriptie MUZIEK Golden Earring heeft van radio zender Veronica een gouden Top 1000 Allertijden Award gekre gen. De band stond als enige Nederlandse act in alle vijftig edities van de hitlijst. De enige andere band die dat lukte is The Rolling Stones. MUZIEK Generaties kinderen kennen haar als oma Paula uit Sesamstraat. De Vlaamse actrice Paula Sleyp is op 88-ja- rige leeftijd overleden. Als oma Paula ging ze tussen 1982-2010 vaak in gesprek met Tommie (foto links) en leniemie- nie. ,,We hebben zoveel mooie herinneringen aan Paula'', zegt de NTR, dat Sesamstraat uitzendt, in een reactie. ,,Een heel warme vrouw met een groot gevoel voor humor. En laten we niet vergeten dat ze ook een buitengewoon goede actrice was.'' FOTO ANP Vrienden van Amstel Live krijgt een extra avond op 28 ja nuari. De jaar lijkse concert reeks in Ahoy bestaat nu uit twaalf shows. Onder anderen Nick Simon, Bl0f, Chef'- Special en Typhoon zullen optreden. —Presentator Luuk Ikink vindt dat Bridget Maasland na het nieuws over haar relatie met André Hazes op sociale media te hard wordt aangepakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28