ZEELAND 25 De voetbalsters van Oranje willen vanavond in Arnhem doordenderen tegen Slovenië. Veel ogen zullen als vanouds gericht zijn op Shanice van de Sanden, de herboren rechtsbuiten. VOETBAL EK-KWALIFICATIE (V) GoalAlert! Bekijk iedere goal direct nadat er is gescoord GOAL ALERT Oranjevrouwen r? GROEPA Programma stand Maar het mooie is: ze is er echt zélf mee aan de slag gegaan. De hand schoen opgepakt en gezegd: dit ga ik zelf oplossen. Ik ga weer zorgen dat ik het naar mijn zin heb. Dat is de belangrijkste voorwaarde om te kunnen presteren.'' Het is bekend: na het gewonnen EK in 2017 kwam er veel op de beste voetbalsters van Oranje af. En dat werd na de zilveren medaille op het WK in Frankrijk alleen maar erger. De een gaat daar anders mee om dan de ander. 'Knuffelleeuwin' Van de Sanden werd plotseling vrij massaal de maat genomen na haar slechte wedstrijden op het WK. Extravert Wiegman: „Shanice is extravert, je merkt en ziet het aan haar als ze minder in haar vel zit. Ze is een van de blikvangers van dit elftal. Als het goed gaat, maar óók als het slecht gaat. Ik vind het mooi om te zien hoe ze daar mee omgaat. Of ik daar deelgenoot van ben geweest? Na tuurlijk praten we. Dat was tijdens het WK zo toen ik haar passeerde en ook daarna. Vorige week hebben we ook even gezeten. Maar dat doe ik met meer speelsters hoor.'' Als Van de Sanden vanavond weer de kans krijgt van Wiegman gaat ze haar 75ste interland spelen. De komende maanden zijn belang rijk voor de aanvaller. Haar contract bij de Europese topclub Olympique Lyon loopt in de zomer af. Een on betwiste basisspeelster is ze bij de Franse club, tussen de beste voet balsters ter wereld, nooit geweest. Het ligt in de lijn der verwachting dat ze uit gaat kijken naar een nieuwe club. Het is iets voor de toe komst. Eerst vanavond met Oranje weer winnen. Een scène die we vanavond gaan zien? Shanice van de Sanden (27) zal na een geslaagde aanval de fans met wilde armgebaren wat opjut ten. Het doorgaans enthousiaste Leeuwinnen-publiek zal daar dan weer gretig op inspringen. Die wis selwerking is er altijd wel, goed of slecht spel. Zo gaat dat nu eenmaal met het atypische voetbalpubliek bij vrouweninterlands. Haatdra gend? Verre van. Kritisch? Ook niet. Het moet vooral een feest zijn. Inderdaad, dat is het vaak ook. Zeker tijdens deze EK-kwalificatie- reeks, die rimpelloos verloopt. Van de Sanden zal zich er senang bij voelen. Ze worstelde de laatste maanden. Openlijk, want Van de Sanden is een open boek. Zonder terughoudendheid gaf ze toe dat ze in een dip zat na het WK. Dat ze het plezier in het voetbal was kwijtge raakt. En daar was ze zelf nog het meest van geschrokken. Hulp van een mental coach deed haar goed. Bevrijding Maar natuurlijk ligt de oplossing voor onzekerheid vooral op het veld. Zo bezien was de wedstrijd van vrijdag in Turkije (0-8) een be vrijding voor Van de Sanden. Eén goal en vier beslissende voorzetten, ze was er simpelweg aan toe na de moeilijke zomer waarin ze tijdens het WK haar basisplaats verloor. ,,Om eerlijk te zijn: ik was wel ex tra blij voor Shanice dat ze het vrij dag liet zien'', zegt bondscoach Sa rina Wiegman. ,,Ze heeft een zware periode gehad. Ze is heel open als het om haar strubbelingen gaat. KIJK OP PZC.NL/GOALALERT dinsdag 12 november 2019 Van Veenendaal Van Nouwen Blood- Van Lunteren worth Dongen Spitse Groenen Van de Donk Van de Sanden Miedema Roord Vandaag 20.00 uur Nederland - Slovenië gespeelc i pt (v-t) 1 Nederland 5 15 (24-2) 2 Slovenië 4 6 (13-6) 3 Rusland 3 6 (5-2) 4 Kosovo 3 6 (4-6) 5 Estland 4 1 (1-13) 6 Turkije 5 1 (1-19) Nummers 1 en beste nummers 2 naar EK in 2021, overige nummers 2 naar play-offs. 'Shanice is zelf aan de slag gegaan' Vermoedelijke opstelling Daniël Dwarswaard Arnhem Shanice van de Sanden (l) kruist Merel van Dongen tijdens de laatste training in het Gel- redome. foto anp *r Nieuw in onze app: GoaLAlert. Scoort jouw club? Dan krijg je een seintje inclusief de FOX Sports video van het doelpunt! Activeer jouw GoaLAlert vandaag nog. eredivisie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25