De puzzel van de eindsprint Supercup m Mark van Bommel biedt zijn gedegradeerde 22 ZEELAND PSV heeft een diepe kniebuiging gemaakt voor Jeroen Zoet. Die heeft de openlijke excuses geaccepteerd. Maar na zes jaar onder de lat wordt zijn leven in Eindhoven straks wel anders als tweede doelman. t^fr' Kort VVV ontslaat Maaskant VVV heeft trainer Robert Maaskant (foto) ontslagen. De club doet dat na een reeks van zeven nederlagen in de eredivisie. Tussen door werd ook in de beker verloren van de amateurs van Groene Ster. Maaskant (50) was bezig aan zijn eerste jaar in Venlo. De Schiedammer werkte daarvoor als technisch directeur bij Almere City FC. Ook zijn assis tent Raymond Libregts is ontslagen. Rood voor middelvinger De Braziliaan Taison van Sjachtar Donetsk heeft een rode kaart gekregen omdat hij zijn middelvinger opstak naar fans van tegen stander Dinamo Kiev. Hij deed dat nadat hij door hen racistisch was bejegend. Schorsing na paniekaanval Miami Heat heeft de Amerikaan Dion Wai ters (27) tien duels geschorst. Hij veroor zaakte grote onrust aan boord van het toe stel dat zijn ploeg naar Los Angeles vloog. Waiters had iets gegeten waar THC in zat, een bestanddeel van cannabis. Het leidde bij hem tot een paniekaanval. Ten Hag nu ook 'elite-coach' Erik ten Hag heeft gisteren deelgenomen aan het 21ste UEFA Elite Coaches Forum. Behalve de trainer van Ajax spraken onder anderen ook Jürgen Klopp (Liverpool), Pep Guardiola (ManCity), Maurizio Sarri (Ju- ventus) en Zinédine Zidane (Real Madrid) over actuele voetbalzaken. Nederlanders krijgen niet vaak een uitnodiging. Alleen Louis van Gaal, Martin Jol en Frank de Boer mochten ooit aanschuiven. Flitsen Atletiek Voetbal Jeroen Zoet meldde zich gister avond in hotel Woudschoten in Zeist. Hij checkte er in voor een week op pad met het Nederlands elftal. Trainen in de bossen van de KNVB-campus; het betekent even weg uit de brandhaard die PSV mo menteel is. Eerder op de dag maakte Zoet (28) iets mee wat zelden een voet baller meemaakt. PSV bood hem openlijk en ruimhartig excuses aan voor de gang van zaken rond het duel van zondag met Willem II. De leiding van de club betreurt het dat Zoet daar 'onterecht extra is be schadigd' door een 'pijnlijke in terne communicatiefout.' ,,Wij hebben verzuimd om Jeroen op zaterdag te vertellen dat hij in Tilburg derde doelman zou zijn'', stelt PSV-trainer Mark van Bommel in een verklaring op de clubsite. ,,Hij kreeg dit pas ter plekke te horen en dat is niet goed te praten. Jeroen was terecht woe dend, maar was toch zo professio neel om met Lars Unnerstall de warming-up te doen.'' Tijdens de warming-up besloot Van Bommel dat het beter was om Zoet niet op de bank te zetten. ,,Om zo te voorkomen dat hij voortdu rend in beeld zou worden gebracht. Ten onrechte heeft hij zondag ver wijten gekregen, maar hij heeft zelf niets verkeerd gedaan. Hij heeft onze excuses geaccepteerd.'' Stilte Zoet zelfverkoos gisteren na de ver klaring de stilte. Wat belangrijk voor hem is, is dat PSV het beeld Wij hebben verzuimd om Jeroen op zaterdag te vertellen dat hij in Tilburg derde doelman zou zijn I' Quote van de dag 'De winnende maken is mooi voor mij en mooi voor het team. Dit duel zal ik niet snel vergeten' Heel dichtbij. Oranje speelt zater dag in Belfast zijn zevende en voorlaatste kwalificatieduel voor het EK 2020. Bij een gelijkspel te gen Noord-Ierland is plaatsing een feit. Oranje eindigt dan altijd bij de beste twee in zijn poule en dan mogen Duitsland en Noord-Ier- land in een duel op de slotdag bepalen wie Oranje vergezelt. Maar ook bij 1-0 of 2-1 verlies is Oranje er bijna. Dan kan het EK- ticket worden gepakt in het thuis duel met dreumes Estland over een week. Bij een gelijke eindstand blijft Oranje dan zowel de Duit sers als de Noord-Ieren voor op basis van een beter onderling resultaat. En zelfs als kwalificatie om bizarre redenen niet lukt tegen de Noord-Ieren of de Esten, heeft Nederland nóg een escape. Dan kan het EK-ticket nog worden ver kregen via de play-offs, waarvoor Oranje zich al eerder plaatste door het winnen van zijn Nations Leaguepoule in 2018 ten koste van Duitsland en Frankrijk. Die EK- play-offs zijn in maart 2020. Dat wordt vanmorgen duidelijk, als de ploeg voor het eerst traint in Zeist. Door de namen van Donyell Malen en Steven Bergwijn is al een kruis gezet. De twee PSV'ers zijn met enkel- en hamstringklachten niet geselecteerd. De bondscoach zette Memphis Depay wel op zijn lijst van 25 man. De ernst van zijn blessure kon gisteravond worden bekeken door de medische staf. Mogelijk wacht een race tegen de klok om de aftrap van zaterdag op Windsor Park te halen. dinsdag 12 november 2019 VOETBAL VOETBAL BASKETBAL VOETBAL GO De Spaanse supercup is in januari in Saoedi-Arabië. Barcelona, Real - en Atlé- tico Madrid en Valencia spe len tegen el kaar in Jeddah. Volgens de krant AS is er een contract voor drie jaar, waarbij de Spaanse bond 120 miljoen euro krijgt. I Coach Alberto Salazar (foto) vecht bij het hof van sport- arbitrage CAS zijn doping- schorsing van vier jaar aan. Salazar was de coach van de Nederlandse Sifan Hassan. 8 PSV gaat door het stof, maar wat moet Zoet nu? Maarten Wijffels Eindhoven - - r'-- -1 -ï^'. Afgelopen zondag: Jeroen Zoet schiet zijn opvolger onder de lat bij PSV, Lars Unnerstall, in bij de warming-up. foto anp - Mark van Bommel - -Luuk de Jong maakte zondag het winnende doelpunt voor Sevilla tegen Betis. Bosnië is op geschrikt door een match- fixing-schan- daal. Er zijn acht mensen aangehouden die worden verdacht van het manipule ren van duels. De Russische schaatser Pavel Koelizjni- kov mist door een blessure de start van de wereldbekerstrijd. Tennisser Milos Raonic doet komende week niet mee aan de finale- week van de Davis Cup. De Canadees heeft een rugblessure. Oranje is in de EK-kwalificatie begonnen aan de beslissende week onder Ronald Koeman. Wat speelt er allemaal tot en met volgende week dinsdag? Vier vragen en antwoorden. Maarten Wijffels Zeist IHoe dichtbij is plaatsing voor het eerste eindtoernooi sinds het WK van 2014? 2 Hoeveel spelers mist Oranje deze keer vanwege blessures?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22