m 0) \^m f ,V 16 ECONOMIE 4 Ruim een jaar is Manon van Beek de baas van Tennet, de Arnhemse beheerder van hoogspanningsnetten in Nederland en Duitsland. Een turbulente periode. ,,Ik ben met iets groters bezig dan mezelf, dus het hoeft niet altijd leuk te zijn." mgMag Takeaway TOPVROUW TENNET Kort Machineverhuurder Boels op het overnamepad Boels Rental, de Nederlandse verhuurder van machines en gereedschappen, neemt zijn Scandinavische branchegenoot Cramo over. Boels telt 592 miljoen euro neer voor Cramo. De combinatie leidt tot een bedrijf met een jaaromzet van meer dan 1,2 miljard euro. Door de samensmelting gaat de nieuwe groep diensten verlenen in zeven tien Europese landen. Het in Sittard geves tigde Boels werd in 1977 opgericht en ver huurt graafmachines, hoogwerkers, steigers, heftrucks en elektrisch gereedschap. Er wer ken 4200 mensen bij het bedrijf. Cramo heeft ongeveer 2660 mensen in dienst. Werkstress kost werkgevers bijna 3 miljard euro Werkgevers zijn jaarlijks al 2,8 miljard euro kwijt aan personeelsverzuim als gevolg van werkstress. Dat is een slordige 300 miljoen euro meer dan een jaar eerder. Dat melden TNO en het Centraal Bureau voor de Statis tiek (CBS). In Nederland hebben op dit mo ment 1,3 miljoen mensen last van burn-out- klachten. In totaal gaat het om elf miljoen ziektedagen door werkstress. ■f. J Economie Groot-Brittannië noteert een lichte stijging De Britse economie is in het derde kwartaal met 0,3 procent gegroeid in vergelijking met de voorgaande periode, toen nog sprake was van een krimp met 0,2 procent. Dat meldde het Britse statistiekbureau op basis van een voorlopige raming. Daarmee ontloopt Groot-Brittannië een zogenoemde techni sche recessie, waarvan sprake is als de eco nomie in twee achtereenvolgende kwarta len krimpt. De Britse economie heeft te kampen met tegenwind door de onzeker heid rond de brexit. Economen verwachten dat de Britse economie over heel 2019 met 1,2 procent zal groeien. Dat zou de zwakste groei zijn sinds de financiële crisis ruim van tien jaar geleden. Adyen Boskalis Of 4 Arnhem anon van Beek (48) kende niet bepaald de ideale eerste dag voor iemand die aan een nieuwe baan begint. Als de Naardense op maandag 3 septem ber 2018 om 07.30 uur, het wordt net licht, bedrijventerrein Arnhems Bui ten oprijdt, wordt ze begroet door een spandoek: 'Welkom nieuwe ceo, waar blijft onze cao?' Vakbonden CNV en FNV hebben de start van Van Beek aangegrepen om actie te voeren, zo wordt snel dui delijk. Eenmaal aangekomen bij het gebouw van haar nieuwe werkgever stapt ze uit, neemt een flyer aan van een van de actievoerders en blijft even bij het clubje demonstranten staan. De vakbondsleden hebben niet in de gaten dat zy de ceo is die ze daar die ochtend op staan te wachten. Maanden later, in januari, zal Tennet een nieuwe cao met de bonden teke nen. Tennet is een grote speler in stroomland. Het laatste echte staats bedrijf bovendien. De Nederlandse overheid is 100 procent aandeelhou der. Maar niet lang meer. De Arn hemse beheerder van hoogspan- Ik zit in de tweede helft van m'n carrière en het gaat ook echt ergens over ningsnetten maakt een explosieve groei door. Niet alleen in eigen land, maar ook in Duitsland, waar Tennet een steeds grotere rol speelt met haar 'stroomsnelwegen' op land en zee. De groei in beide landen kost het bedrijf miljarden euro's. Tennet wil klaar zijn voor de toekomst, waar elektriciteit niet langer wordt opge wekt met kolen en gas, maar met zon en wind. Liefst 35 miljard euro is er nodig tot 2028, waarvan 12 miljard in Nederland wordt gestoken, en 23 mil jard in Duitsland. Minister van Fi nanciën Wopke Hoekstra zoekt voor een deel van die investeringen een Duitse partner, mogelijk de Duitse Staat. ,,Het is geen nieuws dat wij behoefte hebben aan kapitaal. Die gesprekken lopen al zeker twee jaar. Ook de mi nister erkent het belang van een grensoverschrijdende netbeheerder. In Duitsland zeggen ze niet voor niets: Wir sind alle vernetzt. Je kunt in je eentje geen stroomnet in stand houden." ,,Tennet is geen Nederlands bedrijf. Tennet is een bedrijf met een Neder landse aandeelhouder. Wij opereren in Nederland en Duitsland, hebben dinsdag 12 november 2019 SCANDINAVISCHE BRANCHEGENOOT 1,3 MILJOEN MENSEN HEBBEN ER LAST Ji t#;® VORIG KWARTAAL NOG KRIMP Analisten prijzen de extra toeslag die de maaltijd bezorger gaat rekenen voor Scoober. Het digitale be- taalplatform ein digde in het lin kerrijtje van de stijgers in de AEX. De baggeraar stelde teleur bij de hoofdfond sen. De fabrikant van offshore funde ringen kreeg een adviesverlaging van Kempen Co. o GO 'Ik ben hier niet om rustig op de winkel te passen' Sjors Moolenaar Hoe kijkt u daar tegenaan? Wat is er straks nog Nederlands aan Tennet?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 16