8 NIEUWS Wie presenteert straks het Eurovisie Songfestival in Rotterdam? Een rondgang langs insiders en fans leverde deze lijst aan potentiële kandidaten op. Dé drie zitten hier hoogstwaarschijnlijk tussen, zeggen zij. Hoe geschikt zijn ze voor een internationaal publiek van zo'n 180 miljoen kijkers? SONGFESTIVAL PRESENTATIE Eva Jinek Jinek bewees zich de afgelo pen jaren als een meester in het moeiteloos schakelen tussen ernst, nonchalance, gevatheid en zelfspot. Over tenenkrommend steen kolen-Engels a la Philip Freriks ('Wie hef uh kreet sjow voor joe toenaait') hoeven we ons ook geen seconde zorgen te maken. Is haar imago toch niet nét te serieus voor zo'n excentriek fuifnummer als het songfes tival? Jan Smit Niet lullig bedoeld, maar met Smit weet je wat je krijgt: geen gekke fratsen, maar Volendamse dege lijkheid. Bovendien is de zanger razend populair in Duitsland. En wie zich de afgelopen jaren ergerde aan zijn rol als commen tator; Cornald Maas zou het in deze constructie volgend jaar weer eens solo kunnen doen. Ook niet lullig bedoeld, maar Smit is geen vlam mende charismabom. Michiel Huisman Kom op, dit is Daario Naharis uit de interna tionale hitserie Game of Thrones en onze bloedeigen posterboy! En misschien heb je wel een acteur nodig om de autocue teksten nog enigszins spontaan tot leven te wekken. De 38-jarige Huisman besloot zijn hele leven in te richten naar zijn acteercarrière in het buitenland. Die gunt het songfestival misschien geen blik waardig. Herman van der Zandt Een publiekslieveling, vooral dankzij zijn mild ironische presen tatiestijl. Kreeg niet voor niets ooit de bijnaam 'Herman de Schermman'. Van der Zandt kan van een statische verkiezings uitzending een swin gende avond maken. Komt zijn onder koelde humor wel over in het buitenland? En wie hoort hem al vol enthousiasme roepen: Start voting right nooo- ooooow! Paul de Leeuw Wie in de nationale sferen aan het songfes tival denkt, zegt Paul de Leeuw. Komt de hele taptoe eindelijk een keer naar hier, slaan we hem over? Dat zou haast bizar zijn. De Nederlandse song festivalbaas Sietse Bak ker riep eerder in deze krant dat 'humor slecht op reis' gaat. ,,Waar wij om moeten lachen, valt in Letland misschien verkeerd.'' Wie durft dan een ongeleid pro jectiel als De Leeuw in dit circus los te laten? Annechien Steenhuizen Verraste dit jaar vriend en vijand als presenta tor van Project Rem brandt. De 42-jarige journaallezer kan dus meer dan alleen neu traal het laatste nieuws de huiskamer laten bin nenkomen. Vergeet ook niet: naast omroep AvroTros trekt dit jaar ook de NOS de songfes- tivalkar. Die zullen beslist Steenhuizen naar voren schuiven. Heeft voldoende warmte, maar is geen dame van de showtrap. Douwe Bob Veroverde in 2015 als deelnemer aan het Eu rovisie Songfestival in Stockholm de harten van Europa met zijn knipoog naar de ca mera (al behaalde zijn Slow Down 'slechts' de elfde plaats). De 26-jarige Amster dammer heeft nul pre sentatie-ervaring. Weet Douwe Bob überhaupt wel wat een autocue ^s? Edsilia Rombley 'Denk beslist ook aan oud-deelnemers', zeg gen insiders. Rombley vertegenwoordigde Nederland liefst twee keer (in 1998 en 2007), heeft flair genoeg én scoort hoog op de diversiteitmeter. Je zou het bijna verge ten, maar de 41-jarige zangeres presenteerde ooit het eerste seizoen van Beste Zangers. Enige ervaring op dat vlak heeft ze dus wel. Met de nadruk op 'enige'... maandag 11 november 2019 FAVORIET Geschikt Ongeschikt FAVORIET Geschikt yC Ongeschikt OUTSIDER ^Geschikt ^Ongeschikt OUTSIDER yf Geschikt Ongeschikt OUTSIDER V Geschikt ^Ongeschikt Europe, start nooooooow! Gudo Tienhooven en Angela de Jong OUTSIDER yf Geschikt Ongeschikt OUTSIDER yf Geschikt ^Ongeschikt WILD CARD yf Geschikt jC Ongeschikt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 8