doorslag in vierde vijfsetter Blessure Houtepen verlamt HC Zeeland Vrouwen Hontenisse en IJzendijke op schot v/ttor/a Van Dijke snelt naar vijfde plaats Hockeysters van Rapide verliezen topper van Derby Pï- 15 verschillen onderling zijn heel klein. Ik heb vooraf met iedereen gesproken, maar voor mensen die het niet gewend waren om er naast te staan, is dat moeilijk. Dat snap ik. Als je in de basis begint, moet je la ten zien waarom. Als je erin komt, moet je zorgen dat je het ongelijk van de trainer bewijst. Dat besef heeft tijd nodig.'' Inhaalrace Zo kwam Annelien Ypma na een uur en twintig minuten wedstrijd in de slotfase van de derde set voor het eerst binnen de lijnen. Zij stond in de slotfase aan de basis van een inhaalrace. Van 17-23 werd het 23 24, waarna de gasten toch wonnen. ,,Mijn handen waren zó koud'', zei ze na een sterke reeks opslagen. ,,Ik Als je erin komt, moet je zorgen dat je het ongelijk van de trainer bewijst denk dat het op de automatische pi loot ging.'' In een boeiend duel met veel en lange rally's verdedigden beide teams sterk Gepidae trok de eerste en derde naar zich toe, omdat de gasten aan het net slagvaardiger waren. De Beule: ,,We wisten waar de gaten lagen, maar waren veel te braaf.'' Stevo knokte zich tot twee keer toe terug en beschikte in de vijfde set over het sterkste eind- schot. Nadat met een 8-6 voor sprong was gewisseld, werd het na ruim twee uur spelen 15-11 en dus De Zeeuwse mannen kwamen prima uit de startblokken en na men vier punten voorsprong. ,,We hadden een bliksemstart", vond trainer Einar Linke. ,,De eerste twintig minuten waren super van onze kant, zowel verdedigend als aanvallend lukte alles. In het ver volg van de wedstrijd bleek Drechtsteden echter over meer kwaliteit te beschikken en wist de thuisploeg uiteindelijk met 31-26 aan het langste eind te trekken. Koppositie Bij de vrouwen had coach Wally Houtepen dit weekend virtueel de koppositie willen veroveren in de topper tegen Raamsdonkveer, maar dat liep anders. Het noodlot sloeg al vroeg in de eerste helft toe met een zware enkelblessure voor Houtepens dochter Kimberley. Zij moest voor een behandeling naar het ziekenhuis. ,,Dat had nogal een impact op het hele team en werkte heel verlammend. We maakten veel fouten en misten open kansen, dan wordt het moei lijk", analyseerde Houtepen. Na een 9-5-achterstand halver wege kwam HC Zeeland nog wel terug tot 14-12, maar verder dan dat kwam de ploeg van Houteo pen niet meer. ,,Het was vandaag bovendien een fysiek sterke en harde tegenstander. Daar heeft onze jonge ploeg moeite mee. We moeten nog meer leren incasse ren en ook durven uitdelen." Hontenisse steeg door dat resul taat van de elfde naar de achtste plaats met een totaal van zeven punten. Tegen de nummer laatst kenden de Zeeuws-Vlamingen een voortvarende start. Drie doel punten van Lisan van den Broek en eentje van Kelly van den Abeele zorgden voor een riante 4- o-voorsprong. Kort voor tij d werd het nog 4-1 en daar bleef het bij. IJzendijke kwam nog wel met 0-1 achter, maar maakte daarna korte metten met de bezoekers uit Sassenheim. Maud Kuijpers trok de stand al snel weer in evenwicht en net voor het einde van de eerste helft zorgde Annelien van Hecke voor een 2-1 voorsprong. Ter Leede 2 kwam niet meer aan te pas en Van Hecke mikte de 3-1 in het doel, Rosanne Lammers tekende- voor de 1-4 en via Sylvana Tiele- man en Carmen Foks bepaalden de eindstand op 6-1. ,,Dat we de periodetitel pakken is leuk, maar het doel blijft natuurlijk kampi oen worden", aldus een tevreden trainer Nico Knol. ZWIJNDRECHT Rapide ver loor zondag het topduel in de derde klasse van de hockey- competitie voor vrouwen. Thuisclub Derby trok in Zwijndrecht met geflatteerde 3-1-cijfers aan het langste eind. Over het algemeen was het een gelijk op- y*|' gaande wedstrijd. Derby begon goed, maar gaandeweg nam Rapide het ini tiatief over. Zo ver liep de gehele wed- strijd. Een gelijkspel had zeker niet misstaan. Rapide werd echter afgerekend op twee defensieve dwalingen, waardoor Derby uitliep naar 2 0. Toch kreeg Rapide hoop toen Eva d'Hooghe via een in- dividuele actie 2-1 scoorde. Ra- pide nam steeds meer risico op jacht naar de gelijkmaker, maar liep in de slotminuten tegen de beslissende 3-1 aan. In de vierde klasse heeft Walcheren de smaak te pak ken. Het won de uitwed strijd bij het hoger ge klasseerde Souburgh met 3-6. Goes klampte tot net na de pauze aan bij thuisploeg Prinsen beek, maar zag mede door blessureleed een 2- 1-stand nog veranderen in een ruime 5-1-nederlaag. Bij de mannen moest Walcheren buigen voor koploper Liberty. Goes won in een doelpuntrijk duel bij Vlijmen (4-6). SILVELLE - Tim van Dijke is op een vijfde geplaatst geëindigd bij het Europees kampioenschap veldrijden voor beloften. De 19- jarige veldrijder uit Colijnsplaat gaf na een verdienstelijke wed strijd 42 seconden toe op de Franse winnaar Mickael Crispin. Tim van Dijke zag in de ope ningsfase hoe Antoine Benoist, Mickael Crispin, Timo Kielich, Ryan Kamp en Toon Vandebosch afstand namen. Samen met An dreas Goeman probeerde hij nog de kloof te dichten, maar dat was tevergeefs. In de finale viel zijn landgenoot Ryan Kamp letterlijk vooraan weg, waardoor Van Dijke uiteindelijk alsnog een topvijfklassering uit de brand kon slepen. Op 42 seconden ach terstand van de Franse winnaar Crispin was hij de best geklas seerde Nederlander. maandag 11 november 2019 VL - Guido de Beule 3-2. De handbalvrouwen van HC Zeeland kwamen in de topper tegen koploper Raamsdonk- veer net te kort en gingen met 14-12 onderuit. Grootste dom per was een ernstige blessure bij Kimberley Houtepen, die haar teamgenoten deed ver lammen. De mannen van HC Zeeland verloren met 31-26 op bezoek bij Drechtsteden en blijven daardoor in de onderste regionen van de hoofdklasse hangen. Menno Kole Vlissingen IJZENDIJKE De voetbalsters van IJzendijke hebben na een klinkende 6-1-overwinning op nummer twee Ter Leede 2 de eerste-periodetitel gepakt in de eerste klasse. Ook Hontenisse was weer succesvol en boekte een 4-1-zege op hekkensluiter NSVV FC Kunde. A Tim van Dijke (19) uit Colijnsplaat was de beste Ne derlander bij de beloften. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 61