II Lidl Sas van Gent even ontruimd wegens brandende scooter 24 ZEELAND Carnavalsvereniging uit Kloosterzande vindt voor een jaar onderdak J Zeventien bekeuringen bij internationale verkeerscontrole De brandende scooter bij de supermarkt. foto Patrick van der hoeff De Snotkokers trokken onlangs aan de bel. Uitgerekend in hun jubile umjaar (11 jaar) hadden ze geen plekje om hun jaarlijkse praalwa gen te bouwen. Volgend jaar lopen nog twee andere bouwclubs, De Boelies en Sukkeljèrs, tegen dit pro bleem aan. Op hun fietsje De Snotkokers bouwden hun wa gens jarenlang in een schuur op het terrein van de ouders van bestuurs lid Harmke de Zwart, maar die stek wordt nu gebruikt als stalling. In eerste instantie wilde de gemeente Hulst De Snotkokers helpen door ruimte te maken in de bouwloods aan de Meridiaan in Hulst. Daar staan ook wagens die al af zijn en door die ergens anders te stallen, zouden De Snotkokers een bouw- plekje hebben. ,,Maar De Snotko kers zijn onze jongste bouwers, ze komen uit Kloosterzande en gin gen altijd op hun fietsje naar hun Eerlijk gezegd worden we zo langzamerhand ook moedeloos van deze voortdurende zoektocht bouwplaats'' zegt burgemeester Jan-Frans Mulder. ,,Hulst was dus eigenlijk geen optie." De Snotkokers kunnen nu te recht op het erf van een boer in Hengstdijk. „Gelukkig zijn deze mensen ons voor dit jaar te hulp ge schoten. We zijn de schuur nu nog volop aan het inrichten. We lopen met de bouw van onze wagen al met al een maandje achter ten op zichte van voorgaande jaren, maar dat komt wel goed'', vertelt De Zwart. Moedeloos Na het eerstvolgende leutfeest be gint de zoektocht van De Snotko kers naar een bouwlocatie weer van voor af aan. De Zwart: „Natuurlijk willen we zeker doorgaan tot ons 22-jarig jubileum, maar eerlijk ge zegd worden we zo langzamerhand ook moedeloos van deze voortdu rende zoektocht. Vooral het steeds maar moeten verhuizen van al ons bouwmateriaal... Echt, dat wordt steeds frustrerender.'' Samen met de twee andere zoe kende bouwclubs praten De Snot kokers met de gemeente Hulst over een structurele oplossing. ,,Maar daar is tot nu toe nog niets concreets uit voortgekomen", aldus De Zwart. Burgemeester Mulder gunt bouw clubs in Noord-Hulst ook een eigen plek, zoals de bouwers in Hulst Zuid de loods aan de Meridiaan hebben. ,,We bekijken die mogelijk heid." Al eerder liet Mulder weten dat hij hoopt voor de volgende zo mer een oplossing voor de lange ter mijn te kunnen presenteren. De scooter stond vlak voor de su permarkt geparkeerd. Rond 16.20 uur vatte de tweewieler vlam. De brandweer sommeerde iedereen het pand meteen te verlaten. ,,Ik was zelf niet aanwezig, maar op zondagmiddag is het doorgaans druk'', vertelt bedrijfsleider Patrick van der Hoeff. De brand was snel onder controle, maar om het win kelpand goed te kunnen ventile ren, werd iedereen gevraagd naar buiten te gaan. Er raakte niemand gewond. De brand was snel onder con trole. De supermarkt was ongeveer 25 minuten dicht. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Een billboard aan de zijgevel van het pand is volledig weggesmolten. Van de scooter is ook niets meer over. IJzendijke Slechts twee van de bekeuringen betrof een overtreding voor rijden onder invloed. Een bestuurder die op het gebruik van cocaïne en THC betrapt werd, moest zijn rij bewijs inleveren. De andere auto- mobilist moest blazen en kreeg een rijverbod van zes uur, omdat hij twee keer de toegestane hoe veelheid blies. Van de andere vijftien bekeu ringen waren vier wegens het niet dragen van de autogordel, en nog eens drie voor onverzekerd rijden. Twee bestuurders hadden hun rij bewijs niet bij zich. Ook voor het niet gebruiken van een kinder zitje, rijden met losliggende la ding, rijden met ingevorderd rij bewijs, het opgeven van een valse naam, het niet hebben van een hulpkoppeling voor een aanhang wagen en een achterstallige boete slingerde de politie automobilis ten op de bon. maandag 11 november 2019 Snotkokers (even) uit de brand Voor de dakloze en jarige carna valsvereniging De Snotkokers uit Kloosterzande is de eerstvol gende editie van carnaval gered. Zij hebben op de valreep een bouwplaats gevonden voor hun praalwagen. Maar hoe het daarna verder moet, is nog een groot vraagteken. -Harmke de Zwart, bestuurslid De Snotkokers De Snotkokers zijn druk bezig met het inrichten van de schuur. FOTO HARMKE DE ZWART Sheila van Doorsselaer en Raymond de Frel Kloosterzande Supermarkt Lidl aan de Tram straat in Sas van Gent is gister middag korte tijd ontruimd van wege een brandende scooter vlak voor het pand. Raymond de Frel Sas van Gent Bij een internationale verkeers controle op de Watervlietse- weg in IJzendijke hebben agenten uit Nederland en Bel gië vrijdagavond 173 voertui gen gecontroleerd. De actie was vooral gericht op de aan pak van alcohol en drugs in het grensgebied. Zeventien men sen kregen een bekeuring. Wtu. De wagen van De Snotkokers tijdens het carnaval van dit jaar. foto boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 55