Brede selectie Stevo geeft 14 Thaise toernooizege is primeur voor Lesley Pattinama-Kerkhove VELDRIJDEN EUROPEES KAMPIOENSCHAP Kapelse (19) is het op EK veldrijden voor junioren als derde over de streep gekomen. ,,Het was een gevecht met mezelf", keek ze achteraf op de wedstrijd terug. Tennisster Lesley Pattinama- Kerkhove uit Zierikzee heeft het ITF-toernooi in het Thaise Hua Hin op haar naam ge schreven. De Zeeuwse versloeg in de fi nale qualifier Eudice Chong uit Hongkong. Het was een zwaarbevochten overwinning voor Pattinama-Kerkhove. Ze won de eerste set in een tie break, de tweede verloor ze met 7-5, de derde won ze met 7-5. Het was de tweede toernooi zege van het seizoen in het enkelspel voor Pattinama- Kerkhove. Eerder dit jaar won ze het toernooi in het Engelse Woking. Het was zevende en kelzege in haar profbestaan, de eerste buiten Europa. In het dubbelspel haalde de Zeeuwse eveneens de finale, maar die verloor ze zaterdag. Aan de zijde van de gerouti neerde Thaise Tamarine Ta- masugarn was ze niet opge wassen tegen de Roemeense Georgia Andreea Craciun en de Spaanse Eva Guerrero Al varez (6-2 7-5). Kees Nieuwelink is beste in 50+-toernooi Kees Nieuwelink heeft zater dag in Sas van Gent het 50+ schaaktoernooi op zijn naam geschreven. In een toernooi waar bijna louter schakers van de organiserende vereniging Het Witte Paard meededen, was hij met 6 punten uit 7 wedstrijden de sterkste. Nieu- welink was voor aanvang van het toernooi de grote favoriet en hij makate die rol waar. Hij moest alleen een nederlaag toestaan tegen Adrie den Ha mer. Tovaal boert goed op vreemde bodem De rugbyers van Tovaal bele ven dit seizoen meer plezier aan uitwedstrijden dan aan de duels op het eigen sportpark Het Schenge. Thuis ging het team van Brian Hendry al drie keer onderuit, maar op vreemde bodem behaalden de Goesenaren hun vierde zege in deze competitie. In en te gen Tilburg wist tovaal dit weekend met 20-31 te win nen. Daarmee behouden de Goesenaren de derde plaats in de tweede klasse zuid. Dammers PWG stellen teleur Top 10-plaats Aimée Schoe Prijs Cappon in Cadzand Silvelle Het zag er allesbehalve rooskleurig uit voor Shirin van Anrooij meteen na de start. ,,Ik kwam door een fout bij de start slecht weg, waardoor ik meteen moest achtervolgen. Dat was dus allesbehalve een ideaal be gin van het EK voor mij", legde Van Anrooij na afloop uit. Van Anrooij had dat echter snel gecorrigeerd en sloot aan bij kop- loopster Puck Pieterse. De ver wachte tweestrijd was dus alsnog een feit. ,,Het was een zwaar rondje dat er heel anders bij lag dan daags voordien bij de verkenning. Het was eigenlijk niet echt een parcours voor mij, maar toch voelde ik me in eerste instantie goed. Ik pakte zelfs even een voorsprong op Puck Pie- terse, maar toen begon ik meer fou ten te maken. Ik moest bijvoorbeeld zowat de hele zandbak lopend af- leggen, terwijl je daar gewoon ei genlijk op de fiets kan zitten als je geen fouten maakt." Pieterse keerde dus snel terug vooraan en liet vervolgens Van An rooij ter plekke. ,,Ik maakte gewoon Ik had op meer gehoopt, maar aan de andere kant mag ik niet klagen over mijn veldritseizoen te veel fouten en ik voelde me ook minder dan de voorbije wedstrij den helaas. Ik wist van tevoren dat ik top moest zijn om te winnen, maar dat was helaas niet het geval. Een combinatie van factoren heeft ervoor gezorgd dat ik vandaag geen aanspraak kon maken op de titel." Pieterse reed vervolgens onbe dreigd naar de Europese titel, ter wijl Van Anrooij nog een span nende strijd om de zilveren me daille tegemoet ging. ,,Toen ik ach terhaald werd door de Fran^aise Olivia Onesti, was ik vooral gefo cust op het behoud van de bronzen medaille. Daardoor kwam ik nog heel dicht bij de zilveren medaille, maar ik ben vooral blij dat ik nog op het podium stond." Van Anrooij finishte uiteindelijk op 44 seconden achterstand van winnares Pieterse op de derde plaats. ,,Ik had op meer gehoopt, maar aan de andere kant mag ik niet klagen over mijn veldritseizoen. Het gaat vooralsnog uitstekend en dat mag ik niet door dit tegenval lende resultaat laten vergallen. Er komen nog genoeg wedstrijden aan." De stand in vijfsetters kwam daar mee in een duel waarin het publiek de grote winnaar was in evenwicht. Stevo verloor eerder in vijf sets uit bij koploper Hands Up en het op de derde plaats geklasseerde De Burgst Breda met 3-2, en won thuis van nummer vier Van Daal/HLB 3. ,,Ook vandaag lag winnen of verlie zen dicht bij elkaar", zei trainer Guido de Beule, die de eigen aan hang tam vond en de mentaliteit van zijn complete selectie om te willen winnen prees. ,,Een paar foutjes meer en je bent weg.'' De Beule, die over een ruime se lectie beschikt, onderstreepte het belang van een hecht team. ,,De w- fel maandag 11 november 2019 TENNIS SCHAKEN RUGBY brons Shirin van Anrooij moet het doen met KNOCK-OUT De Terneuzense bokser Can Avci (rechts) won zaterdag in Gent voor eigen publiek in de bokshal van zijn vereniging Golden Gloves zijn negende partij in zijn nog jonge loopbaan met een technische knock-out. archieffoto peter nicolai DAMMEN De dammers van PWG 's-Graven- polder konden het zaterdag niet bol werken in de uit wedstrijd tegen Raes Maastricht en verloren kans loos met 13-7. De Zeeuwen, waar vader en zoon Plantin en Johnny de Leeuw ontbra ken, konden in geen enkele partij belangrijk voordeel bereiken en moes ten wel drie neder lagen incasseren. VELDRIJDEN Aimée Schoe uit Vrouwenpolder is zaterdag in de top tien geëindigd tij dens een cyclo cross in Rijkevor- sel, die meetelt voor de competitie van De Moedige Veldrijder. Ze werd achtste. ATLETIEK Jeroen Kramer uit Zaandam heeft de eerste Natuurloop van Cadzand ge wonnen. Erik Cap- pon uit Zuidzande kwam als derde binnen en was daarmee de snel ste Zeeuw en win naar H50. Bij de vrouwen won Eline Langeveld, eve neens uit Zaan dam. Zij hield Es ther van de Pol (Sluis) en Evelien de Visser (IJzen- dijke) achter zich. Job de Feijter - Shirin van Anrooij De volleybalsters van Stevo vochten in het zesde duel van een nog pril seizoen voor de vierde keer een vijfsetter uit. In eigen huis werd tegen Gepidea tot twee keer toe een achter stand opgehaald en uiteindelijk in een ruim twee uur vergende par tij in winst omgezet: 3-2 (23-25, 25-23, 23-25, 25-20, 15-11). Peter van Kouteren Zuiddorpe Guido de Beule heeft keuzes. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42