r.oi s Kloetinge na eerste verlies Laatbloeier Yuen is de held van 'Colijn' Weer een tikje voor Terneuzense Boys In de 'Derby van de Zak' lukt het wel voor Verwest 11 HAMr! f 4 kunnen. Ver buiten het strafschop gebied maakte oud-profkeeper Erik Cummins de kans echter onscha delijk. Vervolgens namen de bezoekers de regie in handen. Diverse pogin gen misten nipt het doel en ver schillende schoten werden geblokt. Halverwege het eerste bedrijf haalde De Winter - die weer geel kreeg wegens praten - een kopbal van de doellijn. Twee minuten later keerde doelman Brian Meulmees- ter een strafschop van Kubilay Koylu. Tijdens de rust deed Eikenhout een aantal omzettingen. ,,We zijn veel compacter gaan spelen. Daar door maakte Lisse fouten in de pas sing en werden wij gevaarlijk. Dit is tegen de natuur in van veel j ongens. Bijna heel hun leven hebben ze aanvallend voetbal gespeeld en wa ren zij de bovenliggende partij." De oefenmeester overweegt deze tac tiek vaker toe te passen. ,,Het heeft weinig zin om constant open huis te houden." Bijna leverde de gewij zigde aanpak het gewenste resultaat op. Vijf minuten voor tijd ging het alsnog mis. Antwoord Een hoekschop belandde op de lat en de rebound werd door invaller Luca Tarani raak geschoten: 1-1. In de 87ste minuut verspeelde Jelle Klap de bal. Het projectiel werd achter Jarreau Manuhuwa en Jop Dekker gelegd. Meulmeester pa reerde in eerste instantie. Invaller Tom Duindam tikte de rebound binnen: 1-2. Het scoreverloop en de uiteinde lijke nederlaag kwamen hard aan bij de thuisploeg. Wat moet Goes doen om in de nabije toekomst wel als winnaar van het veld te stappen? De altijd spraakzame Wissel viel even stil. ,,Als ik het antwoord wist, zou ik het vertellen", eindigde de spits zijn verhaal. De thuisploeg wilde vooral ver dedigen, waardoor het voor Kloe- tinge zaak was op zoek te gaan naar het gaatje. Dat was, mede door het ontbreken van Xander van der Poel en Ramon Janson, geen gemakke lijke opgave. ,,We misten diepgang, veel jongens komen in de bal, dan creëer je ook te weinig kansen. Tot de '16' was het aardig, maar dan hield het vaak op." Hoewel de bezoekers niet verder kwamen dan drie of vier goede kansen, kwam de ploeg wel op voorsprong. Huib van Hecke was alert bij een hoekschop en kopte zijn ploeg op 0-1. Maar drie minu ten later stond het via een benutte strafschop weer gelijk. ,,Die tegen- goal was wel een tikje, omdat we ei genlijk weinig kansen tegen kre gen. Dan hoop je dat het na rust goed komt." Het leek na rust ook de kant van Kloetinge op te vallen, toen Jeremy Hubregtse na een uur voor een nieuwe voorsprong zorgde. Tien minuten voor tij d ging de bal echter opnieuw op de stip voor Montfoort. Lourens praat niet graag over de scheidsrechter, maar kon zaterdag na afloop niet anders. ,,We kregen twee onterechte penalty's tegen. Zelfs de tegenstander moest na de wedstrijd lachen om hoe ze die kre gen, dan weet je het wel." Na die gelijkmaker begon de thuisploeg er echt in te geloven en zag de trainer iets bij zijn ploeg wat hij dit jaar nog niet had gezien. ,,We waren het echt even kwijt. In de emotie wil je dan nog winnen, maar dan wordt het ongeorgani seerd. Misschien moesten we tevre den zijn met een punt." Dat punt kwam er dus niet, want vlak voor tijd viel ook nog de 3-2 voor de thuisploeg. En dan te bedenken dat de goalie pas op zijn twintigste is begonnen met voetballen. ,,Daarvoor heb ik op hoog niveau badminton ge speeld. Daar had ik geen zin meer in. Bovendien ben in naar Colijn- splaat verhuisd. Bij Colijnsplaatse Boys ben ik in het derde elftal be gonnen als linkermiddenvelder, maar na één wedstrijd hadden ze al een keeper nodig. Ik ben in de goal gaan staan en ben er nooit meer uit gegaan'', vertelde de der tigjarige goalie. Het was aan begin van dit sei zoen niet eens zeker of hij de doel man van het eerste elftal zou wor den. ,,Vorig seizoen heb ik weer een volledig jaar gekeept bij het tweede. De twee jaar daarvoor ben ik geblesseerd geweest. Ik had dit jaar als doel om de voorberei ding mee te draaien met het eer ste, maar ik ben nu de vaste kee per.'' i Fc de Westhoek gaat verrassned onderuit bij Colijnsplaatse Boys ,,Ik vind zelf dat de jeugd de kans moet krijgen'', vervolgde hij. ,,maar de trainer had mij nodig en dus stond ik er. Nu keep ik een vol seizoen in het eerste en daarna zie ik het wel'', aldus Yuen, die tegen FC de Westhoek nog bijna trefze ker was. Een verre trap van de kee per belandde bijna in één keer in het doel. OVEZANDE De afgelopen twee maanden was het geluk niet aan de zijde van Hoede- kenskerke/Kwadendamme. Zaterdag was het in de vierde klasse B weer wel raak. De 'Derby van de Zak', uit bij DwO'15, werd met 0-3 ge wonnen. „Het zat niet mee de laatste tijd, maar ik weet wel beter. Hoede- kenskerke/Kwaden damme is geen laagvlie ger. Ik weet wat mijn ploeg kan en deze 0-3-overwinning is het begin van het herstel'', zei trainer Rini Verwest. De oefenmeester kon tegen de buren weer beschikken over enkele bepalende spelers. ,,En je zag meteen dat wij het niet verleerd zijn. Bastiaan de Koster maakte zijn rentree na lang blessureleed. Richard Uit- terhoeve was gestopt, maar wil toch weer meedoen.'' En ook enkele spelers met blessures stellen zich gewoon beschikbaar. „Jesse Kap- tein voetbalt al enkele weken met een gebro ken teen en ook Sebas- tiaan La Grand is al een tijdje niet okselfris. Je ziet meteen dat met die gasten erbij het meteen een stuk beter loopt.'' Die laatste twee spelers wa ren ook belangrijk tegen DwO'15. La Grand maakte de 1-0 en Kaptein de 2-0. Martijn Rijk bepaalde de eindstand na rust op 0-3. De verschillen in de eerste klasse zijn klein en dus kon Terneuzense Boys met een overwinning aan sluiting vinden bij de midden moot. Trainer Hubert van den He mel had na vorige week veel ver trouwen dat zijn ploeg de weg naar boven in kon zetten. ,,Ik had het gevoel dat het lek boven was. Vandaag krijg je gewoon weer het deksel op je neus'', toonde hij zich teleurgesteld. Zoals zo vaak dit seizoen deed de ploeg goed mee, maar indivi duele fouten leverden opnieuw tegentreffers op. Na een uur keek Terneuzense Boys dan ook tegen een 2-0-achterstand aan. Van den Hemel herkende zijn spelers niet in het eerste gedeelte van de wed strijd. ,,In de rust vroeg ik wat we aan het doen waren. Er was totaal geen bezieling. In de tweede helft zie je dat we het wel kunnen.'' Miroslav Peric zorgde nog voor de 1-2 uit een penalty, maar daar bleef het bij. maandag 11 november 2019 PM Goes - FC Lisse 52. Schalkwijk 1-0 1-1 85. T arani 1-2 Spelersrapport 87. Duindam Meulmeester Cummins Klap Stevens Tawfik Rauws Manuhuwa Perez Stoof Dekker Noordhoff Hollemans Siali De Vlieger 58. Duindam 88. Hage Klijbroek De Winter 1 Adouch De Kroo Ait Afkir 78. Nguyen 75. Verweij Schalkwijk Köylü Wissel Vermeulen 75. Tarani Scheidsrechter: L. Cairo Toeschouwers: 200 Colijnsplaatse Boys won zater dag in de vierde klasse A ver rassend met 2-1 van FC de Westhoek. Keeper Raymond Yuen was de grote man. Hij gaf de assist bij de 2-1 van Koen van Os, stopte een strafschop van Gijs van Duijvenbode en hield zijn ploeg daarna op de been met enkele reddingen. Robin Hamelink Colijnsplaat Terneuzense Boys kon zichzelf in de eerste klasse C een uit stekende dienst bewijzen. Een goed resultaat zat er echter niet in voor de promovendus. GRC'14 kreeg met een 2-1- overwinning te veel. Daniel Wissel Giessen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39