6-0 Mt O O) CD O 9 Derdedivisionist krijgt in Friesland een pak slaag: 6-0 Zeges Wissel Wat een topper had moeten worden waarin de Zeeuws-Vlaamse derdedivi sionist zich stevig in de top drie wilde nestelen, werd een slachtpartij die nie mand aan zag komen. Vrijdag stapte de selectie aan het eind van de middag al in de bus, voor de lange reis naar Leeu warden. Daar werd in een fraai hotel overnacht en waren alle faciliteiten en maaltijden aanwezig om optimaal aan de aftrap te verschijnen. ,,Dat maakt het nog erger'', zei Rik Impens. ,,Alles wordt voor ons geregeld. Er zijn ook wat supporters van ons he lemaal naar hier gekomen. Die krijgen dan dit te zien. Het is echt beschamend en schandalig." Voor de derde keer deze competitie was Hoek binnen een half uur al zo goed als kansloos. Het over kwam de ploeg ook al tegen Ter Leede (3-0 na een half uur) en VVSB (3-0 na 25 minuten). Nu stond het na 23 minu ten al 3-0. Harkemase Boys kreeg drie kansen en schoot drie keer raak. Het kreeg daarbij twee keer hulp van doelman Jordi de Jonghe, die twee keer in de fout ging. Eerst stompte hij een bal niet weg maar recht omhoog; Curly Gonzales legde de bal in het verlaten doel (2-0). Daarna miste De J onghe een harde voorzet en kon Robert Stelpstra de 3-0 binnen tikken. ,,We wisten dat Hoek voorin behoorlijk gevaarlijk kan zijn. Ze hadden al dertig keer ge scoord'', zei Hans de Jong, trainer van de Friezen. ,,Maar we wisten ook dat ze achterin behoorlijk kwetsbaar zijn en dat de keeper ook niet geweldig is. Dat hebben we gezien. We kregen drie kan sen en die schoten we er alle drie in.'' Hoek kreeg in de eerste helft net zo veel kansen als Harkemase Boys, maar faalde in de afwerking. Impens raakte vlak voor rust de paal, twee minuten la ter schoot Henny Bouius de 4-0 achter De Jonghe, die aan de grond genageld stond. Halverwege het duel was het daardoor al over en sluiten voor het machteloze en moedeloze Hoek. Na Het was voor ons na rust doodgaan tot de negentigste minuut rust creëerde het nauwelijks een kans en slikte het nog wel twee Friese tref fers (6-0). Op 5 mei 1990, ruim 29 jaar geleden, verloor Hoek voor het laatst met zulke grote cijfers in de competitie, destijds uit bij Quick Boys. In Friesland werd duidelijk dat de se lectie in kwalitatief opzicht niet breed genoeg is, zodra er enkele basisspelers ontbreken. Gevaert had door de blessu res bij Gert-Jan van Leiden, Erwin Franse en Sven Mbikulu nog zestien spelers over. Van echte concurrentie is voor veel spelers nauwelijks sprake en de ploeg heeft ook opvallend weinig leiders. Als het lekker loopt hobbelt ie dereen wel mee, maar als er tegenslag is staat bijna niemand op. ,,Als je dit laat zien, kun je niet over de tweede divisie praten'', merkte Impens terecht op. ,,We stonden voor vijf belangrijke wed strijden en dan begin je zo. Schandalig." Handschoentjes Het is ook een mentale kwestie. Tegen Ter Leede en VVSB kwam Hoek twee keer terug tot 3-2, in Harkema was daar geen sprake van. Op het zompige na- tuurgras klapte de thuisploeg er vanaf de eerste minuut op en schuwde de du els niet. Opvallend detail: bij Harke mase Boys had niet één veldspeler handschoenen aan tegen de kou, bij Hoek liepen zes van de tien veldspelers met handschoentjes aan. Verdediger Iloba Achuna was bereid om iedere aanvaller op te vreten, voorin bij Har- kemase Boys werkten Robert Stelpstra en de beresterke Berwout Beimers zich een slag in de rondte. Hoek speelde echt niet tegen een we- reldploeg, maar wel tegen een formatie die bereid was tot het gaatje te gaan. Rik Impens: ,,Het was voor ons na rust doodgaan tot de negentigste minuut.'' Ruben de Jager vulde aan: ,,We moeten vooral naar onszelf kijken. Dit was een totale offday. We zijn op alle fronten af getroefd en overklast.'' De aanvaller zei dat hij de ogen uit zijn kop schaamde, maar durfde ook al vooruit te kijken. ,,Iedereen weet hoe het in het voetbal is. Het is zo opportunistisch als de pest. Volgende week spelen we tegen Sparta Nijkerk, de koploper. Dat is de wed strijd om revanche te pakken voor deze wedstrijd. Hoe pijnlijk dit ook is, je moet wel weer verder kijken.'' maandag 11 november 2019 2-1 De twee Zeeu wen in de eredi visie kwamen af gelopen week einde allebei tot winst. Godfried Roemeratoe (foto) speelde negentig minu ten mee met FC Twente tegen PEC Zwolle en won met 2-1. Bart Nieuwkoop, na 87 minuten gewisseld, won met Willem II met dezelfde cij fers van PSV. H Voetballer Rick van Drongelen en zijn club Hamburger SV zijn de kopposi tie in de Tweede Bundesliga kwijt. De derby bij Holstein Kiel eindigde zater dag in een 1-1- gelijkspel. Num mer twee Armi- nia Bielefeld won wel en is HSV nu gepas seerd op de ranglijst. Van Drongelen werd zaterdag voor het eerst dit sei zoen gewisseld. De Axelaar ging in minuut 74 naar de kant. Hoek laat zich in Harkema naar de slachtbank leiden De trainer keek strak voor zich uit, terwijl hij in hoog tempo richting de spelersbus beende. Lieven Gevaert zei geen woord, maar zijn blik en li chaamstaal maakten duidelijk dat hij woest was. Vijf minuten eerder had het laatste fluitsignaal geklon ken, dat na een pijnlijke middag echt als een verlossing had gevoeld. Hoek ging bij Harkemase Boys met maar liefst 6-0 onderuit en had het schaamrood op de kaken. Barry van der Hooft Harkema W'JTE-BOufll.j, 1 ïi 7 ™beS6 Abdoe Abdenbi (rechts) draait weg bij Harkemase Boys-speler Gerald Postma. Abdenbi begon in Harkema in de basis, maar werd na 45 minuten gewisseld. fotos pieter van der woude/orange pictures -Rik Impens (aanvoerder) Lieven Gevaert, trainer van Hoek, lijkt tijdens het duel met Harkemase Boys om hulp van boven te vragen. 10. Renken 1-0 13. Conzales 2-0 23. Stelpstra 3-0 44. Bouius 4-0 65. Stelpstra 5-0 84. Beimers 6-0 Opstellingen Jansema De Jonghe Renken Wilson Achuna Embrechts Bruintjes James Huizing Bannani Postma Smulder 46. Van Wijnen 59. Vereecke Bouius Vandepitte Van Duinen Impens Gonzales Abdenbi 77. De Jong 46. Kabwe Manengela Stelpstra De Jager 75. Oldenburger Constansia Beimers 59. Nelis Scheidsrechter: M. Oosting (Niekerk) Toeschouwers: 350 a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37