II Ajax-trainer Ten Hag: 'Ik heb echt genoten tegen FC Utrecht, de groei doet me goed' 4-0 4 EREDIVISIE AJAX - FC UTRECHT Met Zakaria Labyad in een opvallende rol wervelde Ajax langs FC Utrecht (4-0). Van vergeten voetballer tot gewaardeerde basisspeler. i en groot applaus vanaf de tribune, een aai over de bol van ploeggenoot Ha kim Ziyech en compli- I menten van Erik ten Hag. Zakaria Labyad beleefde een kwartier voor tijd een nieuwe ervaring in het shirt van Ajax. De Marokkaanse bui tenspeler ging moe, maar eindelijk eens voldaan naar de kant. Hij was met verve geslaagd voor zijn examen als basisspeler. Een test, waar Labyad lang op moest wachten. Zijn laatste competi tieminuten dateerden van 13 maart. Sindsdien was het wekelijks de bank warm houden in de eredivisie, iets dat zelfs in de Champions League vaak niet voor hem was weggelegd, aangezien daar minder spelers op de bank mogen zitten. De aanvaller, die vijftien maanden geleden voor 6 mil joen euro overkwam van FC Utrecht, speelde gisteren pas zijn derde com petitiewedstrijd als basisspeler. ,,Het is moeilijk als je niet speelt'', zei Labyad gisteren na afloop van de klinkende 4-0 overwinning. ,,Toch lach ik altijd en probeer positief te blijven. Ik ben hard blijven trainen en in mezelf blijven geloven. Ik moet zeggen dat mijn teamgenoten me elke keer hebben gesteund. Ze zei den: wacht op je kans. De trainer heeft me vandaag de kans gegeven om te starten.'' Alternatief Labyad (26) pakte de kans met beide handen aan. Door de knieblessure van David Neres, die een meniscus operatie moet ondergaan en tot de winterstop is uitgeschakeld, moest Ten Hag op zoek naar een alternatief. Met de gedachten dat hij zijn ideale middenveld (met Donny van de Beek controlerend naast Lisandro Marti nez en Hakim Ziyech op 10) net had gevonden, koos de trainer voor La- byad en hield daarmee de rest van het elftal intact. De keuze van Ten Hag pakte per fect uit. Ajax nam FC Utrecht, dat na een goede serie nog zo vol vertrou wen naar Amsterdam was afgereisd, vanaf de eerste seconden in de houd greep. En liet de tegenstander niet meer los. Met dwingend aanvallend voetbal, vol positiewisselingen en versnellingen, was van een wedstrijd geen moment sprake. De Amster dammers hielden een grote rondo, met elf dolende Utrechters in het midden, eindigend in een overtui gende 4-0 zege. Energiek Labyad was de aangever op Donny van de Beek bij de derde Amster damse treffer, maar viel vooral op door energiek spel, zowel aan de bal Ik ben elke keer door mijn teamgenoten gesteund. Ze zeiden: wacht op je kans als in het druk zetten bij balverlies. Het stemde Ten Hag tevreden. ,,Za- karia heeft sinds zijn komst een las tige fase gehad'', stelt de trainer. ,,Hij heeft nooit echt een kans gekregen, of nooit verdiend. Natuurlijk is er dan een spanningsveld tussen trainer en speler. Op de korte termijn was er ook gewoon weinig perspectief. Dui delijkheid scheppen is dan het aller belangrijkste. Van elkaar weten wat je van elkaar verwacht. Dan is het nog steeds niet makkelijk, want het blijft elke keer een teleurstelling voor een voetballer als hij niet speelt. Toch is hij dit hele seizoen heel positief aanwezig.'' Opeens lonkt er perspectief. Na de interlandperiode wacht een interes sant blok, waarin wedstrijden in de eredivisie, Champions League en KNVB-beker elkaar in rap tempo op- volgen. Labyad is klaar om na een lange aanlooptijd alsnog van waarde te zijn voor Ajax. ,,Zakaria heeft een duidelijk teken van leven gegeven. En nu moet hij doorzetten. Hij wil slagen hier, dat moet hij het zelf af dwingen.'' maandag 11 november 2019 GO Duidelijk teken van leven van Labyad Freek Jansen Amsterdam AJAX - FC UTRECHT - Zakaria Labyad (26) 40. Van de Beek 3-0 66. Martinez 4-0 Opstellingen Onana Paes Mazraoui Klaiber 55. Dest Janssen Veltman Hoogma Blind Van der Maarel Tagliafico Van Overeem Maher Ziyech 73. Troupée Martinez Gustafson Labyad Ramselaar 76. Lang 38. Joosten Tadic Kerk 69. Huntelaar 83. Cerny Promes Van de Streek 22 Doelpogingen 4 72% Balbezit 28% 8 Overtredingen 9 9 Hoekschoppen 2 2 Buitenspel 1 0 Reddingen keeper 11 Scheidsrechter: Nijhuis Toeschouwers: 53.381 Tijdens de vorige inter landperiode stonden Ajax en PSV nog met een gelijk puntenaantal aan kop in de eredivisie. Vier speelronden later is het gat nu plotseling elf punten. Waar de rivaal uit Eindhoven al een paar weken op rij dramatisch presteert, worden de Am sterdammers met de wed strijd beter. ,,Ik ben heel te vreden over de ontwikke ling van de ploeg'', stelt Erik ten Hag. ,,In alle facetten zie ik ons groeien. Ik heb echt genoten van de wed strijd tegen FC Utrecht, de spelers ook, net als de fans. Zo wil je het graag zien. Ik weet dat het niet elke week kan, voetballers zijn ook mensen. Maar de groei doet me goed. We leggen de lat hoog en die moet steeds hoger liggen. Na de interlands begint het laatste blok voor de winter stop. Met mooie uitdagin gen en zware wedstrijden.'' Zakaria Labyad kreeg gisteren pas zijn eerste minuten van dit seizoen. Hij viel tegen FC Utrecht op door zijn energieke spel. FOTO ANP 14. Van de Beek 1-0 24. Tadic 2-0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 32