Oranje onder 17 bereikt halve finale van WK Nicolai J0rgensen draagt nu HUGO BORST 2-1 2 EREDIVISIE WILLEM II - PSV Mark van Bommel krijgt PSV maar niet aan de praat en ziet zijn team ook bij Willem II verliezen. Ondertussen heeft hij keeper Jeroen Zoet tegen zich in het harnas gejaagd. De druk op Mark van Bommel neemt steeds verder toe lk geloof niet dat Koeman Berghuis een sanctie oplegt Column CARIACICA Oranje onder 17 heeft overtuigend de halve finales bereikt van het WK in Brazilië. De ploeg van Peter van der Veen klopte Paraguay gisteravond in de kwartfinale met 4-1. De Neder landse treffers in EstMio Estadual Kléber José de Andrade in Caria- cica kwamen van Ki-Jana Hoever, Sontje Hansen, Jayden Braaf en Naci Ünüvar. In de halve finales stuit Europees kampioen Onder-17 wéér niet op een Europees land. Tegenstander voor een plek in de halve finale is donderdagavond (20.30 uur) de winnaar van Zuid-Korea-Mexico, die elkaar komende nacht treffen. Oranje trof in Brazilië nog geen Europese tegenstander: achter eenvolgens Japan, Senegal, VS (groepsfase), Nigeria (achtste fi nales) en Paraguay waren de op ponenten. De sportieve ravage bij PSV wordt groter en groter en de eerste perso nele rel van het seizoen is een feit. Na het verlies bij Willem II (2-1) is het eredivisiejaar al voor half no vember aan barrels en staat trainer Mark van Bommel onder almaar heftigere druk. Niet alleen omdat hij met PSV een rampzalig wed- strijdblok achter de rug heeft en het zicht op prijzen vager dan vaag is. Ook omdat zijn keuzes steeds moeilijker te begrijpen zijn en de twijfels over zijn vermogen als 'people manager' toenemen. De schade voor het diep gevallen PSV is in de nationale competitie al onherstelbaar en in Europees verband moet de club nog vol aan de bak om uitschakeling voor de winterstop te voorkomen. Het be kertoernooi kan altijd nog een troostprijs zijn, maar heeft voor de Eindhovenaren nooit een seizoen kunnen redden. Fred Rutten kwam er in 2012 bijvoorbeeld niet mee weg en werd ontslagen na een soortgelijke serie als nu. Voor clubicoon Van Bommel lij ken in Eindhoven andere wetten te gelden, net als eerder voor Phil lip Cocu in 2013. Dat PSV gisteren verloor, was volgens de coach op- nieuw deels verklaarbaar. De ploeg vocht en streed weliswaar, maar ging desondanks met 2-1 onderuit in Tilburg. Ook in deze wedstrijd had het anders kunnen lopen, maar de excuses zijn op een gege ven moment op. Ondanks het ont breken van Steven Bergwijn, Don- yell Malen, Jorrit Hendrix en Sam Lammers heeft PSV een peperdure en uitstekende selectie ter be schikking, waar Van Bommel niet het uiterste uit weet te halen. Gisteren was er bij PSV in ieder geval 'passie en strijdlust' te be speuren, vond de trainer. Basis voorwaarden, waarmee hij zijn toekomst bij PSV nog even lijkt te hebben verlengd. Want zodra de spelers niet meer willen vechten voor een coach, is het sowieso over. Problemen Dat PSV nu niet in staat is om te genstanders van het niveau Wil lem II in de greep te krijgen, heeft echt niet alleen met pech en bles sures te maken. De ploeg heeft grote voetballende problemen, die Van Bommel te lang heeft onder schat. Al na de eerste verliespartij in een slechte reeks van zes wed strijden (tegen FC Utrecht) bleef hij verkondigen dat er een uur lang niks aan de hand was geweest, ter wijl PSV vrijwel niets creëerde. Van Bommel vergoelijkte naar buiten toe veel en zag de afgelopen weken hoe zijn formatie in een sportief ravijn stortte. Tot over maat van ramp joeg hij gisteren ook keeper Jeroen Zoet tegen zich in het harnas. De goalie was gepas seerd ten faveure van Lars Unner- stall en ging ervan uit dat hij de Feyenoord ontsnapte aan een blamage tegen RKC. Nicolai J0rgensen, één van de doelpuntenmakers, kon er wel mee leven. Hoeveel procent Nicolai J0rgen- sen nog verwijderd is van zijn topvorm is de vraag. De 28-jarige Deense spits van Feyenoord fronst zijn wenkbrauwen. ,,Een procentje of tien'', zegt hij. De stelling dat de huidige vorm van J0rgensen symbolisch is voor Feyenoord: hard werken maar de brille ontbreekt nog, is volgens de aanvaller niet zoals de huidige si tuatie is. ,,Ik ben er maandenlang uit geweest, dit was mijn derde wedstrijd in korte tijd. Ik geef al les en ik maakte tegen VVV en dus ook tegen RKC een doel punt", zegt hij. ,,De trainer geeft mij complimen ten, daar ben ik hem dankbaar voor. Nee, het zijn geen dialogen met hem, hahaha. De trainer praat en wij luisteren. Ik zal ge woon moeten leveren.'' En dat is, volgens J0rgensen, dus gelukt te gen RKC. Feyenoord repareerde de schade na de snelle 0-2- ach terstand. ,,We hadden ook om kunnen vallen, maar we zijn blij ven knokken.'' Zoals hij zelf al maanden doet om weer een beetje te gaan lijken op de periode dat hij topscorer van Nederland was, tijdens het titelsei- zoen in 2017. Het Legioen hoopt ook vurig dat J0rgensen de ploeg weer de weg naar boven wij st. ,,We staan nog altijd tiende en dat is te laag, maar aan de andere kant zijn we bijvoorbeeld ook PSV alweer tot op vier punten genaderd. Die krijgen we voor de winterstop nog Mijn voeding is volledig aangepast, maar ook mijn levensritme ok zo benieuwd welke straf Dick Advocaat en Ronald Koeman in petto hebben voor recidivist Steven Berghuis? Die liet zich aan het slot van Feyenoord - RKC provoceren door de Waalwijkse keeper Etienne Vaessen: de nieuwe aanvoerder van Feyen- oord gaf een elleboogstoot. We zagen het allemaal terug, vanuit verschillende standpunten. De elleboog was niet hard, maar ook niet zacht. Die keeper maakte zich belachelijk, die viel na vier seconden pas. Maar zo'n elle boog, in de spelregels staat dat het geven ervan met rood be straft moet worden. Scheidsrechter Makkelie zag het niet. Begrijpelijk, de bal was elders. De VAR van dienst, Die- perink, zag het wel - zoals wij al lemaal, maar hij oordeelde dat het geen rood was. Daaraan ligt vast ten grondslag dat hij zijn idool Makkelie niet in de proble men wilde brengen. Of mis schien dacht hij: ik doe een be roep op het fenomeen klassen- justitie, want zo'n Berghuis heeft het na drie grote gemiste kansen in zijn eigen stadion toch al zo moeilijk. Dat Dieperink de zwaar ter discussie staande VAR daar mee geen dienst bewijst, dringt waarschijnlijk pas vandaag door. Ronald Koeman heeft 'm onlangs gewaarschuwd. In een onder onsje én in de media. Berghuis die qua gemeenheid steeds meer aan de ontspoorde Michiel Kra mer doet denken, moet van onze bondscoach echt stoppen met gekke dingen doen. Dat heeft hij gezegd naar aanleiding van de doodschop die de gefrustreerde Berghuis zes weken terug aan Koopmeiners van AZ verkocht. Donkerrood vonden vriend en vijand, maar scheidsrechter (Kamphuis) gaf in de Kuip geel én VAR (Makkelie) corrigeerde die blunder niet. Nu Berghuis zich weer niet kan beheersen zou je verwachten dat onze strenge bondscoach de geselecteerde Berghuis een sanc tie oplegt door hem niet op te roepen voor de aanstaande inter lands. Maar ik geloof niet dat Ro nald Koeman dat doet. Feyen oord-trainer Dick Advocaat die ook al zo hecht aan discipline gaat Berghuis evenmin straffen. Zelfs een cursus woedebeheer- sing adviseren ze 'm niet. En zo blijft Steven Berghuis een reci divist, net als Michiel Kramer die zaterdag avond in Sittard trou wens een schandalige overtreding maakte. Hij kreeg ten onrechte slechts geel. maandag 11 november 2019 GO Recidivist Van Bommel Rik Elfrink Tilburg I WILLEM II - PSV I 7. Nunnely 1-0 64. Nunnely 2-0 2-1 85. Pereiro Opstellingen Wellenreuther Unnerstall Heerkens Dumfries Holmén Schwaab Peters 78. Baumgartl Nelom Viergever Nieuwkoop Sadilek 87. Quinónez Rosario Ndayishimiye Ihattaren Llonch Gutiérrez Nunnely 67. Mitroglou Pavlidis Doan 80. Gladon Gakpo Köhlert Bruma 68. Pereiro 12 Doelpogingen 13 34% Balbezit 66% 15 Overtredingen 13 3 Hoekschoppen 4 1 Buitenspel 5 PSV won vier eredivisieduels op rij niet. De laatste keer dat dat gebeurde was in 2013. Toen duurde de reeks zeven duels. Reddingen keeper Scheidsrechter: Kuipers Toeschouwers: 14.400 Mikos Gouka Rotterdam —Nicolai J0rgensen Terug naar Steven Berghuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30