lESStos II JOL A COLLECTOR'S CHOICE Vandaag bij deze krant Kabinet grijpt in bij zieltogende jeugdzorg SvPO Kapel Ie Schooljaar 2020 - 2021 Walcheren Is Laurent de nieuwe Einstein? Onvrede alleen maar gegroeid chteriand Gemeenten moeten zware zorg regionaal gaan organiseren en aanbieders beter betalen 9°C Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 Calon noemt de demonstraties van afgelopen maand 'spielerei'. ,,De herfst duurt nog lang, er komt nog meer aan. Ik voorspel dat de climax nog moet komen. Boeren voelen zich met de rug tegen de muur gezet en zijn de regels zat. We zijn zeker bereid onze verant woordelijkheid te nemen op het gebied van de stikstofcrisis, maar we accepteren het niet als de over heid ons straks in de steek laat.'' Stalbezetters krijgen300 euro boete. Die krijg je ook als je het gas te hard intrapt LTO Nederland smeedde deze week samen met andere belan genorganisaties en protestbewe gingen als Agractie en Farmers Defence Force een landbouwcol- lectief, met als insteek het beden ken van oplossingen voor de stik- stofcrisis. De agrarische sector is verantwoordelijk voor 46 procent van de stikstofemissie en volgens Calon is de boerenstand zeker be reid dit percentage naar beneden te brengen. ,,We hebben de afge lopen 25 jaar de emissie uit de landbouw met 67 procent terug gebracht. Daar gaan we in de toe komst gewoon mee door. Nu zijn we met het collectief dag en nacht bezig om binnen twee weken een plan van aanpak klaar te hebben om de stikstofcrisis aan te pakken. We zullen dat plan aan het kabi net voorleggen.'' Calon zei eerder over de stik stofcrisis dat je in dit land 'geen scheet meer kunt laten in de buurt van een natuurgebied'. De LTO is tegen het gedwongen uit kopen van boeren rond natuurge bieden. Verwaarloosd De LTO-voorzitter merkte tijdens tientallen bezoeken aan leden avonden dat boeren zich in de steek gelaten voelen. ,,Verwaar- loosd, vooral door de overheid. Dat gevoel werd deze week nog een keer versterkt door de uit spraak van de rechter in de zaak van de stalbezetting in Boxtel. Tientallen dierenextremisten bre ken in bij een varkensboer, bren gen de levens van de dieren in ge vaar en wat vonnist de rechter? 300 euro boete en twee weken voorwaardelijke celstraf. Zo'n boete ontvang je ook als je het gas pedaal wat te hard intrapt. Daar lachen de daders om. Wat mij be treft wordt er bij dit soort bezet tingen strenger gestraft.'' m P15 Negenjarige studeert al aan de TU in Eindhoven P4 Steeds meer personeel in zorg en onderwijs haalt de jaarlijkse griepprik. Zeeuwse instellingen doen hun best de werknemers warm te krijgen voor de inenting en dat lijkt te lukken. www.svpo.nl ?0«0A0 0**»dseh( »P7 zaterdag 9 november 2019 Licht wisselvallig pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,70 Zilver, juwelen, horloges, klokken, aziatica, porselein, aardewerk, meubels sculpturen Veiling: maandag 18 november, 13 uur Kijkdagen: 15 t/m 17 nov. 10-17 uur WWW.VEILINGHUISAAG.COM Amsterdam Lekstraat 63 11079 EM 1020 - 3012950 info@veilinghuisaag.com Boeren: de felste protesten komen nog De boerenprotesten zijn nog lang niet ten einde. Er is zo veel onvrede onder de boeren over de huidige regelgeving en de opstelling van de overheid dat de actiebereidheid alleen maar zal toenemen. Die voor spelling doet Marc Calon, voor zitter van LTO Nederland. Sanne Schelfaut Den Haag —Marc Calon, voorzitter LTO ZEELAND 2 Aanmelden kan nu Reserveer tijdig

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1