O de Fidan Ekiz volgt Eva Jinek niet op 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Quote van de dag Het moet geen stijf getrut worden THE VOICE OF HOLLAND TIEN JAAR The voice of Holland begintvanavond aan zijn tiende seizoen. Welk talent deed als eerste auditie? Hoe vaak werd een stoel omgedraaid en wie was de meest succesvolle coach? Weetjes en cijfers op een rij. Eerste talent dat blind audition deed Het is jammer dat de Andere Tijden-aflevering van afgelopen woensdag over 'de vaste prik' niet een paar maanden eerder werd uitgezonden. Toen de 'waarom laten steeds meer mensen hun kind niet inenten?'-discussie op zijn hoogtepunt was. Toen politiek Den Haag en talk showtafels druk waren met de vraag of er een vac cinatieplicht moest komen in plaats van met stik stof, PFAS en boze boeren, bouwers en leraren. Ik weet zeker dat het verhaal van het Brabantse gezin Brekelmans, dat in de jaren 30 binnen een maand tijd vier zoons en een dochter verloor aan de mazelen, dan meer aandacht en kijkers had ge trokken. Wie het woensdagavond wél gezien heeft, zal zich na afloop net als ik vertwijfeld afvra gen hoe het kan dat moderne ouders überhaupt nog dingen durven zeggen als: 'ik geloof dat het heel goed is voor een kind om soms goed ziek te zijn'. Zoals een moeder daadwerkelijk doet in An dere Tijden. Dat zinnetje echode nogal cru na in de oren toen daarna kleinzoon Brekelmans door het trouw boekje van zijn oma en opa bladerde. Vier bladzij den met vijf in keurig schuinschrift genoteerde namen, geboorte- en overlijdensdata. Zijn groot ouders zijn altijd opmerkelijk veerkrachtig doorge gaan met hun leven, vertelde hij. Maar als hij zijn oma weleens vroeg of ze haar leven graag over wilde doen, zei ze steevast nee. De aflevering was een interessante reconstruc tie van het juichende onthaal van de vaccins tegen mazelen, bof en rodehond in de tweede helft van de vorige eeuw. Ook de opkomst van het tegenge luid in de jaren 90 ontbrak niet. De homeopaat/op- richter van Kritisch Prikken mocht de wenselijk heid van een vaccinatiegraad van 95 procent in twijfel trekken. En zich hardop afvragen of er wel een enorme mazelenuitbraak komt als er minder inentingen zijn en hoe erg dat eigenlijk is. Ik weet dat Andere Tijden niet het podium is om stelling te nemen, maar iets kritischer tegenwer pingen van de makers tijdens het interview had den mijns inziens niet misstaan. De man kreeg niet alleen veel ruimte voor zijn ideeën en opvat tingen, hij kreeg zelfs het laatste woord. En dat is wat toch vaak het meest beklijft bij de kijker. Hele maal bij degenen die toch al gevoelig zijn voor dit soort theorieën. Ik had als maker het laatste woord gegeven aan Nel Willems-Brekelmans, die het bidprentje voor las van haar vier overleden broers en zus. En ook de vraag gesteld: stel dat moeder Brekelmans nog zou leven, wat zou zij dan tegen de hedendaagse anti-vaxers zeggen? Anna Drijver weer moeder Digitale James Dean DE EERSTE WAAR? LANDEN M/V Zij stond bovenaan de verlang lijst van de NPO om, samen met Tijs van den Brink, per ja nuari Eva Jinek te vervangen. Het is onduidelijk waarom Ekiz (43), die eerder aangaf zich vereerd te voelen met het aanbod, afziet van de presenta- tieklus. De documentaire maakster en columniste wilde niet reageren. Ze presenteert sinds een jaar het NTR-praat- programma De Nieuwe Maan. Het is opnieuw een tegenval ler voor de NPO die recent, ge heel verrast, talkshowkoningin Eva Jinek naar RTL 4 zag ver trekken. Sindsdien wordt naar stig gezocht naar een opvolger die al in januari - wanneer ook Jinek bij de commerciële zen der van start gaat - op de buis moet. Jeroen Pauw gaat in elk geval niet langer door. Sterker, of hij überhaupt terugkeert op de late avond is nog onderwerp van discussie. Momenteel wordt achter de schermen druk geëxperimen teerd met andere gegadigden. Willemijn Veenhoven (De Nieuws BV), Sinan Can Voorbij de Grenzen van Saoedi-Arabië), Maaike Timmerman en Lisette Wellens (allebei van Goedemor gen Nederland), EO-coryfee Tijs van den Brink en Jort Kelder; ze nemen allemaal proefafleve- ringen op. Op de achtergrond wordt nog gedacht aan verschillende scenario's, ook qua formule. Zo is er een idee een soort Met het oog op morgen (NPO Radio 1) op tv te lanceren. Dan wordt gevist uit een poule van pre sentatoren, afkomstig van ver schillende omroepen, die el kaar afwisselen. Vaccin —Anita Witzier vindt dat het Eurovisie Songfestival gepresenteerd moet worden door iemand als Paul de Leeuw, met 'gekkigheid en ironie', zegt ze in De Perstribune op Radio 1 vrijdag 8 november 2019 PC THEATER Acteurs Anna Drijver (36) en Benja Bruijning (36) zijn de trotse ouders van een zoon. Jona is het tweede kind voor Anna en Benja; in no vember 2016 werd dochter Lea geboren. Het koppel is tien jaar samen. FILM Acteur James Dean, die in 1955 overleed, komt binnenkort weer in de bios coop. Met be hulp van oude foto's en beel den wordt hij di gitaal 'gereani meerd' en zal hij een rol spelen als Vietnamve- teraan in de film Finding Jack 3 ■u De magie van rode stoel i Dennis Jansen The voice of Holland is opgenomen op twaalf verschillende locaties, waaronder De Gashouder, Sugar City, De Vor stin en studio 22. Negentien vrou wen en zeventien mannen haalden de finale. Zes keer won een vrouw, driemaal een man. The voice... wordt in 180 verschil lende landen gemaakt, waaron der Kazachstan, IJsland en Viet nam. David Tapirima Fidan Ekiz heeft besloten, in elk geval voorlopig, geen presentator te worden van de nieuwe latenighttalkshow op NPO 1. Gudo Tienhooven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24