IN DE REGIO Vuilnisauto eens per maand? TOTALE LEEG VERKOOP -40% 6 Reimerswaal wil eerst beleid MIJN DORP, MIJN STAD Interior Tal van ontwikkelaars dienden af gelopen weken een aanvraag in voor de aanleg van een zonnepark in de omgeving van Rilland. Ze ruiken hun kans nadat Reimers waal in recordtempo een plan van ZonXP goedkeurde. Dat bedrijf mag op twee locaties in totaal 43 hectare landbouwgrond benutten voor zonneparken die samen zo'n 24 hectare beslaan. Ook gaf de raad in september groen licht voor een zonnepark van fritesfabriek Lamb Zolang er nog daken zijn, vinden we het niet verantwoord Weston Meijer en uienbedrijf Wiskerke Onions bij Kruiningen. En dat terwijl de gemeenteraad dit voorjaar nog op de rem had ge trapt. Eerst moest er maar eens be leid komen. Bijna alle partijen vinden dat nog steeds. ,,We hadden goede ar gumenten om voor deze twee ini tiatieven af te wijken van de lijn", zei Artwin Otte (SGP). ,,Het initia tiefin Kruiningen is méér dan een zonnepark, het is ook een zoetwa- teropslag." En de plannen van ZonXP zijn alleen maar goedge keurd omdat Reimerswaal daar mee de komst van de biovergister hoopt tegen te houden. Otte nam alvast een voorschot op het beleid. Wat de SGP betreft, is de kans dat landbouwgrond wordt opgeofferd voor zonnepar- ken heel klein. ,,Zolang er nog da ken zijn, vinden we dat niet ver antwoord", zei Otte. Wellicht wil de SGP een uitzon dering maken voor een drijvend zonnepark rond de Kreekrakslui- zen. Volgens een manager van Rijkswaterstaat wijzen de eerste onderzoeken uit dat het haalbaar is om 45 hectare drijvende pane len te installeren. Marien Weststrate van Leefbaar Reimerswaal was behoorlijk kri tisch over het klimaatbeleid. Hij gelooft niet dat mensen daar veel invloed op hebben. ,,Reimerswaal wil het braafste jongetje van de klas zijn. Zolang de hoge heren, professoren en andere intellectu elen elkaar tegenspreken, is het voor een gewoon raadslid moeilijk een standpunt in te nemen." Hij stelde voor een enquête onder de bevolking te houden, maar dat vonden andere partijen niet nodig. Marjolein Sinke van coalitiege noot PvdA wil dat Reimerswaal juist moed toont en voorop loopt. Ze schaarde zich achter de '97 pro cent van de wetenschappers' die het erover eens zijn dat klimaat verandering wordt veroorzaakt door de mens. De verschillende opvattingen waren voer voor de oppositie, die het coalitieakkoord aanhaalde. Daarin staat dat Rei- merswaal een 'richtinggevende positie' inneemt en op klimaatge- bied de lat hoog legt. De kans bestaat dat inwoners van Goes hun grijze afvalcontainer in de toekomst nog maar één keer in de vier weken kunnen laten legen. Het is een maatregel die de gemeente overweegt nu blijkt dat Goesenaren hun grijze bak nog maar zelden aan de straatkant zetten. Goes voerde begin dit jaar 'diftar' in. Het basistarief voor de afval stoffenheffing werd verlaagd en inwoners betalen daar bovenop nu 4 euro per keer dat ze de grijze container (restafval) laten legen in de vuilniswagen. Wie zijn afval beter scheidt, en de grijze bak minder vaak aanbiedt, bespaart op die manier geld. De gemeente had ingeschat dat inwoners hun grijze bak gemiddeld nog 15 tot 18 keer per jaar zouden aanbieden, maar ze doen dat in 2019 vermoedelijk niet vaker dan 10 tot 12 keer. Dat is op zich mooi, vindt wethouder Loes Meeuwisse, want het betekent dat er goed wordt ge scheiden. Maar het levert ook een financieel probleem op. De ge meente kan nu minder vaak dan verwacht de 4 euro bijschrijven die mensen betalen als ze hun grijze container laten legen. ,,Dat levert een gat van drie ton op'', aldus de wethouder. Om een dergelijk gat volgend jaar te voorkomen, wordt het basistarief met ongeveer drie tientjes ver hoogd. ,,Huishoudens die de grijze bak minder vaak aanbieden, blijven dan het tientje voordeel ten op zichte van de oude situatie behou den'', belooft Meeuwisse. Dit jaar besparen mensen soms wel dertig euro. Omdat mensen de grijze bak nog zo weinig aan de straat zetten, over weegt de gemeente de vuilnisauto voor het restafval per straat nog maar één keer in de vier weken te laten rijden. Nu kunnen inwoners de grijze bak nog elke twee weken aanbieden. Voor mensen die veel luiers hebben, en voor wie vier we ken erg lang is, komen er misschien luierinleverpunten. Op 31 december sluit Woontrend Zeeland. Tot die tijd ontvangt u 40% korting op alle producten in de showroom. donderdag 7 november 2019 BE Gemeente zet rem op zonnepark Wie dacht dat in Reimerswaal het hek van de dam is voor zon- neparken, heeft het mis. Eerst moet er een energie- en kli maatbeleid komen en dan zien we wel weer verder, heeft de gemeenteraad dinsdag beslo ten. Joeri Wisse Rilland - Artwin Otte, SGP GOES Serviceflat de Scha kel, 09.30-11.30 uur: Digitaal Café; Eras- muspark, 10.00 11.00 uur: Inloop spreekuur van wijk verpleging; Hospice Het Clarahofje, 13.00-15.00 uur: Open huis; 14.00 uur: Wandeling in groepsverband en scootmobieltocht; 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 10.00-11.00 uur: Gra tis sporten in de be- weegtuin HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur: Wandeling in groepsverband HEINKENSZAND 09.30 uur: Wandelen in groepsverband; Bibliotheek, Stenge plein, 09.30-11.30 uur: Digitale inloop ochtend; 14.00-15.30 uur: Taalcafé KRUININGEN 13.30 15.00 uur: Bingo RILLAND De Nieuwe Vliedberg, 10.30 12.00 uur: Handwer ken WEMELDINGE De Wemel, 15.00-17.00 uur: Jeugdactivitei- ten, o.a. tafelvoetbal en tafeltennis YERSEKE MFC Te- hare, 09.00-09.45 uur: Allevo lessen 'Bewegen voor 65+'; 10.00-11.00 uur: Yoga-gym voor 55+; Bibliotheek Moer- zicht, 10.00-12.00 uur: Digitaal inloop- punt; Grand Café Moerzicht, 14.30 16.00 uur: Creamid- dag; 16.00-17.00 uur: Borreluurtje voor se nioren. Rob Paardekam Goes De containers voor het plastic, zoals hier in de Goese Polder, worden veelvuldig gebruikt door Goesenaren. foto dirkjan gjeltema Woontrend Zeeland Woontrend Zeetand Duinstraat 18a, Koudekerke www.woontrend.nl flabobaj

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59