i tf) Klassieke, vette actie r 6 Hoewel zij geen uitgesproken fan is van de kersthit Last Christmas van Wham! uit 1984, inspireerde het nummer Oscarwinnares Emma Thompson wel tot het scenario voor een gelijknamige speelfilm. Top 5 in de bioscoop 1 (1) Joker €92.000 Dark Fate €83.000 €35.000 5 (6) F*ck de Liefde €26.000 Nu in de bios Terminator: Dark Fate Bumperkleef Portrait de La Jeune Fille en Feu FILMNIEUWS Nieuw nummer in verfilming Cats Herstart Pirates of the Caribbean' es jaar geleden kreeg Emma Thompson (60) het idee voor de film Last Christmas. George Michael (1963-2016), die het nummer schreef, had er wel oren naar toen zij haar aanpak aan hem voorlegde. Maar het overlijden van de zanger zette het project op losse schroeven. Thompson: ,,Ik had George enkele keren ontmoet om over mijn plan te praten. Het project was al in een ver gevorderd stadium toen hij plotse ling overleed. Maar het idee liet mij niet los. Enkele jaren later pakten mijn echtgenoot (acteur Greg Wise) en ik de draad weer op.'' Voor de actrice, die op de laatste draaidag van de door haar geschre ven film Last Christmas in een Lon- dense studio over de film praat, was één zinnetje uit de meezinger cruciaal. Het gaf haar het idee voor de belangrijkste plotwending van haar film. Ze beseft dat zij daar eigenlijk niet over mag praten, omdat het een dui delijke spoiler voor de kijker is. Nadat zij dat in een lang antwoord toch heeft gedaan, volgt het verzoek van 'Last Christmas' is me eigenlijk te zoetig. Ik houd meer van stevige muziek het productieteam deze spoiler niet prijs te geven. Nationalisme In elk geval was Thompson, die eer der een Oscar won voor haar scenario van de Jane Austen-verfilming Sense and Sensibility niet echt een fan van het lied. ,,Het is mij eigenlijk veel te zoetig'', bekent zij. ,,Ik hou meer van stevige muziek zoals van The Clash. Maar toch heeft het nummer mij geïnspireerd om een romantisch ver haal in kerstsferen te schrijven.'' Thompson haast zich om uit te leg- Midway Nadat de Amerikanen in december 1941 volledig verrast werden door de Japanse aanval op Pearl Harbor, be reidden Amerikaanse mariniers en gevechtspiloten met slimme spio nage een tegenaanval voor. De kans op een glorieuze overwinning leek nihil. Toch gingen ze de strijd aan over het eiland Midway, want als de Amerikanen deze strategische locatie verloren, lag de weg vrij voor de Ja panners om het Amerikaanse vaste land te veroveren. Deze op ware gebeurtenissen ge- baseerde geschiedenis bewandelt klassieke paden van hechte mannen- vriendschappen, lastige testosteron- bommetjes die zomaar helden blij ken en jongemannen die zichzelf overwinnen in het heetst van de strijd. Prima. Niemand heeft tijdens zo'n oorlogsactiefilm zin in een loos liefdeslijntje. Ingewikkelde persoon lijke ontwikkelingen hoeft de kijker ook niet te verwachten trouwens. Spektakelregisseur Emmerich (In dependence Day, Godzilla) kiest vrij wel compromisloos voor vette ac tie. Schieten maar. De talloze vuur gevechten en ontploffingen zien er aardig uit, maar visuele herhaling dreigt en uitputting van de kijker ook. - Marieke Nieuwdorp ?'mL Hoogste opbrengst afgelopen week 2 (-) Terminator: 3 (4) Wat is dan liefde €41.000 4 (2) Maleficent 2 SCIENCEFICTION Arnold Schwarzenegger steelt de show in deze Terminator-film als een huisvader die gordijnen verkoopt. Voor het overige bestaat de film uit een herkenbaar verhaal over een robot die het op een menselijke ver losser heeft voorzien. In dit geval een Mexicaanse jonge vrouw die in de toekomst een rebellenleidster wordt. THRILLER Regisseur Lodewijk Crijns stelt in zijn thriller hufterigachtig gedrag op de snelweg aan de kaak. Een huisvader (Jeroen Spitzenberger) raakt met zijn gezin onderweg verzeild in een con frontatie met een andere weggebrui ker die drastische maatregelen neemt om zijn gelijk te halen. DRAMA Betoverend portret van twee Franse vrouwen in de achttiende eeuw op een eiland bij Bretagne. Een van hen is een schilderes die een aristocrati sche vrouw moet schilderen. Het mondt uit in een vriendschap die uit loopt op ware liefde. MUSICAL Popicoon Taylor Swift (foto) en legendarische componist An drew Lloyd Webber werken aan een nieuw nummer voor de verfilming van de succesmusi cal Cats. Beau tiful Ghosts is zowel te horen in de film als op de aftiteling. De film verschijnt in december in de bioscoop. Swift speelt zelf een van de hoofdrol len. AVONTUUR Craig Mazin (foto), de Emmy Award-win- nende bedenker van miniserie Chernobyl, schrijft het ver haal van het zesde deel in de Pirates of the Caribbean-serie voor Disney Pic tures. Het geldt tevens als een herstart van de reeks. In de film is naar verluidt geen rol wegge legd voor Johnny Depp als Jack Spar row. E donderdag 7 november 2019 GO Geraakt doo een zin uit Last Christmas Ab Zagt Emilia Clarke en Emma Thomp son. FOTO UNIVERSAL PICTURES 44 OORLOGSACTIE Regie: Roland Emmerich. Hoofdrol len: Ed Skrein en Patrick Wilson Patrick Wilson als Edwin Layton. FOTO DUTCH FILMWORKS 'Jsirit, U WAPERIF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50