4 Toneel Een emigratie naar Frankrijk en een charismatische jongeman die iedereen inpakt. Dat zijn de ingrediënten van Sexual Healing. Het eerste toneelstuk van het jonge schrijversduo Jan Hulst en Kasper Tarenskeen voor een grote zaal. Over het échte leven van jongeren Daan Manneke Het Nationale Theater speelt woensdag avond het toneel stuk Sexual Healing in de Stadsschouw burg Middelburg. Met onder anderen de spelers Hein van der Heijden, Ari- ane Schluter, Romana Vrede en Bram Suijker. Het tv-programma Ik Vertrek en de film Teorema van Pasolini zijn de belangrijkste inspiratiebronnen geweest voor de schrijvers van het stuk, Jan Hulst en Kasper Tarenskeen. Het verhaal gaat over een gezin dat naar Frankrijk vertrekt om daar een zorgboerderij te beginnen. In Neder land is deze familie volledig uit elkaar gegroeid. De gezinsleden hopen zich te kunnen herpakken in Frankrijk, We denken dat veel van onze teksten zich voor zowel de grote als de kleine zaal lenen met een nieuwe uitdaging. In het stuk wil vader Stef (Hein van der Heijden) het roer helemaal om gooien. Hij heeft daartoe besloten na de dood van zijn eigen vader, die werd verwaarloosd in een verzor gingstehuis. Stef vat het plan op om in Frankrijk een fijne accommodatie te realiseren waar ouderen een geluk kig einde van hun leven kunnen heb ben. Het gezin gaat met hem mee: zijn vrouw Diana, zijn dochter India met haar gehandicapte vriendje Boye en zijn inwonende zuster Tania. Via filmbeelden van On y va, de Franse versie van het tv-programma Ik Ver trek krijgt het publiek een impressie van de slecht voorbereide emigratie. Een extra probleem blijkt bovendien dat vader Stef niet echt een talentvol klusser is. Regisseur Jeroen De Man kan zich volledig vinden in de inspiratie die Ik vertrek heeft geleverd voor het ver haal. Die televisieserie leverde repor tages waarin Nederlanders gevolgd worden die hun geluk in het buiten land gaan beproeven. Hij fantaseert zelf een paar keer per week over hoe anders te leven, vertelt hij in een eer der interview. 'Mijn gezin verlaten, een nieuw gezinslid maken, een nieuw huis, een nieuwe maitresse, een nieuwe stad of een totaal andere baan. Ik wil een stuk maken over mensen die de ballen hebben om al les anders te doen. Die op zoek zijn naar dat groenere gras van de buren. En daar misschien wel totaal teleur gesteld zullen raken, maar weten dat met risico's nemen ook grote levens vreugde te behalen valt'. De Man toog met zijn spelers voor een deel van het repetitieproces naar Frankrijk om in de juiste sfeer te komen en om video opnames te maken, die nu door de voorstelling verweven zitten. De tweede inspiratiebron voor het verhaal van Sexual Healing is de film Teorema van Pasolini, uit 1968. In deze raadselachtige en intrigerende film ontvangt een Milanees gezin plotse ling bezoek van een geheimzinnige, engelachtige jonge man die met alle gezinsleden een seksuele relatie heeft. Hij verdwijnt even plotseling als hij gekomen is, maar zijn bezoek werkt als een katalysator voor de ge zinsleden. Net als in deze film komt in het toneelstuk plotseling ook een jongeman het erf van de Franse villa oplopen. Iedereen wil bij deze bij zondere jongen zijn en door hem worden bezeten. Zijn mystieke kracht heeft op elk gezinslid een aparte uit werking. Met Sexual Healing levert het EN 4 REDENEN MEER Pijnstillers Concert donderdag 7 november 2019 GO Ali Pankow 44 Jan Hulst en Kasper Tarenskeen, schrijversduo De jeugdverhalen van Carry Slee zijn gegarandeerde musi calsuccessen. Afblijven, Ra zend, Fataal! En vooral Spijt. Carry Slee wéét wat er speelt in hart en hoofd van jongeren, en zij is niet bang voor wat de meeste mensen 'zware onder werpen' noemen. Omdat zij daar ook altijd licht tussen de kieren ziet. De vijfde musical in rij is Pijnstil lers. Met als steeds Dick van den Heuvel voor het scenario en Jeroen Sleyfer voor de (lek kere) muziek. Het gaat over de 15-jarige Casper, die in zijn moeders agenda een afspraak voor 'Antonie van Leeuwen hoek' ziet staan. Hij is snugger genoeg om te weten dat dat de naam is van een kankerkliniek. En dat er dus iets mis is. Dat is een klap, maar het leven valt er niet door stil. Vervelende lera ren, een dolle verliefdheid, audi tie voor een popgroep, het is er óók allemaal. Maar langzaam wordt zijn moeder zieker en zieker. Ondanks de fatale afloop is Pijnstillers geen akelige musi cal. Want liefde en vriendschap krijgen ook hun plaats. Morgen, Scheldetheater Ter- neuzen, 20.00 uur Componist Daan Manneke wordt tachtig jaar en houdt daarom een reeks concerten in Nederland. In Middelburg wordt de cd met zijn magnum opus, de Grote Archipel, gepresenteerd. In de zes delen voor piano solo wordt Zeeland muzikaal vertaald. Manneke droeg elk deel op aan een pianist waar hij een speciale band mee heeft. Voor de pauze onder meer werk van Scriabin en na de pauze de Grote Archipel. Zaterdag, Zeeuwse Con certzaal, Middel burg 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 48