ff \lül Zoektocht van Russische foto graaf inspireert Tijd voor muziek en een lach 2 TRIO KHALDEI - d Magisch entertainer Evert van Asselt uit 's-Heerenhoek staat aan de vooravond van zijn allereerste eigen theatershow. Morgen speelt de magisch entertainer in Kapelle zijn eerste try-out van Alles uit de kast! En daarbij trekt hij ook echt alles uit de kast. Knap poëtisch eigen werk Uitgelicht thema. Het ensemble, dat bestaat uit Barbara Baltussen (piano), Pieter Jansen (viool) en Fran cis Mourey (cello) heeft een speciale affiniteit met de Russische muziek uit de eerste helft van de 20ste eeuw. De componisten hadden toen veel moeilijkheden, omdat het regime van lei der Stalin funest was voor de cultuur. het Stalinregime. Hij maakte sprekende portret ten van Russische kunstenaars. Zijn levenslange zoektocht naar waarheid, echtheid en nuance ring in moeilijke tijden is een grote inspiratie bron geweest voor het trio, dat in 2011 is opge richt. Twee jaar geleden realiseerden zij hun eerste cd, met werken van Sjostakovitsj en Pro kofiev. Tijdens dit recital hoort de toeschouwer de kilte van die periode en nu komt in alle programma's van Khaldei voor. Be kende componisten zoals Sjostakovitsj en Prokofiev worden ge combineerd met minder bekende composities en min der bekende namen. pianotrio's staan op het programma: nummer 2 van Sjostakovitsj en nummer 1 van Arensky. De speciale klankkleuren van de verschillende in strumenten komen extra uit in de Ballade voor cello en piano en de vijf melodieën voor viool en piano van Prokofiev. Tijdens dit recital hoort de toeschouwer de kilte van die periode en de strijd tussen cultuur en macht. Maar door de muziek heen voelt en hoort men een warm hart. MUZIEK TOP 3 e voorstelling wordt een mengeling van magie, humor, mind- experimenten en entertainment", vertelt de 24-jarige Evert van Asselt. Als goochelaar geniet hij al jaren lang bekendheid binnen en buiten de provincie, maar nu brengt Van Asselt voor het eerst een volledige (eigen) theatershow op de planken in De Vroone in Kapelle. ,,De mensen in de zaal zien dingen gebeuren waarvan zij niet snappen hoe het mogelijk is. Maar er zit ook een maatschappe lijke boodschap in die ik graag wil meegeven: wees jezelf, want het le ven is te kort om een ander te zijn. Geniet van het leven, want voor je het weet, is het voorbij." Droom achterna Zijn debuutshow draait om geluk. Die themakeuze is geen toeval: ,,Twee jaar geleden wist ik even niet meer precies wat ik wilde, ik twij felde over alles. Op een gegeven mo ment kwam ik op een keerpunt en dacht bij mezelf: 'waar ben ik alle maal mee bezig?' Ik deed dingen waar Bij sommige onderwerp en sta ik echt bijna te janken op het podium ik niet honderd procent achter stond en dat terwijl de tijd vliegt!" Uiteindelijk besloot Van Asselt zijn droom achterna te gaan en te gaan werken als fulltime magisch enter tainer. Met als resultaat zijn nieuwe voorstelling, waar hij al maanden mee bezig is. ,,Met deze voorstelling hoop ik een stap verder te komen in de entertainmentwereld. De show zit vol met magie, gecombineerd met humor, maar ook met een serieuze twist. Echt een uniek concept." Bloot Met Alles uit de kast! trekt hij ook echt alles uit de kast. Van Asselt geeft zich in de show helemaal bloot. Fi guurlijk gesproken dan. ,,Ik heb er heel melige momenten in zitten, maar ook heel intieme momenten. Er komen onderwerpen voorbij als de dood, keuzestress en arm en rijk. Bij sommige onderwerpen sta ik echt bijna te janken op het podium." In zijn voorstelling gebruikt Van Asselt diverse mind-experimenten. Bijvoorbeeld eentje waarbij hij, door middel van manipulatie van het brein, de capaciteit van het lezen tij delijk wegneemt bij een toeschou wer. Ook laat hij vier mannen zwe- 4 REDENEN OM UIT TE GAAN... Folk donderdag 7 november 2019 Jeanette Vergouwen houdt van cultuur en vooral van klassieke muziek. Zij is muziekrecensente. Wat: Trio Khaldei met Sjostakovitsj Prokofiev Waar: Porgy en Bess Terneuzen Wanneer: zondag 10 november, 15.00 uur De Russische ziel is terug te vinden in de muziek van verschillende componisten en schrijvers. De Russische cultuur is te proeven in verhalen, volksmuziek, klassieke muziek en film. Het publiek kan de komende weken genieten van de rijkdom van deze typi sche Russische cultuur in Porgy en Bess, tijdens de Maand van de Russische Ziel. Het concert van Trio Khaldei past binnen dit Evgueni Khaldei was de officiële fotograaf van De dialoog tussen de muziek van vroeger Voor het concert in Porgy en Bess staan twee De keuze van onze redactie: Fresku - In het diepe Een hartver scheurend eerlijk en persoonlijk album waarop de Eindhovense rap per in sterke tek sten zijn diepste zieleroerselen blootlegt. Krezip - Sweet high Krezip blijft maar verrassen. Eerst de reünie na tien jaar afwezigheid, toen de toer, en ineens was daar dit mooie nieuwe album. Wat een verwennerij. Anna of the North - Dream girl De liedjes van de Noorse Anna Lotterud dringen het oor gemakke lijk in maar glijden er ook te gemak kelijk weer uit. Graag iets min der stemvervor ming en synthesi zers en meer pure piano. GO B Trio Khaldei. FOTO NICOLAS DRAPS Evert trekt ALLES UIT DE KAST Willem Adriaansens 44 Evert van Asselt Tijd om eropuit te gaan! De redactie heeft uit het aan bod van concerten, festi vals en andere evenemen ten voor komende week een selectie gemaakt. Hier naast vier tips, op de vol gende pagina's nog eens vier. Het Britse Edgelarks (Phillip Henry Hannah Martin) heeft in het afge lopen decennium een stevige plek verworven in het Anglo-Ameri- kaanse folkcircuit. Innovatieve be werkingen en verrassende instrumen tatie bij bestaande Britse, Ameri kaanse en Keltische nummers gaan samen met knap poëtisch eigen werk. De teksten van Martin tonen betrok kenheid bij wat er in de wereld ge beurt. Zij zingt, speelt viool, banjo, viersnarig gitaar en shrutibox. Henry is een grootmeester op de dobro, gi taar en mondharmonica, die hij be speelt terwijl hij gelijktijdig zingt en beatbox produceert. Zondag, De Wegwijzer, Nieuw- en Sint Joosland, 15.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 46