'Als het regent, dan maar het hele weekend' ZEELAND 13 VELDRIJDEN EK 17-jarige Kapelse is samen met haar landgenote favoriet tijdens het EK veldrijden in Italë. Zondag zal blijken of één van de twee er met de titel vandoor kan gaan. Kapelle Titelfavoriet; met die status gaat Shirin van Anrooij volgens bonds coach Gerben de Knecht naar het Euro pees kampioenschap veldrijden voor junior-vrouwen. Maar naast de zeventienjarige Kapelse heeft de keuzeheer nog een grote kans hebster in zijn stal: de eveneens zeventienjarige Puck Pieterse uit Amersfoort. Beide meiden zijn enorm geta lenteerd. Van Anrooij is onder meer een sterke atlete, wegwiel- renster én natuurlijk een uitste kende veldrijdster. Pieterse is on der meer een meer dan verdien stelijk mountainbikester en daar- naast eveneens een enorm talent in het veldrijden. In die discipline komen Van Anrooij en Pieterse el kaar dus vaak tegen en zijn ze vrij wel altijd elkaars concurrentes. ,,Dat is al heel lang zo. Vanaf de jeugd rijden wij al tegen elkaar. We doen niet heel veel voor elkaar onder'', vertelt Van Anrooij in de week voorafgaand aan het EK veldrijden in het Italiaanse Sil- velle. Zij en Puck Pieterse worden gezien als de favorieten, zijn dus concurrentes. ,,Maar we zijn de laatste jaren ook vriendinnen van elkaar geworden.'' Sinds vorig jaar slapen ze bij voorbeeld samen op een kamer, vertelt Van Anrooij. Dan deel je automatisch veel met elkaar. Vreugde en verdriet liggen dan wel eens dicht bij elkaar. ,,Soms rijd ik slecht en zij heel goed, of andersom'', aldus de Zeeuwse. ,,Dat kan lastig zijn. Maar uitein delijk gunnen we het elkaar altijd wel, hoor. Het heeft soms alleen wat tijd nodig.'' Goede dag De laatste twee keer dat de twee tegen elkaar reden, kwam Van An- rooij steeds eerder over de eind streep. Op de wereldranglijst bij de vrouwen is Pieterse echter in het voordeel (48ste om 50ste). Wie wint er zondag? ,,Dat is vooraf nauwelijks te zeg gen'', aldus Van Anrooij, die zich zelf dus ook niet meteen als de nieuwe Europees kampioene bij de junior-vrouwen noemt. ,,Het is afhankelijk van meerdere factoren. De weersomstandigheden natuur lijk, maar je moet ook nog een goede dag hebben en de concur rentes een mindere dag.'' ,,Maar of ik kampioen ga wor den?'', vervolgt ze. ,,Haha, moeilijk om dat nu al te zeggen. Het is mo gelijk!'' Het multitalent uit Ka- pelle moet in ieder geval vroeg aan de bak. De wedstrijd voor elite vrouwen begint zondagochtend om 9.00 uur al. Van Dijke is niet direct een titel kandidaat in Silvelle. De inwoner van Colijnsplaat reist vrij dag met hele andere doelen af naar Italië. ,,Ik wil gewoon zo goed mogelijk rijden en veel leren'', blikt hij vooruit op het EK. De negentienjarige veldrijder is vooral benieuwd naar de om standigheden. ,,Zoals het er nu uitziet, gaat het veel regenen'', weet hij. En dat is een beetje een tegenvaller. ,,Want dat ligt me nog niet zo goed. Dan wordt het heel technisch. Een droog par koers zou me beter liggen.'' Want het technische rijden is één van de dingen waar de Zeeuw nog vorderingen in wil maken. ,,Op zo'n moment ben ik met twaalf dingen tegelijk be zig'', legt hij uit. ,,Er moeten dan zo veel dingen goed gaan, dat ik de wedstrijd bijna vergeet.'' De verkenning van het par koers, Van Dijke reed nooit eer der in Silvelle, zal heel belangrijk worden. De Zeeuw heeft dan ook een verzoek voor de weergoden. ,,Als het regent, dan maar het liefste het hele weekend'', zegt hij. ,,Dat betekent dat de omstan digheden tijdens de verkenning ongeveer hetzelfde zullen zijn als tijdens de wedstrijd op zondag.'' Van Dijke, die vrijdag met de hele Nederlandse ploeg afreist naar Italië en maandag weer te rugkeert, komt zondag aan het begin van de middag in actie. De wedstrij d voor mannen onder de 23 jaar gaat om 12.20 uur van start. donderdag 7 november 2019 A Shirin van Anrooij, hier in actie tij dens de Ves tingcross, is zondag één van de titelfa- vorieten tij dens het EK. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Van Anrooij moet het uitvechten met vriendin Pieterse Daniel Vervelde Niet alleen bij de junior-vrou wen is Zeeland vertegenwoor digd tijdens het EK veldrijden. Ook bij de mannen onder 23 jaar is er, met Tim van Dijke, een Zeeuw van de partij. Daniel Vervelde Colijnsplaat Shirin van Anrooij (rechts) en Puck Pieterse. archieffoto cor vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41