II 12 ZEELAND Hoogstraate ziet potentie bij Biervliet Pattinama-Kerkhove start ook solo sterk HWP Sas van Gent naar Europacup Eckel en Van Geyt al klaar in Zuid-Korea Afgelopen zondag, terwijl de spe lers van Biervliet en Groede na de rust weer het veld opliepen, moest zijn collega-aanvoerder Arno van den Hemel hem er even op wijzen: 'Captain, ben je niet iets vergeten?' Inderdaad, de aanvoerdersband van Hoogstraate lag nog ergens in de kleedkamer. Het was ook meteen het enige moment dat de Biervlie- tenaar die middag niet bij de les was. In diezelfde kleedkamer kon Hoogstraate luttele minuten eerder een brede grijns niet onderdruk ken. Zijn trainer Mario de Fouw complimenteerde hem immers met zijn spel. Tegenstander in de broekzak, goede druk vooruit; Bier vliet had het middenveld groten deels in handen. Terneuzen, Breskens, Oostburg; zomaar wat clubs die het telefoon nummer van Hoogstraate al achter haalden om hem te verleiden tot een overstap. Zo ver kwam het nog niet, mede dankzij het plan dat De Fouw voor hem in petto had. ,,De voorgaande jaren heb ik eigenlijk overal wel gespeeld. Achterin, voorin, op de flanken. We hebben afgesproken dat ik me dit seizoen kan richten op één positie, op de 'acht'. En ik heb als aanvoerder ook meer verantwoordelijkheden ge kregen'', vertelt de centrale mid denvelder op snelle toon. Zo vluchtig als hij praat, zo rustig oogt Hoogstraate meestal in het veld. ,,Je wordt natuurlijk slimmer en minder gevoelig voor randzaken. Tegen Groede liep Johnny de Jaeger veel tegen me te praten, maar daar reageer ik dan niet meer op. En de 'domme meters' zijn ook al vermin derd.'' Afgelopen jaren heb overal wel gespeeld. Achterin, voorin, op de flanken Hoewel de HBO-student - hij volgt in Vlissingen de opleiding Human Resource Management - nog een broekie is, is hij als eerste elftalspeler geen groentje meer. Al op zijn vijftiende liet toenmalig trainer Tom Nieuwelink hem de buteren. Destijds speelde hij nog in de Bi, waar hij moest luisteren naar de adviezen van trainer Ben Onge- nae, zijn huidige teamgenoot. Bei den waren dit seizoen in de race om de aanvoerdersband over te nemen van de gestopte Erik Adam. ,,Dat ik het werd, was voor Ben misschien even lastig. Maar ik denk dat het ook te maken heeft met de trai ningsopkomst. Ik ben er gewoon al tijd.'' Dat de wedstrijd tegen Groede na een 0-0 ruststand alsnog met 2-0 verloren ging, past wel in het sei zoen van Biervliet, dat na de degra datie van vorig seizoen alsnog als lucky loser voor de vierde klasse be houden bleef. ,,Tegen een hoogvlie ger als Groede waren we gelijk waardig, tegen Hontenisse ook. Het zegt genoeg dat ze bij Groede in de rust op elkaar aan het zeiken waren, maar je verliest hem wel weer.'' Derby En dus staat Biervliet voorlaatste in de zondag-vierde klasse A, met nog maar een schamele drie punten. Net als de tegenstander van zondag: IJzendijke. ,,Die derby leeft wel, ja. En ik heb er ook wel vertrouwen in, ook al konden we vorig seizoen niet van ze winnen. We hebben altijd wel een degelijk wedstrijdplan en ook een ploeg die in potentie in de top van de vierde klasse moet kun nen meedraaien. Op bijvoorbeeld een buitenspeler als Rayane Bu- zeijn is denk ik elke club op dit ni veau wel jaloers.'' De top van Hoogstraate ligt onge twijfeld hoger dan de vierde klasse. Is dit dan zijn laatste seizoen bij de Biervliet? ,,Dat hoeft niet per se zo te zijn. Dat komt ook wel omdat het een familiedingetje is.'' Want ga maar na: moeder en vriendin (waarmee hij al vijf jaar een relatie heeft) staan achter de bar, opa is lid van de 'maandag- ochendploeg', enkele familieleden zijn vaste supporters en zelf traint Hoogstraate met zijn oom ook het elftal (JO16) van zijn neefje. ,,Maar...'', zo sluit het talent af. ,,Ik heb natuurlijk wel ambities.'' Lesley Pattinama-Kerkhove heeft de eerste ronde van het enkelspel overleefd tijdens het ITF-toernooi van Hua Hin. In Thailand was de tennisster uit Zierikee te sterk voor de Japanse Momoko Kobori. Het werd 6-3 6-3. Daardoor moet ze vandaag twee keer de baan op in Hua Hin. Eerst staat haar tweederonde- partij in het enkelspel op het programma. Daarna komt ze in actie in het dubbelspel, waarin ze dinsdag al de eerste ronde had ge wonnen. Pattinama-Kerkhove speelt in Thailand sa men met thuisspeelster Tamarine Tanasu- garn. In de eerste ronde versloegen ze het als tweede geplaatste duo. De schakers van HWP Sas van Gent nemen van 10 tot en met 16 november deel aan de Eu ropacup voor clubteams in Ulcinj in Montene gro. HWP - dat aantreedt met Koen Leenhouts, Helmut Cardon, Thibaut Maenhout, Glen de Schampheleire, Rein Verstraeten en Tom Pi- ceu - is in Montenegro als 26ste geplaatst, met 2384 ratingpunten. Daarmee is het de tweede Nederlandse ploeg op de plaatsingslijst. Er doen zes Nederlandse teams mee. In totaal zijn er 68 ploegen uit dertig landen. Het Macedonische Alkaloid is met 2706 pun ten als eerste geplaatst. Spektakel Mosselloop 52selloop Quote van de dag Koen Leenhouts. Het optreden van biljarters Ronald van Geyt en Sylvia Eckel uit Hansweert tijdens een we reldbekertoernooi driebanden in Zuid-Korea is beperkt gebleven tot één ronde. Van Geyt verloor in zijn poule achtereenvol gens van de Koreaan Myejong Jong Cha met 12-30 in 19 beurten en in hetzelfde aantal her kansingen met 7-30 van de Griek Kostatinos Kokoris. Eckel verging het al niet beter. Zij verloor van de Koreaan Ji Hun Ahn met 12-30 in 18 en van de Spanjaard Antonio Montes, onlangs in het wereldbekertoernooi van Veghel nog vierde, met 10-30 in 32 beurten. 'Hij had me een paar dagen eerder al een berichtje gestuurd.' donderdag 7 november 2019 19 jaar en nu al aanvoerder Het loopje met de wat gekromde benen verraadt het eigenlijk al. Een beetje de 'Jari Litmanen- tred', waarbij je haast wel te maken moeten hebben met een rasvoetballer. In die voetbalbe nen van Nick Hoogstraate (19) zit het Biervliet-dna verscholen. Rond de arm de aanvoerders band. Meestal dan toch. Juriën Dam Biervliet - Nick Hoogstraate Captain Nick Hoogstraate speelt zondag met biervliet de derby tegen IJzendijke in de vierde klasse A van het zondagvoetbal. foto camile schelstraete TENNIS SCHAKEN 25-18 Atlas heeft zich in poule 2 van het Zeeuws Korfbal Spek takel geplaatst voor de finale. De ploeg uit Ritthem was gisteren met 25-18 te sterk voor Stormvo gels. Vanavond bepalen Tjoba en TOP 2 wie de andere fina list wordt. Dan spelen Ondo en Swift ook. Inzet is een fi naleplaats in poule 1, waarin TOP wacht. Atletiekvereni ging Delta Sport houdt za terdag de 52ste editie van de Mossel loop. In het bos van Westen- schouwen wor den crossen over drie ver schillende af standen gelo pen: drie, acht en zes kilome ter. Om 13.30 uur gaan alle drie de afstan den tegelijker tijd van start. FOTO PETER NICOLAI BILJARTEN - Wielrenner Laurens de Plus over de eerste prof zege van zijn ploeg genoot Antwan Tolhoek. De Zeeuw won afgelopen seizoen een rit in de Ronde van Zwitserland en hij had dat min of meer al aangekondigd aan zijn Belgische teammaat van Team Jumbo-Visma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40