Te koop: u II 10 ZEELAND Britse Ferret uit1962rijdt nog als een zonnetje 'Gemeente Veere heeft camping niet benadeeld' In 2013 vroeg Breel een kampeer- vergunning aan voor 25 kam peerplaatsen, inclusief 5 vaste standplaatsen(chalets). Na veel overleg en heen en weer gepraat met de gemeente weigerde Veere uiteindelijk in 2016 een kampeervergunning. Volgens Veere had hij ook een omge vingsvergunning moeten aan vragen. Uiteindelijk na nog meer heen en weer gepraat en enkele procedures later moest Veere Breel begin 2018 alsnog een kampeervergunning voor een kleinschalige camping aan de Bieweg verlenen. Alleen zonder vijf vaste kampeerplaatsen. Daartegen ging Breel wederom in hoger beroep. De Raad van State stelt in ho ger beroep dat de gemeente geen fouten heeft gemaakt met de aanvankelijke weigering en de uiteindelijk alsnog verleende kampeervergunning. Dat Breel schade zou hebben geleden, om dat hij niet al in 2016 of 2017 een kampeervergunning heeft ge kregen, kan de Raad niet volgen. In ieder geval heeft hij niet aan getoond welke schade hij heeft geleden. Immers, toen hij begin 2018 alsnog een kampeervergun- ning kreeg, heeft hij de seizoe nen 2018 en 2019 voorbij laten gaan zonder een minicamping te beginnen. Volgens Breels raads man heeft het alleen maar zin in een camping te investeren als hij ook vijf vaste standplaatsen krijgt. Maar ook dat is niet aan getoond, aldus de uitspraak. BRIEVEN Waterschap Het waterschap moet een eerlijk verhaal vertellen over de lasten. De stelling van waterschapsbe stuurder Steijaart: Een gemiddeld gezin (vier personen) betaalt vol gend jaar 414 euro, waarvan 186 voor zuiveren van het rioolwater. Volgens zijn rekenvoorbeeld blijft er dan 238 euro over, maar dat is 228 euro per jaar. Ergo 228:4=57 euro per jaar, dus 4,75 euro per maand per persoon voor droge voeten. Woon je in datzelfde huis met twee personen dan betaal je voor droge voeten dus 9,50 euro per maand per persoon. Een alleenstaande huurder be taalt straks 175 euro waterschaps lasten. Bij 4,75 euro per maand voor droge voeten zou dat 12 x 4,75 57 euro zijn en rest er nog 118 euro per jaar voor rioolwater zuivering. Wat een verschil met de 186 euro voor vier personen. Door met gemiddelden te spelen kun je alles leuker maken en de waarheid geweld aan doen. Stedentrip Ik kom zelf met mijn vrouw al twintig jaar twee keer per jaar voor twee weken vakantie naar Dishoek. Vroeger was daar altijd een dagje Vlissingen bij om te winkelen en voor een restaurant bezoekje (krant 31 oktober). Maar sinds de parkeerkosten zo hoog geworden zijn, laten wij de bin nenstad van Vlissingen links lig gen. Wij laten ons niet uitkleden! P. van Zanten Von-Galen-Strafie 59 Sankt Augustin (Dld) 100 km per uur Waarom niet uit jezelf 100 kilo meter per uur op de A58 rijden (krant 1 november) als je weet dat je daarmee het milieu van onze aarde minder vervuilt. Durf anders te zijn dan degenen die nu nog met 130 en straks met 120 km per uur rijden en die den ken- als zij hierover nog denken- na ons de zondvloed. Willem Osterman, huisarts De Kempenaerstraat 2 Vlissingen JSF De JSF is binnen (krant 31 okto ber). Hoera! Na zes miljard euro, daarvoor heb je wat! Zesenveertig speelwerktuigen. Nu kunnen we ons verdedigen tegen de vijand. Maar wie is dat eigenlijk? C. van IJk Nieuwe Muziek Een mooi en waardig artikel (krant 31 oktober) over de cultuur en Nieuwe Muziek in Zeeland tot 2005. Ook vanuit de Randstad werd met bewondering naar de culturele ontwikkelingen in Zee land gekeken. Daar was het expe riment op jeugdtheatergebied, moderne dans, straattheater en muziek. Toonaangevend voor de rest van Nederland. In het artikel wordt aangegeven dat tijdens de periode van Nieuwe Muziek Zee- land consternatie was over de ac tiviteiten. Naast applaudisse rende politici spraken behou dende collega's van schande. Anno 2019 is er niet veel veran derd. Een paar pagina's verder staat de advertentie van de voor stelling Wie is Bang van Theater productiehuis Zeelandia. Een voorstelling die afgelopen maan den veel stof heeft doen op waaien. De behoudende politici en anderen spraken er schande van; er werd gevloekt in de voor stelling. Brieven en mails werden verstuurd naar de producerende organisatie en media waarin 'strafmaatregelen' en verkapte bedreigingen werden geuit. Zeeland is nog steeds spraakma kend. Henk Schoute Theaterproductiehuis Zeelandia Hoogstraat 18-20, Middelburg De Daimler Ferret uit 1962 is een bijzonder voertuig. In meer dan twintig landen werd dit type inge zet bij conflictsituaties. Daimler bouwde in totaal 4409 exemplaren van het model Ferret. Enkele ervan zijn nog steeds in actieve dienst in derdewereldlanden. Alexander de Vos sleutelt en handelt al vanaf zijn 15e jaar aan en in oldtimers: kopen, restaureren en weer verkopen. „Erin rijden is leuk, eraan sleutelen leuker. Deze Daimler kocht ik an derhalfjaar geleden op een veiling. Had bij een oude man met een ver zameling filmauto's zo'n tien jaar stil gestaan." Zijspiegels Alexanders vader kon om de aan schaf nog wel lachen, zijn moeder minder. „Haar fiets staat nu in de regen buiten, mijn pant- servoertuig binnen in de schuur. Past net. Ik moet de twee zijspiegels eraf schroeven en dan houd ik net twee centimeter aan weerskanten over." Alexander maakte de wagen weer APK-gereed. Er mankeert weinig aan. Het ding rijdt op ben zine, heeft zes cilinders en loopt nog als een zonnetje. „De Wilson pre-selector gearbox schakelt mooi door alle ver snellingen heen. Geweldig om in te rijden. Het zorgt elke rit weer voor een dikke glim lach", aldus De Vos, in het dagelijks leven professioneel videomaker. De Vos reed afgelopen zomer probleemloos de Wasschappelse Oldtimerrit van bijna negentig kilometer met de Daimler. Hij trok veel bekijks. Het pantservoertuig bevat origineel gereed schap, inclusief reser ve- on- derde- len. Het originele machinegeweer is er vanaf gehaald. Dat is verboden om te hebben. De Vos heeft voor de koper veel documentatie over het verleden van het voertuig. ,,De vo rige eigenaar was ervan overtuigd dat dit één van de zeven stuks was die de Nederlandse commando's hebben gehad. Ik kan dit echter niet met zekerheid bevestigen", meldt De Vos bij zijn advertentie. In deze staat, met complete uitrusting en historie, kom je ze zelden tegen - Alexander de Vos ,,In deze staat, met complete uitrus ting en historie, kom je ze zelden tegen", aldus De Vos. „Mensen vra gen waarom ik hem wegdoe. Ik wil weer andere projecten beginnen. Als mensen zulk soort auto's niet verkopen, had ik hem zelf ook niet kunnen aanschaffen." De tankwa gen moet bijna 30.000 euro kosten. „Er zijn al wat biedingen binnen. Te lage bedragen, maar dat moet altijd even op gang komen. Ik denk dat vooral mijn moeder blij is. Kan haar weer in de schuur staan." donderdag 7 november 2019 XB pantservoertuig De gemeente Veere heeft as pirant-campinguitbater W. Breel niet benadeeld door hem pas begin 2018 een kleinschalige camping met 25 kampeerplaatsen te vergun nen, zo bleek gisteren uit een tweetal uitspraken van de Raad van State. Jan van Ommen Den Haag/Veere U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 J.B. Keersemaker-Maene H. R. Holstlaan 66 Vlissingen Maasstraat 16, Oost-Souburg Alexan der de Vos trekt altijd veel bekijks met zijn pant serwagen. FOTO'S PRIVÉ Ontelbaar veel duimpjes gaan omhoog op en naast de weg, kan Alexander de Vos (23) uit er varing vertellen. De inwoner van Koudekerke heeft zijn pantser voertuig te koop gezet. Met het ding deed hij boodschappen en reed hij naar de Zeevaartschool in Vlissingen. Gerrit van Loon Koudekerke Alexander de Vos achter het stuur in de Daimler.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38