g-s c? Platteland boeit CDA niet meer VVD zoekt naarstig opvolger Meeuwisse II Zonnebril Nog een aanhouding in zaak vechtende scholieren 2 ONDERWIJS STAKING Ruim honderd Zeeuwse scholen bleven gisteren dicht. Leraren legden het werk neer voor meer geld en minder werkdruk. Een deel van de scholen koos voor ludieke acties. Commentaar Het is altijd leuk eens in de keuken te kijken bij een poli tieke partij. Zeker in de aanloop naar een partijcongres. En helemaal bij het Christen Democratisch Appèl dat van zo'n bijeenkomst een geweldige show kan maken. Iedereen herinnert zich de beruchte confrontatie over regeren met Wil- ders. De club rond Ab Klink tegen, Maxime Verhagen en zijn discipelen voor. De uitkomst is bekend. Nu ligt de toekomstvisie Zij aan Zij klaar voor de partijbij eenkomst van zaterdag in Utrecht. Iets minder spannend dan de PVV-kwestie, maar toch ook met wat vuurwerk. Want het CDA zegt het huidige boerenbedrijf de wacht aan. Het mag niet meer gaan om schaalvergroting en maximale export. Het moet echt duurzaam. Dit is een kleine revolutie. Weliswaar stemmen heel wat boeren allang op de VVD, maar het CDA is toch nog steeds een plattelandspartij. De opstellers van Zij aan Zij willen van dat stempel af. Zij be steden veel aandacht aan 'vitale steden'. Deze strategie is goed te verklaren. De nieuwe, duurzame landbouwkoers die de CDA-denkers voorstellen, past bij het traditionele christende mocratische idee van goed rentmeesterschap. En als het CDA de moderne gezinnen in de steden aan zich weet te binden, kan de partij flink groeien. Deze politieke lijn lijkt vooralsnog een mooie dubbelslag van aandacht voor de politieke wortels en mikken op de grootst denkbare doelgroep. Het is alleen de vraag wat dit nieuwe CDA de gemiddelde Zeeuwse kiezer heeft te bieden. Denktank van christendemocraten zegt het huidige boerenbedrijf de wacht aan en mikt op de grote steden Twee weken geleden werd Meeuwisse door de gemeenteraad van Noord-Beveland voorgedragen als nieuwe burgemeester. ,,Daar werden wij compleet door overval len'', zegt Kruitbosch. ,,Als we had den geweten dat ze die ambitie had, hadden we ons alvast wat kunnen voorbereiden, maar daar is nu geen sprake van geweest.'' Mede daardoor is nog niet duide lijk wie haar opvolger gaat worden. ALMANAK Laten we haar maar geen naam geven, want ze is nogal een straffe rijdster. Ze heeft - zoals onze Zuiderburen zeggen - een zware voet. Waar ze tachtig mag, rijdt ze 84 om net een boete te voorkomen. Met het mooie weer van de af gelopen zomer had ze de raam- De fractie bekijkt de opties. Volgens Kruitbosch ligt alles nog open. Het kan iemand van binnen of buiten de fractie worden. ,,Vakkundigheid en deskundigheid staan voorop.'' Kruitbosch zegt overigens heel blij te zijn voor Loes Meeuwisse dat Ik weet zeker dat we een goede opvolger zullen vinden haar wens om burgemeester te worden in vervulling gaat. ,,Het is een prachtige stap voor haar. Hoe wel ze natuurlijk onvervangbaar is, weet ik zeker dat we een goede op volger zullen vinden.'' pjes van haar auto open. Haar vriend had zijn zonnebril op het dashboard gelegd. Met haar zware voet, nam ze de rotonde tamelijk snel. Haar vriend keek achterom of alles nog wel op de achterbank was blijven liggen. Ondertussen gleed zijn zonne bril het raampje uit. Moordenaar niet vervolgd voor mishandeling Nieuwe namen op Popronde OOST-SOUBURG Benefietdiner voor hulp aan Ambon De politie heeft gisterochtend een 15-jarige jongen uit Oost-Souburg aangehouden in verband met de zaak van vechtende scholieren in Terneuzen. Volgens de politie heeft de jon gen niets te maken met de scholen of scholieren die betrokken waren bij de vechtpartijen. Wel heeft hij bekend deelgenomen te hebben aan de verspreiding van de eerste berichten op social media waarin werd opgeroepen om te vechten. De aangehouden verdachte zit nog vast, zijn telefoon is in beslag geno men voor verder onderzoek. In de voorbije weken is de politie druk bezig geweest met het onder zoek naar de verspreiders van be richten op sociale media waardoor scholieren in Terneuzen werden aangemoedigd om deel te nemen aan vechtpartijen. De berichten werden voorname lijk via Snapchat verspreid en, met name door scholieren, veel gedeeld. Dat leidde tot veel onrust onder scholieren in Terneuzen. Door de burgemeester van de gemeente Terneuzen werd, in samenspraak met het Openbaar Ministerie en de politie, zelfs een samenscholings verbod afgekondigd. Het onderzoek is inmiddels voor het grootste gedeelte afgerond. Er zijn al eerder verdachten aangehou den en verhoord. Meester Brian de Winter (29, foto) was boos. En daarom pakte hij gister ochtend de microfoon tijdens de stakingsma nifestatie in Vlissingen. „Ik geef les aan kinderen die veel zorg nodig hebben. Het zijn er maar 21, maar het is iedere dag aanpoten om ze de aan dacht en liefde te geven die ze nodig hebben. Ik wil heel graag mijn pas sie overdragen, en niet laten mer ken dat het zwaar is. Maar de kinde ren merken het wel. Ze zien ook wel dat de meester moe is." De Winter, die lesgeeft op de Cy- pressenhof in Middelburg, maakte zich zorgen over de werkdruk en het lerarentekort. ,,Op deze manier kiest niemand meer voor de pabo. Op deze manier kiest niemand meer voor de pabo Als de remedial teacher voor de klas moet staan omdat er geen invaller is, krijgen mijn kinderen niet de aandacht die ze verdienen. Laat het onderwijs niet vervallen! Want dit is het mooiste beroep van de we reld." De Combinatie Honderden leerkrachten, voorna melijk van Walcherse basisscholen, kwamen gisterochtend samen in donderdag 7 november 2019 De VVD-fractie in Goes wil vóór wethouder Loes Meeuwisse in december naar Noord-Beveland vertrekt een opvolger voor haar hebben gevonden. ,,Loes wil haar opvolger graag nog inwer ken'', verklaart fractievoorzitter Gert Kruitbosch. Rob Paardekam Goes - Gert Kruitbosch, fractievoorzitter VVD in Goes Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG De 65-jarige Aardenbur ger M. el. F. wordt niet langer vervolgd voor een mishandeling, zes jaar geleden gepleegd. De zaak is door door de rechtbank niet-ontvanke- lijk verklaard. De officier van justitie had hierom gevraagd, omdat de man in 2017 door de recht bank in Brugge al is ver oordeeld tot dertig jaar gevangenisstraf plus tien jaar tbs wegens moord. Daarom is het ook vol gens de rechtbank in Middelburg niet zinnig om de man voor de mishan deling uit 2013 te vervol gen. MIDDELBURG De Popronde Middelburg heeft voor vanavond een aantal andere artiesten op het programma dan was aangekondigd. De organisatie moest op zoek naar vervangers na enkele late afmeldingen. De optredens van WIES, YSA, Gumbo Kings en Kay Slice gaan niet door. Vervangers zijn: The Vices (foto), Queens Pleasure en Price. De Popronde begint om 19.30 uur in de Vleeshal en daarna zijn er optre dens op locaties in de binnenstad. Het pro gramma inclusief wijzigin gen staat op de site van Popronde Middelburg. Stichting Mae Uku en de stichting Samenwerking Vlissingen-Ambon hou den een benefietdiner voor noodhulp aan Ambon na de grote aardbevingen. 'Makan voor Maluku', 'eten voor de Molukken' is zaterdag 23 novem ber in het wijkgebouw in Oost-Souburg. Mona en Edwin Matitaputty ver zorgen een uitgebreide rijsttafel vanaf 19.00 uur. Van elk couvert a veer tig euro gaat vijftien euro naar de SVVA. Aan melden kan tot en met 20 november. Leraren: Luc Oggel Terneuzen Cornelleke Blok Vlissingen - Brian de Winter, leraar Leraren zingen het protestlied van Tanja Zwier van de Ichtus- school in Vlissingen en Tijs Val kenburg van de Cypressenhof tijdens de stakingsmanifestatie in Vlissingen. FOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30