II Nieuws over jouw regio, Nederland en de wereld JE VINDT HET IN ONZE APP, DOWNLOAD 'M NU 23 EUROPA LEAGUE FEYENOORD-YOUNG BOYS Na de zwakke start moet Feyenoord de steun van de aanhang terugverdienen. Volgens trainer Dick Advocaat kan dat alleen als zijn spelers het hoofd gebruiken. EUROPALEAGUE Groep G winkel is in de Kuip om Feyenoord er weer echt bovenop te krijgen. ,,De trainingen duren minder lang dan voor ik kwam en de tactische besprekingen ook. De krachttrai ning blijft, dat is de laatste jaren wel belangrijk geworden in het voetbal. Al moet het niet zijn om het li chaam op te pompen.'' Kritisch En Advocaat praat veel. Toen hij als adviseur in de Kuip neerstreek in februari 2016 zei hij er intern wat van toen Bilal Basacikoglu uitge breid complimenten kreeg van de technische staf na een invalbeurt. Eerst over een langere periode pres teren, dan schouderklopjes. Nu moet hij laveren tussen kritisch blijven en spelers aaien. ,,We praten veel met spelers. Cor Pot, John de Wolf en Said Bakkati hebben die vrijheid, al wil ik wel graag weten wat ze zeggen. Het kan niet alle maal negatief zijn, de spelers moe ten inderdaad ook vertrouwen voe len. Maar ze moeten ook weten dat we er nog niet zijn.'' In Venlo kreeg Lutsharel Geer- truida voor het eerst in zijn loop baan openlijk complimenten in de pers van een trainer. De rechtsback die vorig seizoen nog op speeltijd hoopte toen de clubleiding besloot Cuco Martina voor zijn positie te huren. ,,Geertruida viel gewoon goed in'', zei Advocaat. ,,Maar ik ben niet over alles tevreden. Sommige dingen pakte hij toch verkeerd op. Maar het belangrijkste is dat hij wil. Dat wil ik zien bij mijn spelers. En als de organisatie dan goed is, kun nen we van veel clubs winnen.'' De gunst van het publiek terug winnen en resultaat boeken. Die twee dingen kunnen bij Feyenoord weleens flink met elkaar in botsing komen. Giovanni van Bronckhorst vertelde er vorig seizoen, toen hij afscheid nam van Feyenoord, uitge breid over. Hoe hij Ajax met 6-2 klopte in de Kuip omdat hij durfde terug te plooien met zijn elftal waar de bloedfanatieke aanhang juist met schuim op de mond schreeuwde om het genadeloos op jagen van de aartsrivaal. Dick Advocaat kent het dilemma. Young Boys moet vanavond wor den verslagen en Feyenoord heeft nogal wat reparatiewerkzaamhe den te verrichten richting de ach terban. Toch is blind jagen niet het recept, zegt de trainer. ,,We kunnen echt niet alle risico's nemen tegen deze ploeg'', toonde Advocaat zich al voorzichtig. ,,Young Boys is een ploeg die tegenstanders pakt via de counter, dat mag ons niet overko men.'' Maar een schaakwedstrijd in de Kuip kan in deze fase ook niet. Ad vocaat vond het 'opvallend stil' bij zijn eerste openbare training en ook tegen VVV Venlo in Limburg keek de meegereisde aanhang vol gens hem 'de kat uit de boom'. Niet onlogisch, redeneerde de trainer gisteren nog maar eens. ,,Want er is hier dit seizoen nogal wat gebeurd natuurlijk. Ik merk dat het heel diep zit.'' Exact twee weken geleden ver scheen Jens Toornstra in Bern bij de pers met een gezicht op onweer. De 2-0 voor Young Boys was keihard aangekomen. Toornstra conclu deerde die avond dat 'Feyenoord een elftal zonder enig zelfvertrou wen' was. ,,Dat zei ik in de emotie'', zei Toornstra gisteren. Maar toch. Na die uitspraak werd Feyenoord nog van de mat geveegd in de Johan Cruijff Arena in Am sterdam. Vier trainingen onder Dick Advocaat, met in zijn kielzog Cor Pot en John de Wolf en één ruime zege in Venlo tegen VVV, kunnen die alles al hebben omge draaid in de Kuip? ,,Het lek is zeker nog niet boven'', zei Toornstra. Maar de spelers vertellen wel ver trouwen te voelen. Wat heeft Advo- caat dan gedaan wat dat gevoel heeft gecreëerd? Bij Sparta schrapte hij destijds als opvolger van Alex Pastoor de sessies met yoga als mede de vele cornervarianten die onder zijn voorganger werden ge oefend. De Kasteelclub scoorde voor de komst van Advocaat nooit uit een corner, maar na zijn komst wel. Uit die ene variant die de 72-ja- rige Hagenaar had verzonnen. ,,En bij Feyenoord deden ze al geen yoga, dus dat hoefde ik niet te schrappen'', zegt de trainer, die be aamt dat er nog veel werk aan de Als de organisatie goed is, kunnen we als Feyenoord van veel clubs winnen WALLST donderdag 7 november 2019 Feyenoord wil kolkende Kuip Vandaag 21.00 uur Feyenoord - Young Boys 21.00 uur Rangers FC - FC Porto gespeeld pt (v-t) 1 Young Boys 3 6 (5-3) 2 Rangers FC 3 4 (3-3) 3 FC Porto 3 4 (3-4) 4 Feyenoord 3 3 (2-3) Mikos Gouka Rotterdam Dick Advo caat ontgaat niets op de training van Feyenoord. In de aanloop naar het duel tegen Young Boys laat hij niets aan het toeval over. FOTO ANP -Dick Advocaat (72) Beursplein 07:42 Wallstreet 07:55 m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23