CDA wil dat boeren kiezen voor kwaliteit JOL RIVM: snelheid hoeft niet overal omlaag 'Vliegtuigkaping' op luchthaven Schiphol: Foutje, bedankt! Fletcher Hotels groeit als kool ZorgSaam is niet meer het beste streekziekenhuis Maar om zeker te zijn van voldoende vermindering van CO2-uitstoot is het wel wenselijk Piloot van vliegtuig naar Madrid activeert per abuis kapingsalarm en veroorzaakt chaos op vliegveld P3 Nieuwste aanwinst wordt gebouwd in Burgh- Haamstede Terwijl de juffen en meesters aan het staken waren, moesten de kinderen toch wat anders doen. Op sommige scholen gaven ouders les en in andere plaatsen werden kinderen opgevangen bij de buitenschoolse opvang of kinderopvang, zoals in Terneuzen waar Marijke Pool pannekoeken bakte met de kinderen. Hugo, Mart en Niels (vlnr) lieten het zich prima smaken. Die nieuwe koers in het landbouw beleid staat in een rapport van het Wetenschappelijk Instituut van het CDA. Zaterdag discussieert het CDA-partijcongres in Utrecht over het rapport Zij aan zij dat het toe komstperspectief schetst voor Ne derland in 2030. Waar het CDA van oudsher een plattelandspartij was en de boerenbelangen behartigde, stelt een partijcommissie onder lei ding van CDA-prominent Leonard Geluk in het rapport een koerswij ziging voor. De hoge ranking van Nederland als tweede voedselexporteur ter wereld is mede te danken aan bulk- export van goedkoop vlees. De CDA-commissie schrijft: ,,De waar den als duurzaamheid en dieren welzijn en het inkomen van de boe ren moeten belangrijker zijn dan de ambitie om de tweede voedselex porteur te willen blijven.'' Boeren moeten kwaliteitspro ducten voor de wereldmarkt en de regio leveren, vindt de commissie. In een toelichting zegt commissie- voorzitter Geluk: ,,We moeten heel nodig met boeren en boerenorgani- saties het gesprek voeren.'' Hij er kent dat er geen boer in de commis sie zat die het rapport schreef. Des ondanks denkt hij dat het land- bouwhoofdstuk 'voldoende ant woord' biedt aan de boeren die on langs op het Malieveld stonden. Geluk: ,,Wij zijn op zoek gegaan Ik denk dat deze langetermijnvisie op draagvlak kan rekenen in de fractie naar een nieuwe balans. De bewe ging is van winst naar waarde. De focus in de landbouw heeft lang ge legen bij de export, schaalvergro ting en winstmaximalisatie voor tussenschakels zoals supermarkten. Maar als dat ten koste gaat van het inkomen van boeren en de ecologie, dan moet er wat veranderen." Geluk stelt dat het CDA trots is op de innovatie in de agrarische sector. Daar kan de sector op voortbou wen, denkt hij. Dat zal aan de boe- renorganisaties zelf moeten worden voorgelegd, aldus Geluk. Over het CDA zelf is hij stelliger: ,,Ik denk dat deze langetermijnvisie ook op draagvlak in de Tweede Kamer fractie kan rekenen. Iedereen ziet dat het knel loopt." P5 en ZEELAND 2 TERNEUZEN ZorgSaam zieken huis in Terneuzen, vorig jaar nog het beste streekziekenhuis van Ne derland, is in de jaarlijkse Zieken huis Top 100 gezakt. Naar welke plek en waarom meldt deze krant morgen in een speciale bijlage. Het beste streekziekenhuis van Nederland is het Beatrixziekenhuis in Gorinchem, het Jeroen Bosch Ziekenhuis in Den Bosch is de be ste topklinische instelling. ZorgSaam vindt het uiteraard 'jammer'. ,,We hebben er het hele jaar door veel positieve reacties op gehad", zegt directeur René Smit. Hij benadrukt dat de Ziekenhuis Top 100 'geen wedstrijd is, maar een aanmoediging om te verbete ren'. ,,Ook vorig jaar waren er ver- beterpunten en die hebben we op gepakt. Dit jaar zijn er andere pun ten die beter kunnen." P11 Nieuwsmedia P4 »P16 »P8 en ZEELAND 2 'Minder export landbouw' Nederland moet volgens het CDA niet langer de tweede landbouwexporteur van de we reld willen zijn, omdat natuur en milieu onder te grote druk staan. De boeren moeten af van goedkoop vlees en kiezen voor kwaliteitsproducten waar ze ook wat aan verdienen. Jan Hoedeman Laurens Kok Den Haag —Leonard Geluk, CDA Vanuit het zuiden regen, later droog pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1