'Variant rood' niet zo duur als gedacht IN DE REGIO 'Hangplek' voor jeugd al na vijf weken weg 6 Second opinion Zanddijk MIJN DORP, MIJN STAD Het rapport is opgesteld door Wim van de Linde. Hij heeft ruime erva ring met management van grote in frastructurele projecten als de Wes- terscheldetunnel en de verdubbe ling van de N61. De second opinion is een ultieme poging van de OVR om variant rood nieuw leven in te blazen. Daarbij zou ter hoogte van de Aldi een nieuwe weg naar Yer seke worden aangelegd, uiteraard in clusief nieuwe op- en afritten. Het verschil tussen het zoge noemde groene voorkeurstracé van de provincie en de rode variant zou nog maar vier ton zijn. Dat is ver waarloosbaar op een budget van 70 miljoen, stelt Van de Linde. Dit ter wijl 'rood' volgens hem veel voorde len heeft ten opzichte van groen: minder overlast voor Kruiningen en volop ruimte voor uitbreiding en ontsluiting van bedrijventerrein Nishoek. Variant bruin, het alternatief dat de provincie wil uitvoeren wanneer het Rijk niet wil meebetalen aan nieuwe op- en afritten, pakt volgens Van de Linde in werkelijkheid een stuk duurder uit. Er moet namelijk 5 miljoen bij worden opgeteld voor aanpassing van de rotonde Nishoek in 2030. Ook voorziet hij twee jaar lang grote verkeershinder, waarbij verkeer van en naar Yerseke zou moeten omrijden via Vlake en de Postweg. Volgens Van de Linde is het een 'utopie' om te denken dat bruin sneller is aangelegd. Grondei genaren in Kaasgat zijn faliekant te gen bruin en zullen zich tot het ui terste verzetten. Sluipverkeer De provincie heeft rood niet alleen vanwege de hoge kosten afgescho ten. Yersekenaren met bestemming Goes of Walcheren zouden volgens een studie te veel gaan 'sluipen' via Kapelle. Van de Linde betwijfelt dat. ,,Beide tracés verschillen marginaal in lengte en de weggebruiker kiest over het algemeen voor de snelste- en niet per se de kortste route. Een onderzoek door een gespecialiseerd Beide tracés verschillen marginaal in lengte bureau zou hierover meer duidelijk heid kunnen geven." Aanvankelijk was vrijwel iedereen in Reimerswaal (inclusief de ge meenteraad) voor variant rood. Dat veranderde nadat gedeputeerde Harry van der Maas in september een brief naar Den Haag stuurde. Hij vroeg daarin om 25 miljoen voor de uitvoering van groen. Twaalf grote bedrijven uit Yerseke en de dorps raad spraken openlijk hun steun uit voor groen. Ze vinden het vooral be langrijk dat de aanleg van de nieuwe weg snel begint. Voor wethouder Kees Verburg (PvdA, jeugd) is de maat vol. ,,Nu het vuurwerkseizoen weer is aan gebroken, hebben we besloten om 'm weg te halen." Het leek zo mooi, een halfjaar ge leden. Vier jongens uit Krabben- dijke vroegen de gemeenteraad van Reimerswaal met een keurige pre sentatie om een hangplek buiten het dorp, waar ze niemand tot last zijn. Ze hoefden geen luxe, beloof den geen drugs en alcohol te ge bruiken en de ontmoetingsplek schoon en opgeruimd te houden. Het liep anders. In de container zijn meerdere brandjes gesticht. In en om de jop liggen kapotte bier flessen en resten van knalvuur werk. ,,Het is de ideale locatie om als klankkast te gebruiken", consta teert Verburg. De container staat bij het parkje onderaan de Ooster- scheldedijk, op redelijke afstand van huizen. Maar de harde knallen zijn volgens hem in de omgeving goed te horen. Om nog meer overlast te voorko men, wordt de jop per direct ver wijderd. ,,Hij was zo uitgekozen dat hij makkelijk verplaatsbaar is", zegt Verburg. Bovendien was het ont werp 'hufterproof. „Ondanks dat zijn er wel vernielingen gedaan, maar je krijgt 'm niet zomaar ka pot." De gemeente had mondelinge afspraken met de initiatiefnemers gemaakt. ,,Het was een heel seri euze groep. Het is ook zeker niet ge zegd dat deze j eugd er een rommel tje van maakt. Je kunt de initiatief nemers er ook niet voor aansprake lijk stellen. Het is een openbare plek waar iedereen gebruik van kan ma ken", zegt Verburg. Terugkeer Hij houdt de deur op een kier voor terugkeer in het voorjaar, wanneer het 's avonds lang licht is en er wel licht wel normaal gebruik van kan worden gemaakt. ,,We hadden de jop ook graag eerder willen plaat sen, maar ook wij moesten ons aan de vergunningstermijnen hou den." THOLEN Omgaan met psychische kwetsbaarheden Theatermiddag Vrouwengilde Middag voor senioren woensdag 6 november 2019 De duurste oplossing voor de aanpak van de Zanddijk tussen de A58 en Yerseke - waar On dernemersvereniging Reimers- waal (OVR) en de dorpsraad van Kruiningen al jaren voor pleiten - is helemaal niet zo duur. En de grote voordelen zijn in de afwe ging van de provincie onderbe licht gebleven, blijkt uit een se cond opinion. Joeri Wisse Yerseke -Wim van de Linde Al na vijf weken is het voorlopig einde verhaal voor de gloed nieuwe jongeren ontmoetings plek (jop) van Krabbendijke. De open zeecontainer is het mik punt van vandalisme, een ver zamelplaats van afval en een bron van overlast. Joeri Wisse Krabbendijke Het steunpunt mantel zorg van de gemeente Tholen houdt vanavond een avond over Omgaan met psychische kwets baarheden. Claudine Wattel (werkzaam bij Emergis Preventie) geeft een presentatie over de meest voorko mende psychische kwetsbaarheden. Ook verslavingsproblematiek komt aan de orde. Het programma in gemeen schapscentrum Welle- vaete duurt van 19.30 tot 21.30 uur. 'S-HEER HENDRIKSKIN DEREN Vrouwengilde Goes houdt vanmiddag een theatermiddag in het Heer Hendrikhuis. Caba retier Robbert Jan Proos treedt op. Toegang bedraagt vijf euro, aanvang om 14.00 uur. Reserveren kan telefonisch via 06-22960965. GOES De Wijkvereniging Goes Oost houdt op zaterdag 16 november een senio renmiddag in Wijkcen trum Jan Ligthart (Berg weg 12.) Het thema van de middag is De Oude Doos. Er wordt een buf fet aangeboden. A Robbert Jan Proos. Opgeven kan tot vrijdag 8 november via ingemie- ras@hotmail.com of 0113-223160. Leden van de wijkvereni- ging betalen 15,00 euro, niet leden 17,50 euro. COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 12.00 17.00 uur: Maritieme leestafel ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur: Senioren middag m.m.v. Smart lappenkoor Vanlie- verlee en verhalen door Jo Koeman GOES Inloophuis Oase, ochtend: In loop voor koffie en thee; Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur: In loopspreekuur voor vragen over de com puter; 13.00-14.00 uur: Spreekuur van wijkagent; Biblio theek, 10.00-11.30 uur: Digitaal Café; Centrum 't Westlicht, 10.00-12.00 uur: In loop voor hulpvragen, luisterend oor en kof fie en thee; Missie Applepie, 19.30 uur: Suffe Tutten organi seert lezing 'Loslaten' HANSWEERT Zorg centrum Maria-Oord, 10.30 uur: Digi Inloop KAPELLE De Vroone, 09.00 11.30 uur: Activiteit 'Houtsnijden'; 13.00 17.00 uur: Biljarten voor senioren; 19.15 uur: Bridgeavond KLOETINGE Dorps huis Amicitia, 20.00 uur: Lezing/presenta tie Anton Teuben KORTGENE Dorps huis De Stadsweide, 14.00-16.00 uur: Se niorenmiddag 55+ KRUININGEN Rei- merswaalhal, 09.30 10.30 uur: Yoga-gym voor 55+ RILLAND De Nieuwe Vliedberg, 10.00-11.15 uur: Wandeling in groepsverband THOLEN Oudelands- estraat 11, 10.00 uur: Ochtend met Wim Jansen 'Bidden voor bij de religie'. De gloednieuwe jongeren ontmoetingsplek bij Krabbendijke is de afgelopen weken toege takeld. FOTO'S JOERI WISSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59