De Betteld gaat van het gas af OM ziet verband met vluchtwagen, Vlissinger en Goesenaar langer vast Willeboordse sluit Braziliaans judoproject af tacta 'the next step'. Met een elektrische step in de stand wordt dat thema letterlijk uitgevent. De Contacta duurt nog tot en met morgen. Te gast is onder andere voormalig NRC-hoofdredacteur Peter Vandermeersch. Organisator LMG verwacht over drie dagen 25.000 bezoekers. Bas Hobelman vormt camping in Cadzand om tot duurzaam vakantiepark ZEELAND4 Jeugd van de favela's in Rio naar Oost-Souburg J. D. (24) uit Vlissingen en A. M. (22) uit Goes moesten als eersten voor de rechter verschijnen in een zaak waarin justitie inmiddels tien ver dachten in het vizier heeft. Het OM gaf tot dusver heel weinig prijs over het onderzoek en dat zat de advoca ten van D. en M. dwars. ,,Dit is een onvolledig dossier'', klaagde Mark Dunsbergen, advocaat van D. ,,Er is geen reden om mijn cliënt langer vast te houden.'' Joost Grootjans, die M. bijstond, dacht er net zo over. Hrieps-organisator Hugo Kra mer, enkele vrienden en familie ke ken toe vanaf de tribune. Bijna alle maal gekleed in een zwarte Hrieps- hoodie. Ze hoorden hoe D. en M. ontkenden dat ze erbij waren, toen drie gemaskerde overvallers in de nacht van 11 op 12 mei aan de haal gingen met de dagopbrengst van Hrieps, 500.000 euro. Niemand heeft hen herkend en bij geen van beiden is geld teruggevonden, be nadrukten hun advocaten. Getapt telefoongesprek Volgens de officier kan D. in ver band worden gebracht met één van de auto's die bij de overval is ge- bruikt. Hij zou die hebben geleend van een 20-jarige vrouw uit Goes en die op 12 mei aan haar hebben te ruggegeven. In een getapt telefoon gesprek zou de vrouw hebben ver klaard dat ze daar 200 euro voor kreeg, terwijl haar was verteld dat de wagen als vluchtauto was ge bruikt. De officier noemde ook op vallende uitgaven van D., aan een vliegvakantie voor de familie naar Kos en een betaling van 2000 euro aan een deurwaarder. De 22-jarige M. wordt door zijn grijze Volkswagen Polo aan de overval gekoppeld. Het voertuig was gezien op camerabeelden in de buurt van Grijpskerke en zou vol gens de officier specifieke schade hebben. Ook wees ze op een getapt telefoongesprek waarin M. vertelde dat 'de basis is gelegd en dat ze de volgende keer niet meer met een groep gaan, omdat er anders te wei nig overblijft voor iedereen.' Dit is een onvolledig dossier. Er is geen reden mijn cliënt langer vast te houden Maar dat was nog niet alles. Het OM beschikt over een belastende verklaring over zowel D. als M. die een 22-jarige man uit Domburg heeft afgelegd. De man werd vorige week zelf aangehouden op verden king van betrokkenheid bij de over val. Waar dat belastende verhaal over gaat, wilde de officier gisteren nog niet vertellen. Tijdens de zitting kwam ook de opvallende sporttas ter sprake die na de overval was achtergelaten en waarover de politie vorige week tips vroeg. Dna op de tas leidde maan dag tot de aanhouding van twee 32- jarige mannen uit Goes, beiden fa milie van D. ,,Ontlastend bewijs voor mijn cliënt dus'', vond zowel Grootjans als Dunsbergen. De rechter begreep de frustratie van de advocaten, maar zag geen re den de mannen per direct vrij te la ten. Toen de zitting was afgelopen en de verdachten werden afge voerd, klonk er luid applaus vanuit de Hrieps-hoek. 3UASlAsmm[ It woensdag 6 november 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl GOES De netwerkbeurs Contacta in de Goese Zeelandhallen is los gebarsten. Ondernemend Zeeuws-Vlaanderen zet zelfs een heuse 'propper' in om mensen naar de stand te lokken. Jan Rubbens trekt op een loopdriewieler door de hallen om publiek naar het Zeeuws-Vlaanderen plein te dirigeren. Daar maakt hij bezoe kers zoals Gerard en Sandra Ton warm voor het thema van de Con- FOTO ERNESTA VERBURG ZEELAND 10 Link Hrieps-verdachten en auto Het Openbaar Ministerie denkt dat de twee Hrieps-verdachten die gisteren pro-forma voor de rechtbank verschenen, kunnen worden gelinkt aan de gebruikte vluchtauto's. Het OM beschikt ook over een belastende verkla ring die een medeverdachte heeft afgelegd. Eldridge Pentury Middelburg -Mark Dunsbergen, advocaat van verdachte J. D. Op 14 januari volgend jaar dient de tweede pro-formazitting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33