Ook nieuwe trainer Advocaat 22 Ajax beleefde gisteren een krankzinnige voetbalavond. De Amsterdammers wervelden ruim een uur bij Chelsea, maar mochten na een bizarre wending blij zijn met de 4-4. A—A Kort De Ligt niet mee met Juve Matthijs de Ligt (foto) mist vandaag de wed strijd van Juventus tegen Lokomotiv Mos kou door een enkelblessure. FC Barcelona heeft in de Champions League tegen Slavia Praag genoegen moeten nemen met een ge lijkspel. Met Frenkie de Jong kwam Barce lona niet tot scoren in Camp Nou: 0-0. De Spaanse kampioen maakte ook weinig aan spraak op een zege tegen de kampioen van Tsjechië, bij wie Mick van Buren ontbrak in de selectie. Fitte selectie Leeuwinnen Oranje werkt met een fitte selectie toe naar de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Turkije vrijdag. In vergelijking met de vorige inter landperiode zijn Jackie Groenen, Shanice van de Sanden (foto) en Kika van Es na bles sures terug. Wiegman mist alleen nog het duo Stefanie van der Gragt en Lieke Martens van FC Barcelona. PSV-spits Joëlle Smits, topscorer in de eredivisie met 12 doelpun ten, debuteert in de selectie. Flick op de bank bij Bayern Hansi Flick (54) kan vandaag in zijn eerste wedstrijd als interim-trainer van Bayern München meteen succes boeken. Met een zege thuis tegen Olympiakos is de Duitse kampioen geplaatst voor de achtste finales van de Champions League. De oefenmees- ter kondigde al aan dat routinier Thomas Müller terugkeert in de basis. Flitsen Bankroet Voetbal Greipel Een sliding van Daley Blind, ge volgd door een handsbal van Joël Veltman. Ajax wervelt zeventig mi nuten lang op Stamford Bridge, leidt verdiend met 2-4, maar opeens is alles anders. Zowel Blind als Veltman krijgt zijn tweede gele kaart. De Amsterdammers moeten met negen man verder. De straf schop wordt feilloos door Jorginho binnen geschoten, drie minuten la ter brengt invaller Reece James de thuisclub zelfs langszij. Er is voor Ajax geen houden meer aan. De Chelsea-orkaan raast met ongekende krachten en de Ajacie- den vallen om. De VAR schiet twaalf minuten voor tijd nog te hulp, waarna het lange aftellen be gint. Ajax wankelt, maar houdt stand. Met hangen en wurgen ein digt de achtbaanwedstrijd in een gelijkspel. Een duel in de allerhoogste ver snelling. Al na honderd tellen geeft Quincy Promes het startsein met een indraaiende vrije trap, die licht aangeraakt via het been van Chel- sea-aanvaller Tammy Abraham, achter doelman Kepa belandt. Twee minuten later is het alweer gelijk, als Joël Veltman een onnodige sli ding inzet, met een rake strafschop van Jorginho tot gevolg: 1-1. Toch oogt Ajax vastberaden en na twin tig minuten zwijgt Stamford Bridge opnieuw. Met de inmiddels briljante tandem Hakim Ziyech en Quincy Promes in de hoofdrol. De CHAMPIONS LEAGUE Groep H Marokkaanse technicus zorgt voor een magnifieke assist achter de ver dediging, Promes, opnieuw hij, duikt op en knikt met het hoofd feilloos binnen: 1-2. De veelgehoorde conclusie na de nederlaag van twee weken geleden in Amsterdam was dat Ajax te wei- Dick Advocaat zei het al kort na de wedstrijd tegen VVV. Ook hij kampt, evenals zijn voorganger Jaap Stam, met het feit dat lang niet alle Feyenoord-spelers topfit zijn. De kans bestaat dat de 72-jarige Hage naar voor het Europese thuisduel morgen tegen Young Boys al met een net zo moet puzzelen als Stam. Omdat Leroy Fer geschorst moet toekijken, wordt de ploeg die zon dag in Venlo tegen VVV met 0-3 won, sowieso gewijzigd. Renato Ta- pia is de meest logische en waar schijnlijke vervanger. Advocaat ziet in Fer en Tapia twee dezelfde type spelers. Tapia hoopt vurig op een nieuwe kans nadat hij onder Jaap Stam zijn basisplaats alweer snel was kwijtgeraakt. Maar ook in defensief opzicht is Advocaat niet zorgenvrij. De lies blessure van Rick Karsdorp ver dwijnt maar niet. Zondag in Lim burg tegen VVV moest de rechts back worden gewisseld. ,,Dat zat niet goed en moeten we in de gaten houden'', zei Advocaat. Het is geen toeval dat Lutsharel Geertruida maandag met Jong Fey- enoord tegen Jong Vitesse slechts één helft in actie kwam. De inter national van Oranje onder 20 jaar is te kennen geven dat er best eens een beroep op hem gedaan kan worden, ook al omdat de nieuwe technische staf tevreden is met hoe de eigen kweek zich manifesteert. Twijfelgeval Of Geertruida al mag starten of klaar moet zijn voor een serieuze invalbeurt, hangt af van Karsdorp. Advocaat was heel duidelijk afgelo pen week. ,,In deze fase kan ik geen halffitte spelers gebruiken'', zegt de Hagenaar. ,,Wie niet fit is, speelt niet.'' In defensief opzicht is ook Eric Quote van de dag 'Ik heb drie ribben laten verwijderen. Ik had al lang last van steken in mijn zij en het heeft me erg gehinderd.' woensdag 6 november 2019 VOETBAL VOETBAL VOETBAL De rode kaart voor Tottenham-spits Son Heung-min is geseponeerd. Bij de charge van Son brak Everton-tegenstander Gomes zijn enkel. Novak Djokovic en Roger Fede- rer treffen elkaar in de groepsfase van de ATP Finals, waar de beste acht tennissers in Londen elkaar gaan ontmoeten. De huidige nummer 1 Rafael Nadal zit in de andere poule. Ali Farag verdedigt zijn WK-titel squash niet wegens privé-omstandigheden. Oud-tennisser Boris Becker staat nog zeker tot 2031 onder curatele. De zesvoudig grandslamwin- naar werd in 2017 failliet verklaard, ter wijl zijn vermo gen ooit werd geschat op een bedrag van meer dan 150 miljoen euro. Carlos Vela heeft Zlatan (38, foto) afge troefd als beste speler in de MLS. De Mexicaan van Los Angeles FC kreeg 69,61 procent van de stemmen. Zla- tan 'slechts' 14,11 procent. De Duitse wiel renner André Greipel (37) gaat een jaar door. De sprin ter, winnaar van onder meer elf etap pes in de Tour, rijdt in 2020 voor Israel Cy cling Academy. O a 0) Droom Ajax Chelsea Ajax Freek Jansen Chelsea - Ajax Londen 0-1 2. Abraham (e.d.) 4. Jorginho (pen.) 1-1 1-2 20. Promes 1-3 35. Arrizabalaga (e.d.) 1-4 55. Van de Beek 63. Azpilicueta 2-4 71. Jorginho (pen.) 3-4 74. James 4-4 Opstellingen Arrizabalaga Onana Azpilicueta Mazraoui Zouma Veltman ^(69.) Tomori Blind ■■■(68.) Alonso Tagliafico 46. James Van de Beek Willian Ziyech Jorginho 72. Alvarez Mount Martinez 60. Hudson-Odoi Neres Kovacic 72. Schuurs 87. Batshuayi Tadic Pulisic Promes Abraham Scheidsrechter: Rocchi (Ita) Gisteren Chelsea - Ajax 4-4 Valencia CF - Lille OSC 4-1 25. Osimhen 0-1, 66. Parejo (pen.) 1-1, 82. Soumaoro (e.d.) 2-1, 84. Kondog- bia 3-1, 90. Torres 4-1. gespeeld 1 Chelsea 4 2 Ajax 4 3 Valencia 4 4 Lille OSC 4 w g v 2 117 2 117 2 117 0 13 1 pt (v-t) 7-6 10-5 6-5 3-10 Woensdag 27 november 18.55 uur Valencia- Chelsea 21.00 uur Lille OSC - Ajax Ajacied Veltman krijgt rood. Even daarvoor moest Blind met twee keer geel van het veld. foto Jaap Stam liep tegen beperkin gen aan met Feyenoord, waar teveel spelers maar niet fit wer den. Voor Young Boys dreigt ook opvolger Dick Advocaat al te moeten puzzelen. ,,Wie niet fit is, speelt niet.'' Mikos Gouka Rotterdam -Jumbo-Visma renner George Bennett over zijn medische ingreep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22