1 rK ÖSfc - tsmrS/9 is een deugniet! Gemiddeld 9 euro per dag met een uitschieter van 48 euro JOL CLUBHELDEN Vandaag bij deze krant Zo zag autoloze zondag er toen uit Ajax genekt door rode kaarten. Gelijkspel in bizar duel tegen Chelsea: 4-4 Walcheren hun auto. Patiënten die een volle dag in het ziekenhuis verblijven, zijn qua parkeerkosten het slechtst af in de hoofdstad. Het OLVG in Amsterdam-Oost spant de kroon, gevolgd door het OLVG-West en VUmc met 30 euro. In het Erasmus MC in Rotterdam moet 25 euro worden neergeteld. Het OLVG prijkt ook boven aan de top tien van duurste uurtarie ven. Een uur parkeren bij de polikli niek in de Spuistraat, hartje Am sterdam, kost 7,50 euro. Ter verge lijking: gemiddeld betaalt een pa tiënt 1,88 voor de eerste zestig mi nuten. Daar zit het ADRZ in Goes en Vlissingen ruim onder. Daar kost parkeren per uur 1 euro (eerste half uur gratis), per dag 5 euro en per week 10 euro. Bravis in Bergen op Zoom is aanmerkelijk duurder met 2 euro per uur (eerste 2o minu ten gratis), 4,5 euro per dag en 17 euro per week. In Nederland kan op slechts 17 ziekenhuislocaties gratis worden geparkeerd, zoals bij ZorgSaam in Terneuzen, Hulst en Oostburg en het Van Weel-Bethesda ziekenhuis De burger is de dupe in een situatie waarin zorgkosten zich toch al opstapelen in Dirksland. Ook zijn vrijwel alle poliklinieken - deze krant telde er 92 - gratis te bezoeken. Zo ook die van ADRZ in Zierikzee. Sommige ziekenhuizen bieden patiënten en bezoekers een week- of maand abonnement aan, dat aanzienlijk voordeliger is. Seniorenorganisatie KBO-PCOB voerde afgelopen jaar al actie tegen de hoge parkeertarieven. De petitie, die door 30.000 mensen is onderte kend, heeft vooralsnog weinig ver andering in gang gezet. Voorzitter Manon Vanderkaa: ,,Het is een taai probleem. De burger is de dupe in een situatie waarin de zorgkosten zich toch al opstapelen." Ziekenhuizen in de grote steden stellen dat ze hun parkeertarief niet omlaag kunnen brengen vanwege de dure grond en onderhoudskos ten. Ook zou dit ongewild toeristen aantrekken die bij het ziekenhuis goedkoop parkeren en met het openbaar vervoer naar het centrum gaan om te winkelen. Patiënten die vaak in het zieken huis moeten zijn, vertellen dat ze jaarlijks soms meer dan 1000 euro kwijt zijn, de rit naar het zieken huis meegerekend. De meeste zie kenhuizen hebben 10 tot 30 minu ten gratis parkeren ingesteld. ,,Maar in die tijd kun je nog niet eens een receptje ophalen bij de apotheek", aldus één van de gedupeerden. Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 711688 555530 Tilly Knuppel is 105 jaar en ze heeft sindskort een nieuwe vriend. Buddy is een van de vijf gezelschaps robots die te gast zijn bij bewoners van woonzorg centrum Theo van Doesburg in Vlissingen. Zij zijn onderdeel van een internationaal onderzoeks project van de Erasmus Universiteit over robots voor ouderen. Mevr. Knuppel is dol op Buddy. ,,Het is een deugniet, maar ik ben zo blij met hem!'' P4 en ZEELAND5 "^büÊ üeS s@ mt P22 Parkeren bij ziekenhuis is duur Patiënten en familieleden die re gelmatig in het ziekenhuis moe ten zijn, worden flink op kosten gejaagd. Gemiddeld kost één dag parkeren 8,93 euro, met een uitschieter van het OLVG in Am sterdam-Oost van 48 euro. Dat blijkt uit onderzoek van deze krant. In Zeeland valt het reuze mee, maar wie net buiten de provincie naar het ziekenhuis moet, kan zomaar tussen de 2,5 en 4 euro per uur kwijt zijn. Hanneke van Houwelingen Rotterdam Bij 93 ziekenhuislocaties en 9 poli klinieken in het land moeten be zoekers betalen voor het stallen van Manon Vanderkaa, KBO-PCOB Lees vrijdag meer in de Ziekenhuis Top 100. woensdag 6 november 2019 Vooral vanmiddag 11°C wat zon pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Buddy ZEELAND2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1