PVV Terneuzen: Den Haag moet tekorten in de zorg aanvullen krantenbezorgen.nl ■Ga direct aan d^slag in Axel Interesse? KRANT ZOEKT EEZOR<3ER 7 Het busstation nabij het sluizencomplex in Terneuzen moet een plek worden waar je graag wacht op de bus. Of dat lukt met een bak koffie, gratis wifi of kunstgras moet nu in de praktijk blijken. Ondanks het feit dat de provincie Zee land in 2003 dik drie miljoen uittrok voor een aansprekend busstation met onder architec tuur gebouwd sanitair, blijkt het niet een plek waar mensen graag zijn. Althans, dat concludeert ontwerpbureau Boyscout Desig ner. ,,De mensen vinden het hier winderig, afgelegen en ze hebben hier een onveilig gevoel", zegt Bouke Bruins. Hij deed met het Eindhovense bedrijf onderzoek naar wat met name scholieren en studenten van het busstation vinden. „Wachten hoort er nou een maal bij op een busstation, maar uit onderzoek en gesprekken met reizigers blijkt dat de wachttijd hier aan de sluizen als slecht wordt ervaren." GratisWifi Connexxion, de gemeente Ter- neuzen en de provincie begon nen gisteren het project Lekker Wachten. Onder die titel probeert Een halteheld, daar zouden we er graag eentje van hebben, een soort conciërge Bruins met zijn collega's het bus station wat leuker te maken. Sinds gisteren is er gratis Wifi, is er de mogelijkheid de telefoon op te laden en trakteert Bruins reizi gers op koffie of thee. Voor Ria uit Sluiskil mag de bus snel komen. Ze zit letterlijk op het puntje van de zitting. Van het staal krijgt ze koude billen. ,,Ga maar zitten, dan weet je waar ik het over heb. Ik kom nu uit Amsterdam. Als je daar moet wachten is het heel anders. Niet te vergelijken met hier. Daar kun je binnen zitten met een bakje. Hieren ze wijst naar de vloer waar de wind vrij spel heeft. ,,Als je lang moet wachten is het hier echt koud met die wind." Een overdekte wachtruimte is er wel maar Ria en haar reisge note zitten er liever niet. Het ruikt er niet lekker en ze voelt zich er niet op haar gemak. Nee, beide dames vinden het Terneu- zense busstation niet prettig. ,,Zeker nu het zo vroeg donker wordt, is het niet fijn om als vrouw hier alleen te wachten." OV-lucht Bruins snapt het wel. Er hangt een muffe, typische OV-lucht. ,,Het oogt ook niet als een fijne ruimte. Het zijn dezelfde klinkers als die buiten liggen. Hoe anders zou het zijn als je hier vinyl zou leggen, kunstgras desnoods." Met kleine middelen wil Bruins het station plezieriger maken. Niet alleen voor eventjes maar ook voor later. ,,Een halteheld, daar zouden we er graag eentje van hebben. Ie mand die een paar uur per dag op basis van een vrijwilligersvergoe- ding hier koffie zou willen schen ken, de boel een beetje schoon houdt; als een soort conciërge dus. Als het hier een plek wordt waar mensen met elkaar spreken in plaats van alleen naar hun mo bieltje kijken. Dat lijkt me echt ons ideale doel." Zoals vrijwel alle Nederlandse ge meenten hikt Terneuzen aan tegen enorme tekorten in on der meer de jeugdzorg en huishoudelijke hulp. Ook moet Ter neuzen, evenals Hulst en Sluis, de komende jaren aardig wat geld toeleggen op sociaal werk- bedrijf Dethon. Dit is allemaal voor een niet onbelangrijk deel te wijten aan rijksbeleid, volgens PVV-raads- lid Patrick van der Hoeff (foto). Vast laag tarief Zo heeft het huidige kabinet van VVD, CDA, D66 en Christenunie besloten een vast laag tarief voor thuiszorg in te voeren van negen tien euro per maand. Voor mensen die een inkomensafhankelijke bij drage moeten betalen, betekent dat een financieel voordeel. De ge meenten zitten met de gebakken peren. Hetzelfde geldt voor sociale werkbedrijven. De rijkssubsidie per arbeidsplaats daalt, terwijl veel on kosten doorlopen. Terneuzen kan de ver liezen tot in 2020 nog dekken uit een in jaren opge bouwde spaar pot. Omdat een raadsmeerder- heid van TOP/GB, CDA, WD en CU geen gemeente geld wil bijstorten, moet Terneuzen ver volgens jaarlijks zo'n vier miljoen euro (op onge veer zestig miljoen euro aan zorg en sociale uitgaven) bezuinigen. PVV'er Van der Hoeff vreest dat dit 'zeer forse gevolgen zal hebben voor kwetsbare inwoners'. Vandaar dat hij de Terneuzense gemeenteraad oproept een vuist te maken richting kabinet en Tweede Kamer, en daar alle andere gemeen ten bij te betrekken. 's Ochtends voor 7.00 uur kranten bezorgen, zaterdag voor 8.00 uur Goede verdienste per vier weken Startpremie 200 (vraag naar de voorwaarden) •Gratis de krant lezen Minimumleeftijd 15 jaar dinsdag 5 november 2019 Bouke Bruins (rechts) van Boyscout Designers tapt koffie voor een groepje studenten op weg naar West-Zeeuws-Vlaanderen. foto camile schelstraete Lekker wachten op de bus is het doel Guido van der Heijden Terneuzen -Bouke Bruins, onderzoeker Het is leuk en aardig dat de rijks overheid allerlei zorg- en sociale taken op het bordje van de ge meenten heeft gelegd, maar kom dan ook met genoeg geld over de brug. De PVV komt don derdagavond in de Terneuzense gemeenteraad met een motie met die oproep. Harmen van der Werf Terneuzen JE KRIJST EEN STARTPREMIE VAN 200 EURO EN LEEST ^E KRANT SRATIS.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 62