7 wrmrTiTTTT <i JOLANDA BEVELANDER TRAINSTER Haar hele leven lang beweegt Jolanda Bevelander (37) zich tussen de paarden. Ze groeide ermee op, reed op hoog niveau en geeft nu les aan amazones. ,,Ik moet wel een klik met paarden én mensen hebben, anders werkt het niet." Ik werk op Schouwen- L\ Duiveland Het schiet wel eens door haar drukke hoofd. 'Zal ik nietMaar een heel leven zonder paarden zou voor Jolanda Bevelander praktisch nauwelijks te doen zijn. Als ze het überhaupt al zou willen. Haar paarden, trainingsbaan en stallen zijn allemaal rondom het ouderlijk huis aan de Heuvelsweg in Kerkwerve te vinden. En vader Jan (jurylid bij de Koninklijke Ne derlandse Hippische Sportfedera tie en instructeur) doet nog zo veel in de paardensport. Het gezin Bevelander ver huisde, toen Jolanda 1 jaar was, van een polderweg verderop naar de huidige locatie. Het was toen meer een landbouwbedrijf. ,,Ik weet niet beter of ik reed pony. Mijn eerste wedstrijdpony heette Sheila. Als kind was ik al tijd aan het rijden. Maar een dier hebben, betekende ook er zelf goed voor zorgen. Ik reed toen ook al wedstrijden", vertelt Bevelan der, zittend op het erf. Haar werk is divers. Ze traint paarden en pony's, begeleidt tij- dens wedstrijden, is jurylid, in structeur tijdens de KNHS-in- structieweken en coach van het belofteteam in de regio Zeeland en Zuid-Holland. Secretaresse Niet altijd verdiende ze haar cen ten met paarden. In Middelburg volgde ze de secretaresseoplei ding. Een tijdje werkte ze als se cretaresse op een accountantskan toor in Zierikzee, maar haar hart lag bij de paardensport. Op vakantie? Bijna niet. Dat is zo'n geregel. Eén keer per vijf jaar ga ik Het verdiende geld ging direct naar de paarden toe. Met haar zelf opgeleide merrie Sunshine haalde ze het allerhoogste niveau, de Grand Prix. „Sunshine en ik heb ben een grote klik. Nu staat Sun shine met haar kind Next Level in de elitestal en geniet ze van haar pensioen. Communicatie met een paard is alles. Ik moet een klik hebben met iemand, zowel met paarden als mensen, anders begin ik er niet eens aan." Ze is een echte flapuit, en laat zich niet zomaar iets aanpraten. Als paardeneigenaren of amazo- nes met al te veel eisen bij haar aankloppen, haakt ze al bijna af. ,,Inmiddels heb ik veel ervaring opgedaan met paarden. Mensen hoeven niet aan te komen met een toon van: 'ik weet het beter en dit en dat moet'. Ik sta mijn man netje. En ben heel eerlijk. De hui dige groep paardeneigenaren van stal en de ruiters en amazones die ik coach, vormen een leuke groep. We hebben een stal-app. Reuze handig, want een paard moet al tijd verzorgd worden. Kunnen we elkaar onderling mee helpen." Waar mensen zonder paard bij voorbeeld na oud en nieuw kun nen uitslapen, wacht paardenei- genaren weer de gang naar de stal of weide. Bevelander is continu in de weer met paarden. ,,Op va kantie? Bijna niet. Dat is zo'n ge regel. Eén keer per vijfjaar ga ik. Voordat ik het vliegtuig instap, wil ik alles geregeld hebben. Stap ik eruit, dan kan ik het wel alle maal loslaten", vertelt Bevelander. Ze heeft een relatie, zonder kin deren. ,,Als er kinderen zijn kan ik me voorstellen dat de paarden dan niet meer boven alles gaan. Daar is nu nog geen sprake van. Diep van binnen wil ik nog op hoog ni veau rijden, maar dat kost veel tijd en geld." dinsdag 5 november 2019 SD i i In de wekelijkse rubriek, Ik werk op Schouwen-Duiveland, vertelt iemand over zijn werk op het ei land. In deze aflevering: Jolanda Bevelander.. Gerrit van Loon Kerkwerve Jolanda Bevelander: ,,Een paard moet altijd verzorgd worden.'' - Jolanda Bevelander Jolanda Bevelander verzorgt de paarden in de stallen. FOTO'S MARIEKE MANDEMAKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58