Kunstwerk op rotonde biedt dwarsdoorsnede van Zierikzee IN DE REGIO Sponsor festival stopt I 6 MIJN DORP, MIJN STAD Dertien jaar lang bezorgde de Mo lenberg 1000 ouderen, voorafgaand aan Aemstie Alive, een ongekend feest in Sportcentrum Wester- schouwen. Nu is het tijd om het stokje over te dragen. ,,We hopen dat het bedrijfsleven opstaat en de handen ineenslaat. En dat het eve nement breder gedragen wordt op het eiland. Het is ook goed om niet meer afhankelijk te zijn van één grote sponsor", zegt manager Mar cel Willemse van De Molenberg en organisator van Goud voor Oud. Boerderij Molenberg blijft wel ac tiefin het organiseren van activitei ten voor ouderen, waar nu ook weer ruimte voor ontstaat. ,,Nieuwe plannen zijn in de maak." Gesprekken over de toekomst van Goud voor Oud zijn gaande. Maar een garantie dat het evene ment blijft bestaan, is er nog niet. Als er niemand opstaat om het stokje over te nemen, heeft dat ook gevolgen voor Aemstie Alive waar Goud voor Oud organisatorisch on- losmakelijk mee is verbonden. ,,Dan komt het hele evenement in zwaarder weer. Nu verdeel je de kosten over drie dagen. Dan zullen die door twee dagen moeten wor den gedeeld. Daarom hopen we ook dat Schouwen-Duiveland z'n schouders eronder zet." Eigen bijdrage Willemse zelf blijft bij Goud en Oud betrokken. ,,Voor 23 januari willen we 100 procent zeker weten of we na die editie door kunnen gaan of niet." Hij laat zich niet uit over de hoogte van het benodigde bedrag, maar geeft aan dat er ook aan de opzet nog kan worden ge sleuteld. ,,Misschien kunnen we een eigen bijdrage vragen. En er hoeven niet alleen maar Frans Bau- ertjes op te treden. We gaan door als de kwaliteit 100 procent kan worden gewaarborgd." Behalve dat Goud voor Oud elk jaar weer een superfeest is, is de formule ook een bijzondere - vindt Willemse. ,,Be- drijfsleven, Pieter Zeeman, vrijwil ligers en bij de komende editie ook Gors slaan de handen ineen om iets moois neer te zetten." Frans Bauer Deze week nog kan worden inge schreven voor Goud voor Oud op 23 januari 2020. Bezoekers worden ge trakteerd op Frans Bauer, Marianne Weber, The Gospel Queens, Jannes, Albertina met rock 'n rolldansers en lokale helden als Frank Live, Sea side Dixieland Band, Liever Ier As Tuus en dansers van Elly Geelhoed. Inschrijven via: marcel@ boerderijmolenberg.nl. Zierikzee Kunstenaar Rosalinde van Ingen Schenau is blij met het resultaat van haar nieuwste creatie, die gis termiddag meteen veel bekijks kreeg. De rotonde vormt het drukke knooppunt met het bedrij venterrein en de zuidelijke toe gang tot de stad. In vijf roestvrij stalen platen van vier bij drie me ter heeft ze een aantal beeldbepa lende gebouwen in een doorkijkje bij elkaar gebracht. De Zuidhaven poort met het karakteristieke witte bruggetje, de Gasthuiskerk met de Beuze, de torenspits van het stadhuis, de Dikke Toren, mo len De Hoop, de Nobelpoort en het gemeentehuis zijn duidelijk te herkennen. ,,Het is opgebouwd zoals de stad is Airpack deelt veertig jaar geschiedenis met Zierikzee, een cadeau waard opgebouwd", vertelt Van Ingen Schenau. ,,Als je vanaf deze kant de stad inloopt, kom je de gebouwen ook in die volgorde tegen." De om trek van het doorkijkje komt over- een met de stadsomtrek zoals google maps die laat zien. Airpack maakt compressors voor de gas- en olie-industrie. Het be drijf deelt veertig jaar van zijn be- staansgeschiedenis met Zierikzee en besloot de stad daarom een kunstwerk cadeau te doen in de aanrijroute naar het hoofdkantoor even verderop, vertelt Petra War nar. ,,We hadden héél iets anders in gedachte", lacht de onderdirec teur. ,,Iets met bedrijvigheid, wat ook een beetje zou symboliseren wat wij doen. Maar dit is zo veel mooier geworden!" Geadopteerd Airpack heeft het kunstwerk en de paar duizend lavendelplantjes rondom, voor de eerstkomende vijftien jaar 'geadopteerd' en neemt daarmee ook het onder houd op zich. Gym voor ouderen Lezing Griet Op de Beeck Tentoonstelling in het dorpshuis dinsdag 5 november 2019 Feest Goud van Oud in zwaar weer Het kunstwerk op de rotonde aan de zuidkant van Zierikzee. foto ernesta verburg Het voortbestaan van Goud voor Oud staat op losse schroeven. Boerderij Molenberg stopt na de komende editie op 23 januari 2020 als sponsor van het ra zend populaire muzikale evene ment in Burgh-Haamstede. Ge zocht wordt naar ondernemers die financieel de schouders onder het ouderenfestijn willen zetten. Vóór Goud voor Oud weer losbarst moet er duidelijk heid zijn. Esme Soesman Burgh-Haamstede ,,Als gemeente kun je geen mooiere entree wensen dan dit." Burgemeester Gerard Ra- belink blikt trots op naar het zojuist onthulde kunstwerk, midden op de rotonde aan de zuidkant van Zierikzee. Een ca deautje van Airpack in verband met het 40-jarig bestaan van het bedrijf. BURGH-HAAMSTEDE Sportcentrum Wester- schouwen in Burgh- Haamstede is iedere donderdagmiddag het onderkomen voor spor tende ouderen. De ou- derengymnastiek vindt plaats van 13.00 uur tot 14.00 uur. Vijftigplussers kunnen extra informatie opvragen via breedte- sport@fcdewesthoek.nl. GOES De Vlaamse schrijfster Griet Op de Beeck komt vandaag naar de Vre- deskerk. Ze geeft 's och tends een lezing en 's middags is er een optre den van Windbroke. Het programma duurt van 10.00 tot 15.30 uur. Deelname kost achttien euro. Aanmelden kan door te bellen naar 033 2473487. SIRJANSLAND In het Dorpshuis vindt vrijdag en zaterdag een interactieve tentoonstel ling plaats over het dorp Sirjansland. De focus van de tentoonstelling ligt op de jaren '70, '80 Griet Op de Beeck. foto esther gebuis en '90 met een sprong naar 2019. Veel inwo ners van het dorp heb ben meegewerkt aan de verhalen uit de vorige eeuw. De kinderen teke nen hun huis, de oude- ren vertellen hun verha len. Ook zijn er spelle tjes, foto's en ouder wetse koekjes. Het dorpshuis is beide dagen geopend van 14.00 uur tot 17.00 uur. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Oe fenavond Brassband Apollo, 20.00-22.00 uur: Boogschieten dames; BRUINISSE Dorps huis de Vanger, 20.00 uur: Yoga BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 14.00-16.00 uur: Ontmoeting met schrijfster Angelique van der Bijl; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; Pelgrimskerk, 20.15 uur: Yoga; BURGHSLUIS Passa giersschip de Onrust, 13.00 uur: Natuur- rondvaart; KERKWERVE Dorps huis, 14.00-16.30 uur: Koersbal en soos; NOORDGOUWE Dorpshuis, 9.30-11.30 uur: Badminton; OUWERKERK Dorps huis, 10.00 uur: Be wegen voor ouderen; 19.00- 23.00 uur: Dartvereniging; RENESSE Blikmuseum, 10.00 12.00 uur: Tentoon- stelling Hoe kwamen wij vroeger de winter door?; SCHARENDIJKE Dorpshuis de Put- meet, 20.00 uur: Dorpsraadvergade ring; SIRJANSLAND Dorpshuis, 13.00 17.00 uur: Schilder club, 19.15 uur: Be wust en ontspannen bewegen; ZIERIKZEE FiZi, 10.30 uur: Kapsalon Romy, 14.00 uur: After the Wedding; Pontes Pieter Zee man, 16.00 uur: Zaal voetbal voor jeugd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57