Kunst aan de muur, maar hoe? TTmnïïm Commerciële bijlage 5 november 2019 Vincent van Gogh Sterrennacht boven de Rhöne €465,- „Eén van onze ontwerpregels is: dezelfde kleuren in verschillende materialen", stelt Mare Müskens, interieurontwerper bij mastersofinteriordesign.com. „Dat doe je door een kleur uit het schilderij te vertalen in materialen of producten, bijvoorbeeld meubilair, gordijnen, verlichting of woonaccessoires. Op die manier kan een schilderij alles in een 'Vertaal een kleur uit het schilderij in interieur samenbrengen." meubilair, gordijnen, verlichting Of Hij neemt de proef op de som met woonaccessoires' twee bekende werken van Vincent van Gogh: Sterrennacht boven de Rhone en Zeegezicht bij Les Saintes-Maries-de-La-Mer. „Deze hebben gemeen dat er blauw in zit, van nachtblauw tot ijsblauw, met accenten groen en geel. De associatie met water is reflectie, transparantie, schittering. Dit kun je vertalen in glaswerk, een vaas of de toepassing van hoogglansmaterialen. De sterren kun je vertalen in messing of goud, voor de deurknop of kastgreep, een kaarsenkandelaar of interieurverlichting met meerdere lichtbronnen." „Bij die koude zee denk je, zeker nu in het najaar, al snel: daar ga ik niet in. Dan is het zaak om van die negatieve een positieve associatie te maken, door bijvoorbeeld te kiezen voor een nachtblauwe sprei op de bank of op bed. In dat geval associeer je die koude, donkere kleur met warm en zacht en wordt het ineens een heel ander schilderij, dat gemaakt Lijkt te zijn voor het interieur." Voor de kleur van de wand waaraan Sterrennacht boven de Rhöne moet komen te hangen, komt Müskens met een verrassend kleuradvies: donkerblauw. „Als de achtergrond dezelfde kleur heeft als Van Gogh heeft gebruikt, zul je zien dat het schilderij met zijn sterrenhemel juist het spaarzame Lichtpuntje wordt. Op die manier heb je een stijlvolle en subtiele eyecatcher." „Het is een gemiste kans wanneer kleuren en patronen uit een schilderij niet terugkomen in het interieur. Zoals een schilderij aan een witte wand, zonder ook maar een kleurtint terug te Laten komen in je huis. Daarom: dezelfde kleuren in verschillende materialen. Zo bereik je het maximale effect." Een pas aangeschaft schilderij krijgt vaak een prominente plaats in huis. Hoe zorg je ervoor dat het volledig tot zijn recht komt in het interieur? Vincent van Gogh Zeegezicht bij Les Saintes-Maries-de-la-Mer €435,- Bekijk het complete aanbod op pzc.nl/kunst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 55