Rik Impens is de prooi waarop gejaagd wordt 'Het voelde alsof ik in een stadion liep waar net was gescoord' II II Vertrokken ZEELAND 11 VLISSINGEN In oktober vertrokken zeven trainers bij Zeeuwse clubs. In augustus stapte Hugo Vandenheede al op bij Hoek. I oktober: John Bentschap- knook (Walcheren) 8 oktober: Paulus Poortvliet (Veere) II oktober: Carlos de Jonge (Bruse Boys) 20 oktober: Danny Magito (SDO'63) 27 oktober: Daan Eikenhout (Terneuzen) 31 oktober: Dominique D'Hooge (Zaamslag) Maarten Hazelaar is er daar ééntje van. De aanvaller van Oostkapelle/ Domburg scoorde twee keer in de eclatante 6-1-zege op De Meeuwen en staat inmiddels op acht doel punten, goed voor twaalf punten in het klassement. Koploper Impens heeft evenveel goals, maar vier punten meer omdat hij ze op hoger niveau maakt. Hazelaar heeft inmiddels in zes van de zeven wedstrijden van zijn ploeg gescoord. Alleen op de tweede speeldag tegen Yerseke stond hij droog. Maar dat gold niet Maarten Hazelaar heeft in zes van de zeven duels van zijn ploeg gescoord alleen voor hem, want het duel ein digde in een doelpuntloos gelijk spel. Hazelaar deelt de tweede plaats achter Impens met Robin Boogaard (Kapelle), Elco Jansen (Krabben- dijke) en Steve Schalkwijk (Goes). Boogaard hielp Kapelle zaterdag middag met twee goals naar de winst op Zaamslag (2-4) en de kop positie in de derde klasse A. Strafschop Jansen maakte zaterdag tegen Dui- veland zijn eerste hattrick sinds maart 2018 (toen tegen Noad'67). Het opmerkelijk daaraan was dat hij nu drie keer scoorde uit een straf schop. Schalkwijk kon Goes zater dag niet behoeden voor een neder laag tegen Stedoco (0-1) en bleef op twaalf punten staan. Bas van der Wel, Kevin van Iersel, Mahboub Rahimi, Reinier Goede- mondt, Martijn Simonse en Can Özgan staan op de gedeelde zesde plaats, met 10,5 punt. ,,Het voelde alsof ik in een voet balstadion liep waarin net is ge scoord." Zo vatte de 29-jarige Mid delburger zijn race maandagmid dag samen. ,,Het publiek was zo geweldig, je loopt continu door een schreeuwende mensenmassa. En iedereen wordt net zo hard aangemoedigd, van de nummer één tot de nummer laatst." Met 53.508 lopers en miljoenen toeschouwers langs de kant is de marathon van New York het grootste eendaagse sportevene ment ter wereld. De keerzijde is dat daar extreme veiligheidsmaat regelen bij horen. ,,Voordat je in het startdorp kunt komen, word je uitgebreid gescreend en moet je door detectiepoortjes'', vertelt Willeboordse. ,,Sommigen moes ten zelfs hun hardloopschoenen uit doen. En op elke hoek van de straat staan agenten met getrok ken geweren. Maar ik heb er zelf niet zo'n moeite mee, goed dat ze het doen." Leger ,,Het was de best beveiligde editie ooit", vertelt Rosanne Teeuwen. De atlete uit Zierikzee was de snelste Zeeuwse vrouw en wist af en toe ook niet wat ze meemaakte. ,,Overal zag je vrachtwagens om de wegen te blokkeren. En ook het leger stond paraat. Het is best spannend, maar het is allemaal super goed georganiseerd. Een ge organiseerde chaos zou je het kunnen noemen." Aan die 'georganiseerde chaos' deden ook dit jaar weer veel Zeeu wen mee, van wie Willeboordse veruit de snelste was. De Middel burger kwam als tweede Neder lander over de finish, achter Mi chel Butter die in New York de olympische limiet wilde halen, maar faalde. Dat deed Wille- boordse niet. Met 2.30.01 mag hij zich nu één van de snelste Zeeu wen noemen in de moeder aller marathons. Plaatsgenoot John Vermeule noteerde in 1988 2.15.54 uur in de Big Apple. Willeboordse ging weg op een tijd tussen de 2.25 en 2.30 uur. ,,Volgens mijn trainer Mauricio (Gonzalez, red.) moest dat er in zitten. Ik heb er de afgelopen twaalf weken serieus voor ge traind. Maar de marathon blijft natuurlijk wel een beest, je weet Overal zag je vrachtwagens de weg blokkeren. En ook het leger stond paraat nooit hoe het op de dag zelf loopt. Toen ik de finishlijn zag, zag ik de klok wegtikken. Richting de 2.30. Jammer dat ik er net een seconde boven zat, maar aan de andere kant ook wel weer grappig. Het is pas mijn tweede marathon, dus op een snel parkoers kan het mis schien nog wel harder." Rosanne Teeuwen, die haar derde marathon liep, noteerde een eindtijd van 3.21.48. Ze voelde zich 42 kilometer lang gedragen door het publiek. ,,Ze blijven maar schreeuwen en aanmoedigen. Heel gaaf om mee te maken. Ik was al twee keer in New York ge weest, maar de marathon er lopen stond nog op mijn bucketlist. Een fantastische ervaring. Ik heb ook 'Rotterdam' en 'Berlijn' gedaan, maar deze is denk ik wel het spe- ciaalst." ,,Elke club zou eigenlijk een meerjarenplan moeten hebben. Een plan waarin staat wat je wilt bereiken, hoe je dat wilt bereiken en met wat voor personen. Dat gaat natuurlijk ook wel eens fout, maar je hebt wel een plan. Ik ben wel eens benieuwd hoeveel Zeeuwse clubs een plan hebben waarin staat waar ze over bijvoor beeld drie jaar willen staan.'' ,,Dat denk ik ook.'' ,,De trainers moeten natuurlijk hun huiswerk doen, want zij zijn ook verantwoordelijk voor een ver keerde keuze. Wat wel een rol speelt, is dat een trainer meestal in december of januari wordt aange steld als de selectie voor het vol gende seizoen nog niet eens be kend is. Dat is niet altijd te voor zien. Spelers weten in januari meestal nog niet wat ze gaan doen.'' ,,Er is geen overwaarde voor trai ners. Er is een lange periode ge weest waarin er nauwelijks nieuwe trainers bijkwamen. De laatste jaren verandert dat geluk kig. We hebben nu ook eindelijk een trainerscursus in Zeeland. Als je je diploma wilde halen, moest je telkens naar Tilburg. Voor Zeeuwse trainers is dat een op gave. Daarom is deze cursus een uitkomst voor veel trainers.'' ,,Ja. En daardoor is er te weinig concurrentie. Trainers moeten ook geprikkeld worden om zich verder te ontwikkelen, om bij te blijven in het trainersvak, maar het is te makkelijk om een club te krijgen. In Brabant is dat heel anders. Daar zijn veel meer trainers en is het normaal dat een trainer solliciteert bij een club; in Zeeland niet. Een trainer kan toch wel een club krij gen.'' ,,Wij adviseren onze leden in elk geval om goede contracten af te sluiten. Er zijn trainers die doen dat niet. Die spreken mondeling Trainers moeten ook geprikkel worden om zich verder te ontwikkelen iets af. Maar ja, als het misgaat, wat dan? Ik heb afgelopen seizoen bij voorbeeld vijf keer moeten bemid delen tussen een trainer en een club die uit elkaar gingen en niks op papier hadden. Dat is lastig hoor.'' In het hele vorige seizoen ver trokken negen trainers voortij dig in Zeeland. Dit seizoen zijn er nu al acht trainers weg, waar van zeven in oktober. Is dat een specifiek Zeeuws dingetje? ,,Nee, dat is een landelijke trend. Ik heb toevallig net het vakblad van de VVON gelezen. De voorzitter heeft zijn voorwoord op 7 oktober geschreven. Hij schrijft: 'De eerste trainers hebben zich alweer ge meld omdat ze op non-actief zijn gesteld'. In Zeeland is het niet veel anders dan in andere regio's, hoor.'' dinsdag 5 november 2019 GO 15 oktober: Ruud Pennings (Goes) Rik Impens kwam afgelopen weekeinde niet in actie met Hoek, maar zijn leidende positie in het PZC-topscorersklasse- ment kwam niet in gevaar. Er zijn wel nieuwe kapers op de kust gekomen. Rudy Boogert Vlissingen Floris Willeboordse is er nog steeds een beetje beduusd van. De Middelburgse atleet fi nishte zondag als tweede Ne derlander en 71ste overall in de marathon van New York en deed dat in een zeer respecta bele tijd: 2.30.01. Een dag na zijn race is Willeboordse nog steeds onder de indruk. Van zijn eigen marathon, maar ook van de extreme beveiliging. Maurice Steketee New York - Rosanne Teeuwen Floris Willeboordse is in de straten van New York op weg naar een tijd van 2.30,01. De vraag stellen is de vraag be antwoorden, denk ik? Maar ook de trainers zelf is toch wel iets te verwijten? Zijn er wel genoeg goede trai ners in Zeeland? Maar eigenlijk zijn er dus te wei nig nieuwe trainers? Wat kun je doen als VVON? -Adri Franke (VVON) Danny Magito in zijn tijd als speler. foto ronald den dekker Paulus Poortvliet. foto ruben OREEL John Bentschap Knook. FOTO PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43