Mesdreiger krijgt7660euro letselschade 'Het hart van het dorp is verwoest, dramatisch' NIEUWS 3 VUURZEE TOREN UIT 1856 Angelo Alias Montesinos (30) was ten einde raad toen hij op 26 juni 2018 naar de Coolsingel toog. Met een flink keukenmes in zijn hand wandelde hij de centrale hal van het stadhuis binnen en schreeuwde dat hij burgemeester Aboutaleb wilde spreken. Hij lag al geruime tijd in de clinch met de gemeente, die zijn uitkering had gekort en een boete had opgelegd omdat hij een gokwinst van 1000 euro niet had opgegeven. De verwarde en geëmotioneerde Rotterdammer werd in de hal op gevangen door een beveiliger, die hem kalmeerde en hem overhaalde het mes op de balie te leggen. Daarna ging het alsnog mis. Een agent in burger greep Alias Monte- sinos in zijn nek omdat hij niet ze ker wist of hij niet nog een wapen bij zich had. De Rotterdammer verzette zich hevig, waarna agenten te hulp schoten. Zij hadden pepperspray, een taser en een politiehond nodig om hem in de boeien te slaan. Alias Montesinos liep beetwonden op en moest naar het ziekenhuis. Het Openbaar Ministerie vervolgde de Rotterdammer wegens bedrei ging. Hij verklaarde ter zitting dat zijn bezoek aan het stadhuis een noodkreet was. Hij hoopte dat iemand, desnoods Aboutaleb, zijn problemen zou oplossen. Met het mes had hij alleen zichzelf iets wil len aandoen als hij weer van het kastje naar de muur zou worden gestuurd. De aanklager eiste een schuldig verklaring zonder straf omdat Alias Montesinos al voldoende was ge straft met zijn heftige arrestatie. De rechtbank ging een stap verder en sprak hem vrij. ,,Zijn gedrag was een uiting van onmacht en frustra tie. De manier waarop hij zijn ge voelens uitte, kan niet door de beu- Hij wilde aantonen dat de politie niet goed overweg kan met politiehonden gel, maar omstanders hebben niet het idee gehad dat hij hen iets zou aandoen'', luidde het vonnis. Met de vrijspraak op zak stelde Alias Montesinos de politie aan sprakelijk voor zijn materiële en immateriële schade. Na onderhan delingen tussen beide partijen kreeg de Rotterdammer onlangs 5000 euro letselschade uitgekeerd. Ook de kosten voor rechtsbijstand a 2660 euro zijn vergoed. Advocaat Winston de Brouwer is tevreden met de uitkomst. ,,Mijn cliënt wilde een statement maken dat de politie niet goed overweg kan met het gebruik van politie honden bij aanhoudingen. Dat is gelukt. Wij zijn tevreden met deze uitkomst.'' dinsdag 5 november 2019 kerk uit 1932. De toren met groenkoperen spits dateert uit 1856, de HOOGMADE De kerktoren van de rooms-katholieke kerk in Hoogmade is gistermiddag ingestort. Een ramp voor veel inwoners van het dorp. Burgemeester Marina van der Velde-Menting staat een ver slaggever te woord, met de brandende toren van de Onze- Lieve-Vrouw-Geboortekerk op de achtergrond. ,,De kerk is het hart van het dorp, waar iedereen trouwt, mensen wegbrengt die overleden zijn. Het is het levens werk van heel veel mensen, en het punt van samenkomst..." Een enorm geraas onderbreekt haar. De burgemeester draait zich om en ziet hoe de uit 1856 stammende toren instort. ,,Ach jeetje, kijk nou toch. Waar is-ie nou heengegaan? Is-ie naar ach terenDe burgemeester weet even niet wat ze moet zeggen. De toren, zo bepalend voor het gezicht van Hoogmade, is ver dwenen. ,,Wat een dramatisch gezicht. Mensen staan hier huilend op straat en dat begrijp ik heel goed", zegt ze daarna. ,,Het is hun kerk, hun huis, waar ze met elkaar leven en voor elkaar zor gen. En die plek verdwijnt nu." Een brand, ontstaan bij het af branden van verf, verwoestte de anderhalve eeuw oude kerk in het dorp in het Groene Hart gis termiddag grotendeels. Omwonenden en leerlingen van de naastgelegen basisschool werden opgevangen in het lokale restaurant. De toren was bijna een eeuw ge leden al eens aan verwoesting ontsnapt: door een slechte fun dering stortte de kerk groten deels in. Als door een wonder bleef de toren staan. Zo'n won der was maandag opnieuw no dig, maar ditmaal bleef het uit. De brandweer vermoedt dat het dak vlam vatte tijdens werkzaamheden met verfbranders. Binnen enkele uren had het vuur de kerk in de as gelegd. foto's anp, josh walet, remco Gerritsen Kijk op de site bij /video De toren van de Onze-Lieve- Vrouw-Geboortekerk in Hoogmade is ingestort. Een man die vorig jaar met een mes het Rotterdamse stadhuis binnenliep en hardhandig werd gearresteerd, heeft een schade vergoeding van 7660 euro ont vangen. Sander van der Werff Rotterdam -Winston de Brouwer, advocaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 3