Kinderopvang staat morgen paraat Gokverslaafde vraagt bij rechtbank om hulp ZEELAND 3 ,s0^et#t Albero Bij de Bevelandse scholengroep Al bero liggen de lessen morgen op 15 van de 26 locaties stil. Bij Perspecto (Midden- en Oost-Zeeuws-Vlaan- deren) blijft de deur dicht op 17 van de 24 scholen. Dat zijn er 3 minder dan eerst de bedoeling was. Van de 19 Archipel-scholen op Walcheren staken er 12, terwijl eerst werd uit gegaan van 14. De openbare basis scholen op Tholen doen allemaal mee. Verder wordt er gestaakt bij een deel van de scholenkoepels Prisma (12 van de 13 scholen), Obase (6 van de 11), Stichting Respont (4 van de 13), ProBaz (4 van de 7), Omnis (4 van de 6), Stichting De Korre (alle 4) en Stich ting Katholiek Onderwijs Hulst (alle 3). Bij zowel Radar als Scoba en Escalda sluit 1 school. Ook de Vrije School Zeeland in Middelburg, Montessorischool De Basis in Goes en Sint Anthonius in Oud-Vosse- meer staken. Ludieke acties Op een deel van de scholen die morgen open blijven, worden lu dieke acties gehouden. Zo staan on der meer bijDe Tweemaster in Goes ouders voor de klas. Bij De Schuttershoek in IJzendijke pakken drie gepensioneerde onder wijzers hun vroegere beroep voor één dag weer op. Drie loca ties van scho lengroep Pri- Leerlingen die massaal een dag 'schoolloos' zijn van wege stakingen. Dat vergt extra inzet van de Zeeuwse kin deropvangorganisaties. ,,Het was wel even schakelen", zei Rianne Vons, directeur van Kinderopvang Zeeuws-Vlaan- deren, gisteren. ,,We kregen eerst te horen dat de staking niet doorging en daarna weer wel. Maar we staan in principe pa raat." De bso's van KZV zijn morgen open, al zal er in som mige gevallen worden geclus terd. ,,We gaan open bij mini maal drie kinderen", zei Vons. De organisaties biedt voor deze gelegenheid ook eenmalig op vang voor kinderen van ouders die geen klant zijn. Storm loopt het nog niet, aldus de directeur. „Woensdag is een dag waarop ouders makkelijker anticipe ren." Wel vergt een stakingsdag in het onderwijs extra inzet van personeel op bso's. „Normaal zijn we pas na schooltijd ge opend, nu ook tijdens school tijd." Ook Kinderopvang Walche ren had al rekening gehouden met de stakingsdag, zei woord voerster Marieke Poortvliet. ,,We hebben ouders op 23 okto ber al een brief gestuurd dat we woensdag open zijn." Het gaat om een aantal locaties. ,,Daar zetten we ook personeel op in." Problemen voorziet Poortvliet niet. ,,We hebben inmiddels al wat ervaring opgedaan", ver wees ze naar eerder stakingen in het basisonderwijs. Kibeo, de kinderopvangorga nisatie die actief is op de Beve- landen en Schouwen-Duive- land, biedt morgen ook opvang aan. mas (gemeente Veere) zouden ook gaan staken. ,,Zij hebben dat in het weekend meteen omgezet in een studiedag", zegt Agnes de Jong van Primas. ,,Veel ouders hadden al ge- pland om woensdag iets te gaan doen met hun kinderen. Dan kun nen we het niet maken om te zeg gen: kom toch maar naar school. Daar zijn we heel coulant in." In een aantal gevallen ging het om cliënten van wie ze als zorgverlener een voorschot had gekregen en dat geld nooit heeft terugbetaald. Het grootste bedrag werd geclaimd door twee mannen. Met een van hen had ze drie jaar samenge woond. Van hem leende ze geld om schulden te kunnen aflossen. Niet alleen gokschulden, maar ook huur- en belastingschulden. Het zou in totaal gaan om zo'n 50.000 euro. Maar volgens de advocaat van H. is er sprake geweest van een ge meenschappelijke huishouding en was niet duidelijk hoeveel geld H. had gebruikt om te gokken. De of ficier van justitie ging daarin mee en kwam uit op 30.000 euro die de vrouw haar ex-partner nog schul dig is. De vrouw zei dat ze altijd de in tentie heeft gehad de leningen te rug te betalen. ,,Ik liet het ook altijd bij de bankoverschrijvingen erbij zetten dat het om een lening ging." Een deel van de leningen betaalde ze ook mondjesmaat terug. Maar, zei de advocaat, de schuld tegenover haar ex-partner is geen kwestie van strafrecht. Hij wist van Tegen een Vlissingse is vijftien maanden cel geëist waarvan zes voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar de hoed en de rand. Dat geldt vol gens hem ook voor een vriend van de vrouw bij wie ze terecht kon, na dat haar partner haar de deur had gewezen. Hij zegt dat de vrouw nog voor bijna 15.000 euro bij hem in het krijt stond. De vrouw bekende dat ze de auto van haar partner had gebruikt om een gokschuld af te lossen. Daar had hij geen weet van gehad. Ook had ze tegen een vrouw gelogen om een lening van ruim 6000 euro los te krijgen. Opluchting De vrouw kon tijdens de zitting haar tranen niet bedwingen. In 2007 was ze ook al eens veroordeeld in een soortgelijke situatie. Elf jaar later viel ze terug in haar oude ge woontes. Haar aanhouding begin mei was voor haar 'eigenlijk een hele opluchting geweest'. ,,Ik wil echt hulp." De officier van justitie zei 'een heel ongelukkige vrouw' tegenover zich te zien. Hij eiste een gevange nisstraf van vijftien maanden waarvan zes maanden voorwaar delijk met een proeftijd van twee jaar. Ook moet ze wat hem betreft het geld dat ze heeft geleend, te rugbetalen. De vrouw zei dat ook te willen doen. Haar advocaat pleitte voor een straf van zes maanden on voorwaardelijk, gelijk aan de peri ode dat ze in voorarrest heeft geze ten. De vrouw zou dan meteen kunnen worden opgenomen bij de stichting DOOR en beginnen aan haar behandeling om van de gok verslaving af te komen. Hij vroeg daarom om opheffing van haar voorarrest. dinsdag 5 november 2019 scholen staken toch LEER JE DE MQOfSTE DriVGEM TOPRIORITEfT stakingsmanifestatie in De Combi natie in Vlissingen, waar alle Wal- cherse leerkrachten welkom zijn. Luc Oggel Vlissingen Jeanette van Loo: ,,Dit is hét moment om te laten zien dat er meer moet ge beuren dan wat er nu is toegezegd." Ze realiseert zich nu dat ze hulp nodig heeft om van haar gokver slaving af te komen. Haar pogin gen op eigen kracht uit de el lende te komen leidden ertoe dat de 56-jarige Vlissingse B. H. gisteren voor de rechtbank in Middelburg moest verschijnen. Ze zou mensen voor in totaal tienduizenden euro's hebben opgelicht om van haar gokver slaving te bekostigen. Theo Giele Middelburg Uitspraak op 18 november

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35