Tess Gerritsen boeit Goes Het aandeel van de Duitse gasten blijft toenemen Al acht trainers weg in het Zeeuwse voetbal Rockende schoolleider Adri Franke van trainersvakbond VVON verwijt clubs 'verkeerde keuzes'zeeland 10 Nieuw album van JP de Klerk brengt hem 'on top of the world' Tess Gerritsen (1953) houdt van vertellen. Dat liet de Chinees- Amerikaanse schrijfster al zien in haar pakweg vijfentwintig thrillers en spannende romantische verhalen waarvan er wereldwijd 40 miljoen werden verkocht. Ze demonstreerde haar verteltalent gisteravond ook in Goes. Daar vertelde ze in de filmzaal van Podium 't Beest met circa veertig lezers - fans, meest vrouwen - over haar nieuwste boek Schaduw van de nacht. Ze werd geïnterviewd door Ivan Borghstijn, één van Nederlands bekendste boekverkopers. Theo Giele Vlissingen Er waren in totaal wel minder gas ten. In juli en augustus bezochten zo'n 712.000 verblijfsgasten Zee land, iets minder dan in de zomer van 2018 toen 726.000 verblijfsgas ten de provincie bezochten. De lan gere verblijfsduur zorgt ervoor dat het totaal aantal overnachtingen dit jaar is toegenomen, hoewel er in to taal iets minder gasten waren. Het CBS noteerde net geen vier miljoen overnachtingen, een stijging met 4,7 procent, aldus het Kenniscen trum Kusttoerisme. Vooral de uit baters van vakantiewoningen pro fiteerden hiervan. Duitsers Op de Zeeuwse campings en va kantieparken werd ook dit jaar weer meer Duits gesproken. Het aandeel van de Duitse gasten nam toe. In totaal gingen 255.000 Duit sers op vakantie in Zeeland, 6000 meer dan in 2018. De Duitsers ble ven ook langer dan vorig jaar. Ge middeld was een Duitser 11 procent langer op vakantie in Zeeland. Het aantal 'Duitse' overnachtingen kwam in juli en augustus op 1.681.000. Het aantal Nederlanders en Bel gen nam af met respectievelijk 5,5 en 3,7 procent. ,,De Nederlandse markt blijft, ondanks de lichte da ling van het aantal gasten, wel de belangrijkste markt in Zeeland", al dus het Kenniscentrum Kusttoe risme. 327.000 Nederlanders waren goed voor 1.852.000 overnachtin gen. Het aantal overnachtingen op re kening van de 104.000 Belgische vakantiegangers was deze zomer 362.000. Andere nationaliteiten volgen op zeer grote achterstand. Na de Nederlanders, Duitsers en Belgen volgen de 5000 gasten uit Zwitserland, die goed waren voor 24.000 overnachtingen. Het aantal De Nederlandse markt blijft wel de belangrijkste markt in Zeeland Franse vakantiegangers blijft laag. De Fransen beperken hun verblijf tot een stedentrip of strandweek- endje: 4000 Fransen waren in juli en augustus goed voor 9000 over nachtingen. De cijfers van het CBS vertellen niet het complete verhaal van de verblijfsrecreatie in Zeeland, waar schuwt het Kenniscentrum Kust toerisme. Wie op het water over nacht wordt niet meegeteld. Zo blijven de watersporters en de pas sagiers van de cruisevaart buiten beeld. Kleine particuliere verhuurders, bijvoorbeeld via Airbnb, blijven eveneens buiten de statistieken van het Centraal Bureau voor de Statis tiek. Dat zijn inmiddels vele hon derden kamers, appartementen en huisjes in Zeeland. Ook mensen die een tweede wo ning in de provincie hebben en er de vakantie doorbrengen zijn niet in de cijfers meegenomen. pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl LAND ZEELAND 5 FOTO MARCELLE DAVIDSE Toerist blijft langer in Zeeland Vakantiegangers zijn afgelopen zomer gemiddeld langer in de provincie gebleven dan in 2018. Uit cijfers van het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS) blijkt dat gasten in juli en augus tus gemiddeld 5,6 overnachtin gen in de provincie verbleven. Vorig jaar was dat 5,2 nachten. - Kenniscentrum Kusttoerisme

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33