Na één aflevering weg 28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Een Oscar ligt in het verschiet voor Renée Zellweger. De 50-jarige actrice ging volledig op in haar vertolking van filmlegende Judy Garland (1922-1969) voor de film Judy. ,,Ik ben nog altijd met haar bezig.'' Terminator lijkt flop te worden SBS 6 heeft iets nieuws. Houd u vast, lieve mensen, ze gaan voortaan op zaterdagavond Nederlandse gezinnen volgen die een bed and breakfast of camping willen beginnen in het buitenland. En dat noemen ze dan Ik Vertrek, oh nee, Wij Emigreren. Briljant idee, niet? De lijfspreuk van uitgekookte tv-makers luidt immers niet voor niets: beter goed gejat dan slecht bedacht. Als AvroTros al veertien jaar zo'n ander half miljoen kijkers per aflevering trekt, ben je als commerciële zenderbaas die koste wat kost de grootste van Nederland wil worden - John de Mol, ik zeg het er voor de zekerheid maar even bij - na tuurlijk een rund als je dat negeert. Wellicht heeft hij eerst geprobeerd Ik Vertrek voor een flinke zak euro's over te nemen, want dat is nu eenmaal wat hij doet en waarin hij de beste is. Toen dat niet lukte, heeft hij gewoon de kopieermachine aange zet. Makkelijk zat. 3 'Nieuwe' George Michael uit Trevor Noah in Ziggo Quote van de dag Ik moet hem nageven, de makers van Wij Emigreren hebben de circa tweehonderd afleveringen van Ik Vertrek zo nauwgezet bestudeerd, dat de SBS-kloon nauwelijks van het origineel te onderscheiden is. We maakten zaterdag kennis met een gezellig Am- stelveens gezin dat vaders droom achterna joeg en in Le Marche (Italië) een camping met safaritenten begon. Er was het vertrouwde gedoe met hypotheek, vergunningen en taal. En toen alles op rolletjes liep, kwam er een windhoos die niet alleen de gloed nieuwe tenten opblies, maar ook bijna het moreel van het gezin. Bijna. Want op het eind plopte de pro secco en zat de camping vol. Enige verschil met Ik Vertrek was dat er met ze venmijlslaarzen door het verhaal werd gebanjerd, omdat er genoeg tijd moest overblijven voor twee forse reclameblokken. En dat de voice-over nog een lesje topografie nodig heeft. Hij verkeert ken nelijk in de veronderstelling dat Le Marche in Frankrijk ligt en had het daarom consequent over Le Marsje in plaats van Le Marke, al zeggen we in Nederland doorgaans De Marken. Ik vroeg me ondertussen af met welk gevoel De Mol thuis zat te kijken. Tevreden? Trots? Ik kan het me amper voorstellen. Hij heeft een stal vol dikbetaalde directeuren, adviseurs en tv-sterren vergaard. Maar hun creatieve ideeën beperken zich momenteel tot schamele NPO-kopieën: Man bijt Hond, Lingo, Wij Emigreren, Cash or Trash (Van On schatbare Waarde), Het Mooiste Liedje (Beste Zan gers) en Dennis en de Vrije Geesten (de zoveelste va riant op Showroom). Tamelijk armoedig. is nog gratis ook: met dit soort trucs koop je mis schien een paar extra kijkers, maar je verliest een hoop respect. Mijn ervaring met jonge mensen is: ze weten niet zo veel, maar ze weten wel alles beter Even leek het alsof Renée Zellweger helemaal verdwenen was van de radar in Hollywood. De actrice, die een wereldster werd door de Bridget Jonestrilogie, bleef zes jaar uit de schijnwerpers. De tol van de roem woog te zwaar. ,,Ik wist niet meer wie ik was en dat vonden de mensen in mijn directe omgeving ook. Toen besloot ik afstand te nemen van het sterren dom'', zegt Zellweger (50) in Londen. ,,Ik wilde een normaal leven. Ge wone gesprekken voeren met men sen terwijl je in de rij staat bij de kassa. Ik kwam niet meer toe aan dergelijke doodsimpele dingen.'' Maar de Amerikaanse met Scandi navische voorouders is helemaal terug. In Judy speelt zij de betreurde filmlegende Judy Garland (bekend uit The Wizard of Oz, A Star is Born), die verslaafd was aan drank, drugs en medicijnen, in haar jeugd misbruikt werd, telkens de verkeerde echtge noot koos en op 47-jarige leeftijd overleed. Voor Zellweger, die Gar land speelt in haar nadagen tijdens een reeks zeer wisselvallige concer ten in Londen, gaf de film haar de kans de rol van haar leven te spelen. Met die omschrijving kan zij zelf wel leven. ,,Het spelen van Judy is misschien wel het belangrijkste wat ik in mijn leven heb gedaan'', zegt Zellweger, gekleed in jeans met gaten en een coltrui die qua kleur perfect past bij haar blonde kapsel. Haar constatering over het vertolken van Garland klinkt misschien pathetisch, maar uit alles wat de actrice vertelt, blijkt dat zij elk woord meent. De quiz met presentator en nieuwslezer Jan de Hoop trok afgelopen week 173.000 mensen. In het programma testte De Hoop de algemene kennis van jongeren. Het was de eerste maal dat de populaire nieuws lezer zijn eigen programma mocht maken, na dertig jaar trouwe dienst bij RTL Nieuws. Zenderbaas Peter van der Vorst stelde in een toelichting 'dat het programma niet matcht met Jan'. Na de uitzen ding nam De Hoop meteen contact op met Van der Vorst met de vraag of de quiz wel verder moest gaan. ,,Ik was blij met dat appje", aldus de zenderbaas. RTL gaat nu het pro gramma Hotter than my daughter herhalen in plaats van de quiz. Jan de Hoop zegt op Twitter dat hij en Van der Vorst met elkaar in gesprek blijven over een programma 'waar we wel blij van worden'. eren dinsdag 5 november 2019 MUZIEK De nieuwe sin gle van George Michael komt morgen uit. Het nummer This Is Us is de sound track van de film Last Christ mas en zou op een album komen waar de zanger vlak voor zijn dood nog aan werkte. CABARET GO De rol van haar leven Trevor Noah, de presentator van het satirische nieuwsprogram ma The Daily Show, treedt volgend jaar op in Nederland. De Zuid-Afri kaanse komiek staat op 27 mei in de Ziggo Dome. Kaartjes zijn te koop vanaf vrijdag. Eén advies voor een zoekende tv-tycoon en het —Gerard Cox in Volkskrant Magazine Ab Zagt Renée Zell weger als Judy Garland. foto WW ENTERTAINMENT Het nieuwe RTL-programma Jan houdt hoop wordt na één aflevering van de buis gehaald. Dat meldt zenderbaas Peter van der Vorst maandag in RTL Boulevard. De langlopende reeks Termi nator-films lijkt definitief ten einde nu het nieuwe deel in de reeks, Dark Fate, vooralsnog flopt in de bioscopen. In de Verenigde Staten bracht de film - kosten 185 miljoen dol lar - in het eerste weekend slechts 29 miljoen dollar op. The Hollywood Reporter meldt op basis van ingewijden dat dit het einde betekent voor de in 1984 begonnen succes reeks met acteur Arnold Schwarzenegger. In Nederland bezochten in het eerste weekend 50.000 mensen Dark Fate.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28