Besluit Ihattaren haalt de angel uit 22 CHAMPIONS LEAGUE CHELSEA AJAX A Ajax wacht vanavond de zwaarste test van het seizoen. Tegen het sterke Chelsea willen de Amsterdammers nu wél met een goed resultaat van het veld stappen. Kort Handbal Martens kan weer trainen Lieke Martens (foto) kan bij FC Barcelona eindelijk weer trainen. De Limburgse links buiten sloot gisterochtend aan bij de groepstraining van de Spaanse club. Mar tens stond maanden aan de kant met een blessure aan een teen van haar linkervoet, die haar tijdens het WK al hinderde. Huirne directeur Roda JC Herman Huirne is benoemd tot algemeen directeur van Roda JC. Hij maakt deel uit van de groep ondernemers die vorige maand het beheer over bijna tachtig procent van de aandelen van de Limburgse club ver wierf. Huirne volgt Hessel Meijer op. Giovinazzi verlengt contract Antonio Giovinazzi is ook volgend jaar cou reur bij het Zwitsers-Italiaanse Formule 1- team van Alfa Romeo Sauber. De 25-jarige Italiaan maakte dit jaar zijn debuut voor het team. In Oostenrijk reed hij voor het eerst in zijn carrière in de punten. Hij eindigde dit seizoen drie keer in de top 10. Ook onderzoek naar Hassan Wereldantidopingorganisatie WADA heeft een onderzoek aangekondigd naar alle atle ten die hebben getraind bij de Amerikaan Alberto Salazar. Dat meldt de BBC. Tot de pupillen van Salazar behoorde tot voor kort ook de Nederlandse Sifan Hassan (foto). Flitsen Quote van de dag Nadal Lakers Bij het betreden van het veld op Stamford Bridge, tijdens de afslui tende training, kijkt Dusan Tadic vol interesse om zich heen. De ogen van de 30-jarige aanvaller schieten over het veld. Richting de grasmat, de doelen en de tribunes. Het is een blik van herkenning. In het stadion van Chelsea ligt voor de aanvoerder van Ajax een stukje voetbalgeschiedenis. Hij speelde er tussen 2014 en 2018 vier keer met Southampton. ,,Het is niet eens een heel groot stadion'', zegt Tadic over het onderkomen met een capaciteit van 40.834 kijkers. ,,Er hangt wel een typisch Engelse sfeer. Tribunes kort op het veld, supporters fanatiek achter de ploeg. Toch heb ik hier in het verleden vaak kunnen juichen. Een keertje 1- 1, maar de mooiste was een 1-3 over winning in mijn tweede seizoen. Chelsea streed om de titel, maar wij hadden ook een sterke ploeg.'' De parallel met vanavond is met een getrokken. Ajax wacht een wedstrijd onder maximale weer stand. Chelsea won acht van de laatste negen officiële duels (alleen het League Cup-duel met Man chester United werd verloren) en zegevierde twee weken geleden nog in de Johan Cruijff Arena (0-1). Snel spelen „Chelsea is een topploeg, met een goede trainer als Frank Lampard, dat is duidelijk'', vervolgt Tadic. ,,Maar wij speelden zelf twee we ken geleden gewoon niet goed. Zij zetten goed pressie op ons, maar dan moet je juist snel spelen. Ik was het dan ook niet met veel analyses eens. We hadden zeker wel ruimte, maar die hebben we niet benut om dat we te veel met de bal liepen. Daardoor konden we aanvallend niet het verschil maken. Snel spe len en doorbewegen, dat willen Engelse ploegen niet.'' Tadic kan het weten. De Servi sche aanvaller zal vanavond weer in de spits staan bij Ajax. Voor elke wedstrijd heeft de aanvoerder even contact met Erik ten Hag over zijn positie. ,,Rechts, links, op 10, striker. Ik vind het allemaal leuk, heb geen De KNVB was afgelopen week einde zo blij met de keuze van Mo- hamed Ihattaren, dat het zondag ochtend alle registers opentrok om het heuglijke nieuws te vieren. Eerst een soort statieportret met bondscoach Ronald Koeman. Daarna een filmpje, een interview en een persbericht. Klap op de goed getimede vuurpijl: Koeman die de kwestie daarna uitgebreid toelichtte bij het FOX Sports-pro- gramma 'Goedemorgen Eredivisie'. Vanuit het perspectief van de voetbalbond viel dat allemaal best te begrijpen: sinds de keuze van Hakim Ziyech voor het nationale elftal van Marokko in 2015, kiest er met Ihattaren eindelijk weer een toptalent met dubbel paspoort voor Oranje. Het is een beloning voor alle tijd en aandacht die de KNVB sinds dien besteedde aan het heikele thema. Voor de vele jonge spelers met een dubbele nationaliteit in Nederland, kan Ihattaren zomaar een lichtend voorbeeld blijken. Niet voor niets investeerde Koe man zélf veel tijd in een speler die - ongeacht zijn grote talent - nog alles te bewijzen heeft. Maar daarbij valt ook nog wat anders te hopen. Namelijk dat de discussie over 'regelgeving' voor voetballers met een dubbel pas poort eindelijk overboord kan. Ook Koeman gaf zondagochtend nog impliciet aan het een soort 'morele verplichting' te vinden dat een jeugdinternational trouw blijft aan de KNVB en Oranje. Er is de laatste jaren geregeld geopperd dat zo'n speler vanaf een bepaalde leeftijd verplicht moet kiezen voor Nederland, compleet met speciale regelgeving. Nog los van het feit dat zoiets wettelijk helemaal niet kan, is het een hypocriete onderbuikdiscus- 'In Frankfurt straalt jouw ster feller dan in het zuiden' dinsdag 5 november 2019 VOETBAL VOETBAL FORMULE 1 ATLETIEK Het was weer bijltjesdag in het buitenland. Eugenio Corini (Brescia) en Fran Escriba (Celta de Vigo) werden ontslagen. Escriba is al vervangen door Oscar Garcia. Javier Aguirre werd bij Leganés aangesteld. André Gomes (Everton) houdt waarschijn lijk geen blijvend letsel over aan de enkel breuk die hij opliep in een duel met Heung- min Son van Tottenham Hotspur. Gomes is gisteren met succes geopereerd. J Handbalbonds- coach Emma nuel Mayon- nade (foto) heeft voor het WK in Japan drie debu tanten opge roepen: Annick Lipman, La- rissa Nüsser en Bo van Wetering mogen zich op maken voor hun eerste WK. 1 Rafael Nadal staat voor het eerst dit jaar eerste op de wereldranglijst. De Spaanse tennisser lost Novak Djokovic af. Nadal stond precies een jaar geleden voor het laatst op nummer 1. 5 LeBron James heeft LA La kers naar de vijfde opeen volgende zege in de NBA ge leid. James was goed voor een triple-dou ble: 21 punten, 13 assists en 11 rebounds. O a 0) Ajax rekent op maximale weerstand Freek Jansen Londen De beslissing van Mohamed Ihattaren om voor Oranje te gaan spelen onderstreept: de keuze voor een nationaal team is boven alles een heel persoon lijke. Spelers proberen te dwin gen op morele gronden, of met regelgeving, is hypocriet en on zinnig. Sjoerd Mossou Rotterdam Vermoedelijke opstellingen Arbiter: Gianluca Rocchi (Ita) VAR: Paolo Valeri (Ita) Vanavond 21.00 uur Veronica Ziggo Sport Voetbal Stamford Bridge Londen -Niko Kovac, ontslagen bij Bayern, krijgt van zijn oude club een hart onder de riem gestoken op Twitter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22