10 NIEUWS Amsterdamse Madiea G. in Duitsland veroordeeld tot 8,5 jaar gevangenisstraf Atlete Madiea G. is gisteren in het Duitse Kleef veroordeeld tot achtenhalf jaar celstraf. De rechter ging niet mee in haar verweer, dat ze dacht dat er doping in haar auto lag. De straf kwam bij G. als een mokerslag aan. Duitsland bestraft invoer van drugs zwaarder dan verkoop U Dat Madiea G. tegen een stootje kan, zie je eigenlijk meteen. Met stevige gelaatstrekken, grote ogen en een soepele tred stapt ze gister ochtend om 10.00 uur stipt de rechtszaal van Kleef binnen. Ze mag ruim vier maanden geen wed strijd hebben gelopen, door haar blauwe spijkerbroek heen zie je nog duidelijk de contouren van haar ranke, doch sterke sprintersbenen. Haast even routineus als dat ze in het verleden een estafettestokje aan een teamgenote overhandigde, pre senteert ze nu haar polsen aan de beveiligingsmedewerker. Die steekt er een sleuteltje in en maakt NIET GERING/ de boeien los. Madiea mag haar handen weer vrij bewegen. Vier uur later liggen diezelfde handen vertwijfeld op haar hoofd. De tranen biggelen over haar wan gen. Zojuist heeft de rechter zijn oordeel geveld. Liefst achtenhalf jaar moet de Amsterdamse de cel in. Er gaat een siddering door de zaal. Met een celstraf was rekening ge houden, met een stevige ook, maar achtenhalfjaar? Ontspannen De hele dag maakt Madiea een ont spannen indruk. Ze laat het woord aan haar advocaat. Tijdens de pau zes keuvelt en ginnegapt ze wat met haar tolk. Op onbewaakte ogen blikken zakt G. onderuit in haar dinsdag 5 november 2019 Jaren cel voor smokkel van harddrugs: atlete in tranen Bij binnenkomst worden G.'s handboeien losgemaakt. Sander van Mersbergen Kleef KLEEF Voor het in voeren van een 'niet geringe hoeveel heid' drugs, kent Duitsland gevange nisstraffen van twee tot vijftien jaar. Daarmee wordt invoer zwaarder be straft dan verkoop. De reden daarvoor is dat door invoer het aanbod van drugs in het land groter wordt. Bij het bepalen van de straf heeft de rechter dus een grote bandbreedte. In het geval van Ma diea G. werkten een aantal zaken tegen haar. Wat er uit springt zijn twee din gen: haar bagage bestond volledig uit harddrugs, namelijk MDMA en crystal meth. Daarnaast ver voerde ze een duize lingwekkende hoe veelheid, gaf ook haar advocaat toe. Ruim vijftig kilo is veel meer dan wat de douane in andere auto's bij de grens aantreft. In de rechtszaal werd gis teren een straat waarde van ander half miljoen euro ge noemd. Dat is een serieuze vangst. Desondanks kwam de achtenhalf jaar die de rechter op legde als een schok. De officier van justi tie gaf een uur eer der nog aan een straf van zeven en een half jaar pas send te vinden. ,,Dit is echt heel zwaar'', zei advocaat Nor man Werner. ,,Ik heb van tevoren met Ma diea gesproken, en daarbij aangegeven dat een forse cel straf reëel zou zijn. Maar dit zit echt ver boven mijn verwach tingen." De advocaat kondigde aan in hoger beroep te gaan. Mocht dat niets uithalen, dan moet Madiea G. de eerste helft van haar straf in Duitsland uit zitten. Daarna kan ze volgens Werner overgeplaatst wor den naar Nederland, waar de rechter haar resterende straf zal toetsen aan de Ne derlandse maatsta ven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10