II II effeweg.nl 9 over zoveelste incident Sprintster vandaag voor rechter effeweg.nl oF bel 08810 30 800 Boek zonder aanbetaling De Nederlandse topatlete Ma- diea G. staat vandaag in het Duitse Kleef terecht voor het smokkelen van een grote hoe veelheid drugs. De specialiste op de 400 meter krijgt meteen haar vonnis te horen van de Duitse rechter. De kans is aan wezig dat zij een jarenlange cel straf krijgt opgelegd. De aan klacht tegen de 27-jarige Am sterdamse is niet mals. De Duitse douane trof op 18 juni bij een routinecontrole aan een grensovergang bij het Duitse Elten vele kilo's harddrugs aan in de kofferbak van haar auto. Het betrof ruim 13 kilo crystal meth en 43 kilo xtc met een ge schatte straatwaarde van 2 mil joen euro. Ze had ook 12.000 euro cash bij zich. Op de smok kel van dergelijke hoeveelhe den harddrugs staat in Duits land een gevangenisstraf van tussen de 2 en 15 jaar. Een lange celstraf betekent het einde van haar topsportcarrière. G. zit sinds haar aanhouding vast en miste daardoor onder meer de wereldkampioenschappen at letiek in Doha. Medicijnen uitdelen is echt een taak van verpleegkundigen en verzorgers, niet van vrijwilligers Duitsland op militaire oefening in Israël De Duitse luchtmacht doet met zes straaljagers mee aan een internationale militaire oe fening in Israël. De Luftwaffe werkt daarin samen met de luchtmachten van Israël, de VS, Italië en Griekenland. De oefe ning Blauwe Vlag is gisteren begonnen en duurt tot 14 november. Bij elkaar zijn meer dan duizend militairen betrok ken bij de test waaraan voor het eerst straaljagers van het type F-35 (ook bekend als de JSF) van Israël aan meedoen. dwongen opname. Buren vertellen dat hij soms de raarste dingen deed, zoals midden op een drukke straat gaan liggen. Minstens één keer moest de politie hem daar weghalen. In september 2018 kreeg hij cel straf, omdat hij zich hevig verzette tegen uitzetting uit een pand waar een wietplantage was gevon den. Daarbij verwondde hij meer dere agenten. Zijn familie pro beerde hem tijdenlang opgeno men te krijgen en GGZ Delfland had een traject ingezet om hem gedwongen te laten behandelen. ,,Dit is een klassiek voorbeeld waaruit blijkt dat de aanpak van Elke dag dat zij vrij rondlopen is één dag te veel. Bij deze mensen is altijd kans op gevaar personen met verward gedrag faalt'', erkent Hoes. Bij dit soort verwarde personen is volgens Hoes 'elke dag dat zij vrij rondlopen één dag te veel'. ,,Dit zijn mensen waar altijd kans op gevaar is, je weet alleen nog niet zeker of en wanneer je zo ie mand mag opnemen. Het risico dat je iemand te vroeg in bewaring stelt, moeten we dan maar nemen. Dit duldt geen uitstel.'' Volgens Hoes vinden GGZ-in- stellingen 'het niet binnen hun beroepscode vallen om zelf dat signaal voor gedwongen opname af te geven'. ,,Dus dan moet de burgemeester of rechter dat doen. Wie van de twee maakt mij niet uit. Het gaat mij erom dat er über haupt zo'n spoedprocedure komt.'' Alarmnummer Het steekt de door de wol geverfde bestuurder dat er nog steeds geen algemeen alarmnummer is voor verwarde personen dat 24/7 be reikbaar is. Op de dag dat hij zijn eindrap port presenteerde noemde Hoes de toezegging van staatssecretaris Paul Blokhuis (Volksgezondheid) 'een geweldige stap vooruit voor iedereen die zich bekommert om iemand maar niet weet waar snel deskundige hulp is te vinden'. Nu is hij stukken minder opti mistisch. ,,Zelfs een eenvoudig ding als een speciaal telefoonnum mer, wat Blokhuis toen heeft toe gezegd, is er nog steeds niet. We zijn ruim een jaar verder. Dan denk ik: joh, kom op, wat gebeurt er nou? Ook het nummer dat zelf moord moet voorkomen, heeft Blokhuis nog steeds niet veran derd van 0900-0113 naar het veel eenvoudigere 113.'' Die telefoonnummers zijn vol gens de oud-burgemeester, sinds juni voorzitter van makelaarsorga nisatie NVM, niet het enige dat niet van de grond komt. Zo stelde de commissie-Hoes dat verwarden te vaak hardhandig van de straat worden geplukt en in een politie- busje of politiecel belandden. ,,Allerlei dingen die wij hebben aangeraden, zoals speciale locaties voor observering, het telefoon nummer, passend vervoer zoals een psycholance, daar moet nog heel veel gebeuren. De aanbevelin gen zijn onvoldoende opgevolgd. Dat blijkt wel.'' India verlaagt belastingen India wil zijn belas tingklimaat verder versoepelen om in vesteerders van overzee aan te trek ken. Volgens premier Narendra Modi moe ten investering de economische groei van het land aanja gen. India heeft re cent de vennoot schapsbelasting al verlaagd en een lan delijke goederen- en dienstenheffing in gevoerd om de eco nomie van het land vooruit te helpen. PvdA wil wet tegen uitbuiting PvdA-leider Lode- wijk Asscher wil de 'uitbuitingsecono mie' terugdringen. Hij schrijft mee aan een wet die bedrij ven verplicht tot maatschappelijk verantwoord onder nemen. Duur vlees voor goedkoop fruit I Rondreis Schotse Hooglanden Barcelona en omgeving Toscane: Florence, Pisa en Elba Kroatië, Opatjja en Lovran Meer van Genève, Chatel maandag 4 november 2019 GO KLEEF Hoogleraar patiëntveiligheid Jan Klein wil een strikte schei ding in taken van verpleegkun digen en vrijwilligers in hospices TEL AVIV sneller vast' M Onno Hoes was voorzitter van de taskforce die zich boog over de aanpak van verwarde perso nen. FOTO KOEN VERHEIJDEN NEW DELHI DEN HAAG DEN HAAG 52 procent van de Nederlanders neemt genoegen met een hogere prijs van vlees als de op brengst daarvan wordt gebruikt om groenten en fruit goedkoper te maken. Ook zou dit geld gebruikt moe ten worden om onder meer stikstof problemen en broei kasgassen tegen te gaan, meldt de orga nisatie TAPP Coalitie True Animal Protein Price) na onderzoek. ALL INCLUSIVE Ontbijt en diner Vertrek: apr, mei, junjul, aug, sep Ontbijten diner Vertrek: apr, meijun.jul, aug, sep, okt Ontbijt en diner Vertrek: apr, mei,jun,jul, aug, sep, okt Ontbijt en diner Vertrek: apr, mei.jun, sep, okt All inclusive Vertrek: mei,jun,jul, aug, sep Alle fouten voorbehouden. Excl. reserverlngskosten en Calamiteitenfonds. ~w°

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 9