'A Bokser Avci kritisch ondanks winstpartij Zwarte dag voor schakers van HWP Hockeysters Rapide geven voorsprong uit handen 15 maandag 4 november 2019 daarnaast met voetbal, tafeltennis sen 'rond-de-tafel. 's Middags is er een tour door Haifa. Onder leiding van een gids worden met de bus bijzondere plekken van Haifa be zocht: van een fantastisch natuur gebied, via de Baha'i Gardena naar smalle straatjes met winkeltjes en eettentjes." Dinsdag: Bente op stoom ,,De hele dag schijnt de zon volop in Haifa, het is 28 graden. Alleen in Tel Aviv, waar Bente vandaag in actie komt, een spatje regen. Daar laat zij zich echter niet door van de wijs brengen en met overtuigende cij fers (6-4 6-0) plaatst ze zich voor de twee ronde van het hoofdtoernooi. Daarin neemt ze het morgen op te gen de nummer één van Israël tot en met 16 jaar.'' ,,In Haifa kunnen de kinderen in de ochtend kiezen tussen zwem- men en ontspannen op het strand of een paar uurtjes trainen in de zon. Na de lunch staan er 36 Israëli sche kinderen op ons te wachten om wedstrijden te spelen. Op 16 ba nen wordt gespeeld.'' Woensdag: vriendschap „Vandaag spelen we op een ander tenniscentrum, in Akko. Na een training en lunch staan er weer veel kinderen op ons te wachten om wedstrijden te spelen. Hier en daar worden de internationale vriend schappen bezegeld met connecties op social media.'' ,,In Tel Aviv verliest Bente van de nummer twee van de plaatsings lijst, maar haar goede prestaties le veren wel haar eerste punten op voor de ITF-ranglijst tot 18 jaar. Bente kan 's middags nog aanslui ten in Akko, waar de laatste bal van deze uitwisseling werd geslagen.'' Ti Si. Donderdag: Jeruzalem ,,De trip wordt vandaag afgesloten in Jeruzalem. Door drukte in het verkeer duurt de busreis iets langer, maar daar krijgen we wel iets heel moois voor terug. Met een plas pauze op een bijzondere plek (een strategisch politiebureau wat nu een museum is) begint de dag met een prachtig uitzicht over de oude stad met hoogtepunten, zoals de Heilige Grafkerk, Olijfberg en Gou den Tempel. Aan de andere kant krijgen we een geweldig uitzicht over de Westbank met op de achter grond de Dode Zee en de bergen van Jordanië. ,,Vervolgens gaan we de oude stad in om alles van dichtbij te bekijken. Ook de Via Dolorosa (Kruisweg Je zus) en de Klaagmuur worden aan gedaan. Een prachtig einde van een fantastische uitwisseling. Een trip die meer bracht dan alleen tennis.'' Pim Felius: ,,Na deze trip in een land met een compleet andere cul tuur weten de kinderen nog meer te waarderen wat ze in Nederland hebben. Ze hebben zowel op als naast de baan iets van een andere cultuur geleerd, waarbij flexibiliteit en zelfstandigheid een belangrijke rol speelden. We hebben elkaar bo vendien op een andere manier le ren. Niet alleen trainers en leerlin gen, maar ook de kinderen onder el kaar. Bovenal hebben we met 'n al len veel plezier gemaakt en dat blijft de basis.'' De 24-jarige bokser van Golden Gloves kreeg door de jury voor alle drie de ronden de meeste punten. Zelf was hij nog niet helemaal te vreden over zijn comeback, omdat hij de scherpte nog miste.,,Ik weet dat ik beter kan. Het belangrijkste is dat ik heb gewonnen, maar ik had mijn aanval meer moeten doorzetten. Ik was ook niet moe.'' Avci liet nog een goede combi- natiestoot zien, maar een knock out zat er niet in. Wel was hij de aanvallendste bokser. De Terneu- zenaar bokst inmiddels anderhalf jaar in de weltergewichtsklasse. Dat gaat hem uitstekend af, want hij won acht van de negen wed strijden. Avci zou begin juli een wed strijd boksen, maar hij raakte ge wond bij een auto-ongeluk in zijn woonpaats. Na zijn herstel trainde hij dagelijks om klaar te zijn voor de wedstrijd in de Gentse sport hal. Dat lukte. ,,Ik wil nu volop i Ik had mijn aanval meer moeten doorzetten. Ik was ook niet moe wedstrijden gaan boksen.'' Kickbokser Anis Karkach (23) moest zaterdagavond in Antwer pen zijn meerdere erkennen in Engin Kutuk. Het gevecht ging over drie rondes van drie minu ten. Karkach had het zwaar en ging in de laatste ronde zelfs neer. Hij bokste de partij niettemin uit, maar Kutuk werd winnaar. HULST De hockeysters van Rapide gaven in de derde klasse een vrijwel zeker ogende zege uit handen bij Bleiswijk. Toch behoudt het de koppositie omdat de naaste concurrent Derby verloor. Een klasse lager blijft Olympia lijstaanvoerder via een overtuigende 4-0-zege op Gilze- Rijen. Vrouwen. Derde klasse. Bleiswijk-Rapide 2-2: Rapide was de hele wed strijd meer in balbezit en zorgde ook voor meer doelge- vaar dan de thuisploeg. Dat werd in het tweede kwart uit gedrukt in treffer. Uit een strafcorner werd het 0-1 via Esmee Picavet. In het derde kwart zorgde Sarah Franse na een individuele actie vanaf de rand cirkel voor 0-2. Te snel daarna kreeg Rapide de 1-2 te gen. Daardoor werd het in de laatste twintig minuten span nend. Toch leek Rapide het duel onder controle te hebben en op winst af te gaan. Tot in de 55e minuut, toen scoorde de thuisploeg vanuit de rebound van een strafcorner. Vierde klasse. Olympia-Gilze- Rijen 4-0: In het eerste kwart opende Sabine Muller uit een strafcorner de score en in het tweede zorgde Cato van Tiel voor 2-0. Maaike Hiensch en Cato van Tiel bepaalden de eindstand op 4-0. Thibaut Maenhout, teamcaptain Hans Groffen, Simon Provoost en Warre de Waele konden zich nog enigszins aan de malaise onttrek ken en speelden remise. HWP 1 staat op de laatste plaats in de hoogste klasse Het was sowieso een zwarte dag voor de Zeeuws-Vlaamse club. Ook het tweede team, uitko- mende in de tweede klasse ging onderuit. Tegen AAS werd het 2,5 5,5. Derdeklasser HWP 3 beet in het stof tegen De Baronie: 3,5-4,5. In die derde klasse vergaat het de schakers van Souburg beter. De Walcherse formatie leidt de dans na de overwinning van zaterdag bij Bergen op Zoom: 2,5-5,5. Jeroen Hekhuis overspeelde zijn tegen stander vanuit de opening; René Tiggelman had zijn tegenstander in de wurggreep en liet niet meer los; Corné Boogaard won een kwaliteit en later nog een stuk en dus de partij. Toen invaller Paul van Rooijen zijn goede stelling had gepromoveerd naar de winst was de buit binnen. VL I VV\i' 1 P«N 1 Wh Vlnr: Pim Felius, Jan-Willem Baars, Hans Felius en Luc Govers. Can Avci uit Terneuzen heeft zijn eerste bokswedstrijd sinds vier maanden bekroond met een overwinning in de 69 kilo gram-klasse. De 24-jarige bok ser versloeg in sporthal Bour- goyen in Gent voor 600 toe schouwers Bryan Moosens uit Vilvoorde op punten. Aector Dooms Gent De schakers van het Witte Paard kregen een pak slaag in de Meesterklasse. In eigen huis werd kansloos verloren van BSG uit Bussum: 2-8. Roeland Alders Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 61