14 Langste adem BC Vlissingen BASKETBAL In de basketbalcompetitie be hielden beide teams van BC Vlissingen de leiding in de tweede divisie. De Vlissingse vrouwen hadden in Baren- dracht twee verlengingen no dig om Binnenland van zich af te schudden. De mannen wonnen thuis van BC Eind hoven. De vrouwen keken in Baren- drecht na het eerste kwart te gen een 23-22-achterstand aan. In het tweede kwart bleef er evenwicht: 39-38. Na de pauze liep de thuisploeg uit naar een maximale voor sprong: 53-43. BC Vlissingen kwam weer langszij bij 60-60. Na een zinderende slotfase met veel vrije worpen voor beide teams stond er 70-70 op het scorebord. De eerste ver lenging bracht geen beslis sing: 76-76. In de tweede ver lenging kon BC Vlissingen de zwaarbevochten zege naar zich toe trekken: 81-88. Het mannenteam maakte in de tweede helft het echte ver schil. Tegenstander BC Eind hoven klampte aan tot 77-70. Daarna drukte BC Vlissingen van coach Benjamin Steen beek door naar een ruime 97 76 overwinning. Magere overwinning trio TTC Middelburg De tafeltennissers van TTC Middelburg behaalden zater dag een bescheiden overwin ning in de derde divisie. Het Zeeuwse team won wel, maar de 6-4-cijfers waren gezien de tegenstander (nummer laatst Amstelveen) mager. Sören de Witte bleef opnieuw foutloos in zijn drie enkelpartijen. De andere punten kwamen van Emiel de Rijke (twee) en Ro gier Berndsen (één). Het ver schil met koploper Pecos 3 bleef twee punten. Walcherse dubbel in derby's bij Goes De hockeyers van HC Wal cheren verlieten gisteren Goes met de volle buit. Zowel het mannen- als het vrou wenteam won de onderlinge derby in de vierde klasse. Bij de mannen was Thibaut Brui nen de matchwinnaar uit een strafscorner (0-1). Dat was de eerste Walcherse zege van het seizoen. Het vrouwenteam won met 1-5, hoewel Goes eerst op voorsprong kwam via Marit Verhaage. Halverwege was het al 1-3. 'P - ■«JUL V ex ,T—T Tovaal is te laat wakker Kousemaker in een zetel Erwin Mesu in de punten TENNIS ORGANISATIE ZEELAND UITWISSELING Intensief trainen onder de Israëlische zon, deelnemen aan een ITF-toernooi in Tel Aviv en bezoekjes aan de historische binnensteden van Haifa en Jeruzalem. Het zijn zomaar wat hoogtepunten van de internationale tennisuitwisseling die Tennis Organisatie Zuidwest (TOZ) afgelopen week ondernam met 28 jeugdige tennissers uit Zeeland en West-Brabant. Vlissingen De uitwisseling stond onder lei ding van Luc Govers, Jan-Willem Baars en Pim Felius. De verbin dende schakel aldaar was de Zeeuw Hans Felius, voormalig kopstuk van de Nederlandse tennisbond en te genwoordig technisch directeur bij de Israëlische tennisbond. Govers: ,,Het was een bijzondere ervaring met zowel tijd voor wed- strijdtennis als cultuur. Onze groep is tijdens deze trip echt hechter ge worden en dat is nodig voor het wedstrijdtennis in zowel Zeeland als West-Brabant. En een uitwisse ling werkt natuurlijk twee kanten op, dus begin augustus 2020 komen de Israëlisch naar hier.'' Pim Felius hield een dagboek bij van de belevenissen. Vrijdag: lange reisdag ,,De eerste (kleine) groep is gisteren al afgereisd naar Israël, waar een aantal 'oudere' spelers een ITF 18- toernooi speelt in Tel Aviv. De rest van de groep is vanmorgen om 03.30 uur vertrokken vanuit Bergen op Zoom en dat is te zien aan de ge zichtjes. We worden hartelijk ont vangen op het tenniscentrum in Haifa, waar we vanaf de tennisbaan een fantastisch uitzicht op zee heb- ben.'' ,,Hier trainen we even kort, eten we wat en maken een kleine wan deling langs de zee. De groep die gisteravond al aankwam, traint van daag uitgebreid met elkaar en met een aantal Israëlische leeftijdsgeno ten.'' Zaterdag: koppels ,,Vandaag brengen we de gehele dag op de tennisbaan door. In Tel Aviv is het ITF-toernooi begonnen met wat vertraging door de regen, terwijl in Haifa volop de zon schijnt. In Haifa spelen de kinderen verschillende wedstrijden tegen Israëlische kin deren. Na de lunch worden er ook De sfeer in en met de groep is fantastisch Nederlandse/Israëlische koppels gemaakt voor de (mix)dubbels. De sfeer in en met de groep is fantas tisch!" Zondag: hereniging ,,De groepen uit Tel Aviv en Haifa zijn aan het einde van de dag bij el kaar gekomen. De avond brengen we samen door, allemaal in het zelfde hotel en ook morgen trekken we samen op. Bente Bierma kwali- ficceert zich in Tel Aviv via drie overwinningen voor het hoofd schema van het ITF 18-toernooi. Zij mag dinsdag weer naar Tel Aviv voor het hoofdtoernooi. De andere drie meiden halen het hoofdtoer nooi niet.'' ,,In Haifa trainen we heerlijk in de brandende zon en daarna is er af koeling op het strand en in de zee. 's Middags zijn er weer verschillende wedstrijden en maken we een wan deling door Haifa met een mooi uit zicht over de stad.'' Maandag: Haifa ,,De bedoeling is om 's morgens uit gebreid te trainen, maar helaas gooit de regen het programma een beetje om. Later trainen we alsnog op de indoorbanen en vermaken ons r '3f, "W* maandag 4 november 2019 PM TAFELTENNIS HOCKEY WATERPOLO w.„ m C Zowel de mannen als vrouwen van waterpoloënd DZK wonnen. Het mannenteam rekende af met De Vennen (15-7 met twee treffers van Alex Breel, foto), terwijl het vrouwen team Nayade met 13-11 aan de kant zette. foto yvonne stap RUGBY De rugbyers van Tovaal lieten zich gisteren een groot deel van de wed strijd in de luren leggen door RC Eindhoven, dat in de loop van het duel een verdiende 12-27-voorsprong opbouwde. De Goesenaren ein digden sterk, maar kwamen nét te kort voor de zege: 24-27. Tovaal staat vierde in de tweede klasse, Eindhoven zesde. DAMMEN Dammer Arjo Kou semaker heeft drie punten voorsprong in het Zeeuws kampioenschap. Zelf won hij van René Dusebout. Titelkandidaat Daaf Kasse ver loor verrassend van Frans Blaas. SCHAATSEN Schaatser Erwin Mesu uit Middel burg reed zater dagavond voor het eerst dit seizoen in de punten in de KPN Marathon Cup. In Deventer werd hij dertiende in het B-peloton, goed voor 8 punten. Joerec Cijsouw (Oostburg) en Arjen van Damme (Yerseke) werden respectievelijk als 44ste en 66ste geklasseerd. Trip door Israël is meer dan tennis Menno Kole Bente Bierma maakte een prima in druk in Israel. FOTO'S TANNY GIDEONSE - Pim Felius KUt'HjI Ui De kinderen en begeleiders op de tennisbaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42