Lavreysen heerst in wereldbeker Record voor Toussaint 8 Honkballers gaan onderuit Blik van Nederlandse Formule 1-coureur al op2020gericht Hamilton stelt zesde titel veilig Het honderdste hoofdstuk van het bijzonder jongensboek van Max Verstappen was er een van de bevestiging. Terug op het podium en terug bij de besten. de slotdag werd het sprinttoernooi gewonnen door Harrie Lavreysen. De Brabander had drie ritten nodig om zijn landgenoot Jeffrey Hoog land te verslaan. In de finale van de EK in Apeldoorn was het twee we ken geleden nog precies andersom. Het brons ging naar Matthijs Bü- chli, die de Fransman Sébastien Vi- gier versloeg. Lavreysen was zater dag al de beste op de keirin. Op vrij dag had hij met Hoogland en Nils van 't Hoenderdaal ook al de team sprint gewonnen. Het brons ging toen naar Theo Bos, Büchli en Roy van den Berg, die namens de com merciële ploeg BEAT de baan op kwamen. Amy Pieters en Kirsten Wild pakten zaterdag goud op de koppelkoers. Wild kwam gisteren op het omnium niet verder dan de zevende plaats. ZWEMMEN Kira Toussaint (25) heeft bij wereldbekerwedstrijden in de Russische stad Kazan haar Nederlandse record op de 100 me ter rugslag scherper gesteld. Tous- saint, vrijdag winnares van de 50 rug, was in 59,14 de snelste in de se ries. Haar oude toptijd stond sinds drie weken op 59,46. In de finale bleek de tank leeg. Ze werd vierde in 59,65. Arno Kamminga, vrijdag goed voor een Nederlands record op de 100 meter schoolslag, greep op de 50 en 200 meter net naast de winst. De schoolslagspecialist eindigde als derde in 27,15 op de 50 meter. Ook op de 200 meter schoolslag lukte het net niet. Hij werd tweede. Een maand terug was alle fiducie weg bijMax Verstappen. Zijn vijfde seizoen leek er een van te vroeg gepiekt. Een mislukte kwa lificatie in Singapore, mindere beurten in Rusland en Japan. Red Bull Racing en de Limburger wa ren volledig het momentum kwijt van voor de zomerstop. Pa Jos be gon te morren, de toekomst van zoon Max werd weer een gespreks onderwerp en aan Honda werd ook opeens weer openlijk getwij feld. Maar toen kwam daar de voorzichtige ommekeer in Mexico, met een later nog afgepakte pole position. In Amerika volgde de be vestiging voor Verstappen, met zijn zevende podiumplek van 2019, pas de tweede na de zomerstop. ,,Heb ik full power? Ik wil full power'', schreeuwde de Red Bull- coureur weer ouderwets bezeten over de boordradio, toen drie rond jes voor het einde Lewis Hamilton toch nog voor zijn neus verscheen. Op jacht naar zijn zesde wereldti tel koos Hamilton voor de één stopper, Verstappen voor de twee stopper. En het had geen ronde langer moeten duren of de Lim burger was net als racewinnaar Valtteri Bottas ook Hamilton nog gepasseerd op het asfalt van Circuit of the Americas. FORMULE 1 Uitslagen Het is dat Kevin Magnussen zijn Haas vlak voor de finish par keerde in het grind, met een gele vlag als resultaat. ,,Daarom kon ik daar niet profiteren van DRS, an ders was ik hier denk ik wel tweede geworden'', meende Ver stappen. ,,Maar alsnog ben ik heel tevreden met deze race. We heb ben gedaan wat we konden. Ik heb me vermaakt en ik heb de au to's voor mijn neus weer tot het einde in zicht gehad. Fijn om te rug te zijn op het podium.'' Want ja, voor een coureur die alleen voor zeges gaat, heeft ook een derde plaats soms zo zijn waarde. Net als een rimpelloos weekend, na zijn tumultueuze bezoek aan Mexico. In Texas bleef Verstappen buiten de chaos, de discussie en de ophef. Gekwalifi ceerd als derde, gefinisht als derde. En bovendien de enige in Austin die in staat bleek Mercedes nog wat hoofdbrekens te bezor gen. ,,Het lijkt er dan toch sterk op dat we weer wat performance te rug hebben gevonden. Het team heeft niet opgegeven en is blijven pushen om het niveau van voor de zomer weer te benaderen. En dat zegt mij dat we op de juiste weg zitten met het oog op 2020.'' Daar is hij nu al op gefocust. Hij mag dan dankzij zijn derde plaats en de malaise bij Ferrari, waar Vettel vroeg klaar was met een ka potte ophanging, weer naar de vierde plaats in het WK zijn ge klommen. Zelf geeft hij daar niets meer om, nu Hamilton al wereld kampioen is. ,,Dat is fenomenaal, natuurlijk. Nu hopen dat ik vol gend jaar met 'm kan knokken voor het wereldkampioenschap.'' KAMPIOEN maandag 4 november 2019 GO MINSK De Nederlandse baan- sprinters hebben ook bij de we reldbekerwedstrijd van Minsk la ten zien dat ze wereldtop zijn. Op HONKBAL Nederland is de Premier 12 met een kansloze nederlaag begonnen. De ploeg van coach Hensley Meulens moest in Mexico met 9-0 buigen voor Team USA. Aan de Premier 12 mogen de beste twaalf honkballanden van de wereld meedoen. Het Nederlandse koninkrijksteam neemt op de mondiale rang lijst de achtste plek in. De honkballers beleefden een beroerde start. Startende werper Rob Cordemans zag hoe z'n eerste bal direct over de hekken werd geslagen. De Amerikanen liepen daarna ge staag verder weg bij Oranje. Nog eens drie Amerikanen sloegen de bal de hekken over. De honkballers van Meulens wisten daar slechts twee honkslagen tegenover te stellen. Verstappen blij weer op 't podium te staan Arjan Schouten Austin GRAND PRIX VAN DE VS 1. Bottas (Fin/Mer) 1.33.55,653 25 pt 2. Hamilton (GB/Mer) +4,148 18 pt 3. Verstappen (Ned/RB) +5,002 15 pt 4. Leclerc (Mon/Fer) +52,239 12 pt 5. Albon (Tha/RB) +1.18,038 10 pt 6. Ricciardo (Aus/Ren) +1.30,366 8 pt 7. Norris (GB/McL) +1.30,764 6 pt 8. Sainz jr. (Spa/McL) 1 ronde 4 pt 9. Hülkenberg (Dui/Ren) 1 ronde 2 pt 10. Pérez (Mex/Rac) 1 ronde 1 pt 11. Kvyat (Rus/Tor) 1 ronde, 12. Raikkönen (Fin/Alf) 1 ronde, 13. Stroll (Can/Rac) 1 ronde, 14. Giovinazzi (Ita/Alf) 1 ronde, 15. Grosjean (Fra/Ren) 1 ronde, 16. Gasly (Fra/Tor) 1 ronde, 17. Russell (GB/Wil) 2 ronden. Uitgevallen: Vettel (Dui/Fer), Kubica (Pol/Wil), Magnussen (Den/Haa). Snelste ronde: Leclerc 1 pt WK-stand Constructeurs 1. Hamilton* 381 1. Mercedes 695 2. Bottas 314 2. Ferrari 479 3. Leclerc 249 3. Red Bull 366 4. Verstappen 235 4. Mc Laren 121 5. Vettel 230 5. Renault 83 6. Albon 84 6. Torro Rosso 65 7. Sainz jr. 80 7. Racing Point 64 8. Gasly 77 8. Alfa Romeo 35 9. Ricciardo 46 9. Haas 28 10.Pérez 43 10. Williams Hamilton wereldkampioen. Er zijn nog 2 races te gaan. Een speciale parkeerplaats voor de '6 times world cham pion' was de nacht voor de grote dag al in gereedheid gebracht in Texas. Zo zeker was iedereen wel over de mis sie van Lewis Hamilton. Aan vier puntjes had hij genoeg, maar met een tweede plaats en een knokpartij tot het einde gaf de Brit van Merce des nog wat extra kleur aan de Amerikaanse GP die vooral om hem draaide. Na een bizar sterke serie van acht zeges in de twaalf eerste races voor de zomer, was de zesde titel al weken zo goed als binnen voor de man uit Stevenage, die na de zomer nooit meer op pole position stond. Na de zomerstop wist Hamilton al leen nog te winnen in Rusland en Mexico. Hij is nu Juan Ma nuel Fangio, goed voor vijf ti tels in de jaren vijftig, voorbij. En de zeven van Michael Schumacher lonkt. Waarom zou hij dat record volgend jaar niet kunnen evenaren? ,,Records, daar kijk ik niet naar. Maar als atleet voel ik me zo fris als ik maar kan zijn. Ik ben nu al weer klaar voor de volgende race. Ik geef nooit op, dat is mijn motto.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36