CO -p HUGO BORST Binnenhalen Ihattaren is succesje voor KNVB (0 0 1 2 EREDIVISIE WV-VENLO - FEYENOORD In De Koel was er geen vuiltje aan de lucht voor Feyenoord. Trainer Dick Advocaat was de eerste die aangaf dat er nog een lange weg is af te leggen. Dick Advocaat ziet de agressie die hij had geëist van zijn spelers mi maandag 4 november 2019 Column Tot mijn verbazing stond J0rgensen in de spits bij Feyenoord. Als er op kunstgras gespeeld wordt, geeft de blessuregevoelige Deen nooit thuis. Tot aan gisteren zat hij dan op de reservebank (en viel meestal niet in) of hij was niet meegereisd. puntje van de teen. Botthegin dan. Hij was licht ge blesseerd. Hij wilde de war ming-up afwachten. Dat zei hij tegen zijn nieuwe trainer. Nou, daar had Dick Advocaat helemaal geen zin in. 'Dan speel je niet.' Dick Advocaat is zo oud als Metusalem. Als kind zei hij u te gen iedereen die ouder was dan 17 jaar. Over u gesproken. Tot aan zijn dood zei Dick Advocaat me neer Michels tegen Rinus Mi- chels. Zelfs als assistent van Ri- nus Michels was het meneer Mi- chels. Rinus zeggen tegen De Ge neraal, de Sfinx, Dick Advocaat kreeg dat niet uit zijn bek. In zijn eerste jaren als hulpje van Rinus Michels gaf Dick geen tegengas, ook als hij het tactisch niet eens was met meneer Michels. Deze selectie van Feyenoord houdt zich op in een heel ander tijdsgewricht. We gaan ver terug. De provo's bestaan nog niet. Ik denk dat het 1958 is. We horen de Polygoonstem van Philip Bloe mendal jubelen over Faas Wilkes. Ministers worden op tv aange sproken met zijne excellentie. We kijken naar Dick Advocaat. Hij instrueert zijn spelers wat ze moeten doen. Ze knikken ge dwee. Het is eenrichtingsverkeer. We horen assistent De Wolf zeg gen: 'Meneer Advocaat, wilt u dat ik de hesjes al uitdeel?' Dick Advocaat zei u tegen iedereen die ouder dan 17 was De keuze van Mohamed Ihatta ren voor Oranje doorbreekt het beeld dat spelers met een dub bele nationaliteit niet meer voor Nederland kiezen. Dat is eindelijk een succesje voor de KNVB, die als het aan bonds coach Ronald Koeman ligt inzet op afspraken die spelers eerder dwingen tot kiezen. Maarten Wijffels Eindhoven „Officiële regels zijn er niet'', zei Koeman gisteren bij FOX Sports. ,,Maar misschien kunnen we van uit de KNVB wel een regel instel len. Als jij in de jeugd gebruik hebt gemaakt van onze faciliteiten, met Oranje-teams eindtoernooien hebt kunnen spelen, dan ver wachten wij omgekeerd ook iets van jou naar de toekomst toe. Maar aan de andere kant besef ik ook dat het niet zo makkelijk is om dat in regels te vatten.'' Bij Ihattaren is het nu in feite zo gegaan. De middenvelder van PSV zei bij een toelichting op zijn keuze voor Oranje dat 'ze in Ne- derland al veel voor me hebben gedaan.' ,,Ik speel al voor Oranje sinds de onder 14. Vorig jaar werd ik met Oranje onder 17 Europees kampioen. Dat heeft zeker een be langrijke rol gespeeld in mijn be slissing.'' Het was toch een open zenuw voor de KNVB, de kleine stoet aan grote talenten die de afgelopen ja ren niet koos voor een toekomst in het Oranje-shirt. Sergino Dest was vorige week de laatste die Zeist een 'nee' verkocht. De rechtsback van Ajax gaat definitief voor een interlandcarrière bij de Verenigde Staten. Nou was Dest lang niet het pijn lijkste geval, want hij speelde so wieso al jeugdinterlands voor de VS. Anders was dat bij spelers als Orkun Kök^u (die eerder dit jaar voor Turkije koos) en natuurlijk Hakim Ziyech. Die speelden al voor selectieteams van de KNVB, maar switchten. En zeker bij Ziy- ech ging dat in een sfeer die zeer negatief afstraalde op de bond. Die zou er zogezegd niet genoeg aan hebben gedaan om hem voor Nederland te behouden. Mikos Gouka Venlo Dick Advocaat knijpt even zijn ogen dicht. En zegt dan met een glimlach: ,,Een klein beetje als Liverpool.'' De 72-jarige Hagenaar schiet er zelf van in de lach. De nummer tien van de eredivisie met een doelsaldo van nul verge lijken met de swingende voetbal machine uit de Premier League, het is natuurlijk onzin. Wat Advo caat slechts wilde aangeven, was dat hij Feyenoord een klein beetje wil laten aanvallen in de stijl van de winnaar van de Champions League. De buitenspelers Luis Sinisterra en Steven Berghuis spelen niet meer aan de zijlijn, maar naar bin- nen getrokken in de rug van diepe spits Nicolai J0rgensen. De backs Ridgeciano Haps en Rick Kars- dorp moeten de rol van Andy Ro bertson en Trent Alexander-Ar nold als onvermoeibare sneltrei nen aan de zijkanten innemen. Alleen, van dat laatste kwam nog weinig terecht in De Koel, waar de Rotterdammers een sim pele en verdiende overwinning boekten. De slechte periode heeft er volgens de nieuwe technische staf ingehakt bij de spelers van Feyenoord. ,,De opdracht voor Haps en Karsdorp was om veel te komen, maar ik heb ook meegege ven dat ze eerst hun zaakjes ach terin op orde moesten hebben", zei Advocaat. Dat laatste had blijkbaar priori teit bij de backs. Daarnaast is het fysieke aspect ook onder Advocaat een item. Karsdorp kampt al ge ruime tijd met liesklachten en kon de wedstrijd ook niet uitspe len. Advocaat: ,,Het was goed om te zien hoe Lutsharel Geertruida het oppakte als vervanger. Hij kwam wel veel mee naar voren." Agressie Dat Feyenoord nog niet op Liver pool leek, dat had Advocaat na tuurlijk verwacht. Maar de trainer zag wel de agressie die hij vooraf had geëist. Wie het niet kan op brengen om in de hoogste ver snelling om te schakelen na bal verlies, komt aan de beurt bij de nieuwe trainer van Feyenoord. Maar er is meer. Eric Botteghin voelde zich niet topfit en wilde graag de warming-up afwachten om te kunnen beslissen of hij wel of niet zou spelen. ,,Daar had ik geen zin in", gaf Advocaat aan. ,,Ik V Dick Advocaat won zijn 176ste eredivisiewedstrijd als trainer en passeerde daarmee Rinus Michels. Het was toch al de dag niet van de Braziliaanse verdediger, want hij moest ook zijn aanvoerdersband in leveren. Die ging om de arm van Steven Berghuis, die prompt twee maal scoorde. ,,Berghuis denk ik vaak op te stellen, bij Botteghin weet ik dat nog niet", zei Advocaat. ,,Wat Botteghin daarvan vond? Dat heb ik niet gevraagd." Communicatie Advocaat wenst meteen zijn stem pel te drukken. Eerder had hij ge zegd dat communicatie, zeker van achteruit, cruciaal zou worden bij 1 Ajacied Joël Veltman levert een voorzet af tegen PEC Zwolle. foto bsr agency Hoe zat dat? Er scheen een discussie aan vooraf te zijn ge gaan. Nou, discussie? J0rgensen verklapte hoe het was gegaan. Advocaat deelde hem mee dat hij speelde. J0rgensen wilde net aan een zin beginnen, iets met het typisch Nederlandse woordje maar - edoch, de discussie was al klaar. Dick Advocaat redeneerde dat J0rgensens aanwezigheid angst zou inboezemen bij de te genstander, het tobbende VVV. En verdomd, J0rgensen scoorde op een moment dat Feyenoord daar nog geen recht op had. Prachtige spitsengoal trou wens, met het GO Andere ti den Feyenoord is WV-VENLO 1 VVV-VENLO - FEYENOORD 0-1 18. J0rgensen 0-2 33. Berghuis 0-3 90+2. Berghuis (pen.) Opstellingen Kirschbaum Vermeer Pachonik Karsdorp Schafer 77. Geertruida Röseler Ié Kum III (69.) Van der Heijden Cattermole Haps 73. Yeboah Toornstra Post I Kökcü Neudecker Fer Linthorst Berghuis Wright Jorgensen Van Ooijen 83. Narsingh 72. Opoko Sinisterra 81. Larsson 10 Doelpogingen 12 45% Balbezit 55% 14 Overtredingen 9 2 Hoekschoppen 5 0 Buitenspel 2 3 Reddingen keeper 0 Scheidsrechter: Blom Toeschouwers: 6572 1 -11 - CLa-a1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30