balderman.nl Voor fantastische reizen! balderman.nl MEDIA CULTUUR 23 vaartsoord voor aanhangers die zich in groten getale op het erf meldden. ,,Ik voelde me een neergedaalde alien. Dagelijks trokken allerhande jeugdbewegingen voorbij, jullie zou den scouts zeggen. De leiders verzon nen altijd iets waar mijn voordeur een rol in speelde. Ding-dong, dan ging de bel weer, net als ik met het emmertje afval naar de kippen liep. De dorpe lingen die de weg wezen, hebben nog steeds een kromme vinger.'' Het was de tijd dat Urbanus ('Hoe wel ik hier maar in een half land speel') wereldberoemd in zijn vader land was. ,,Na een optreden deelde ik honderden handtekeningen uit. Vooral aan kinderen, er kwam geen eind aan de rijen. Zeiden drie jonget jes tegen me: ,,wij hebben ons thuis vijf keer omgekleed en nu hebben we ieder vijf handtekeningen In 2000 laste hij een stevige adem- pauze in. ,,Ik wilde mijn kinderen zien opgroeien. Marike is 19, onze Loewie is 24 en Lisa is... even den ken29. Ik heb dat niet altijd paraat, het verandert elk jaar, hè? Mijn vrouw en ik vreeën vijfjaarlijks en elke keer was het prijs. Bovendien ben ik een natuurhippie, ik wilde rust. Je kunt hard werken om je schuur vol met graan te steken, maar je moet ook de tijd nemen er een taart van te bak ken.'' Chinees Urbanus privé en op het podium, bei den zijn even ontwapenend. ,,Door mijn complete domheid en flinke overdrijving in het theater kom ik er altijd mee weg. Mijn humor is uni verseel. Vertaal het in het Chinees en ook Peking heeft een leuke avond. Het is ook mijn overleving. In mijn geboortedorp diende humor louter Door mijn complete domheid en overdrijving kom ik er altijd mee weg om het leven draaglijk te maken. ,,Ik kan de vreselijkste dingen debi teren met een onschuldige kop. Had ik op sociale media gezeten, dan zou ik ongetwijfeld tientallen doodsbe dreigingen ontvangen.'' Maar, weet ook Urbanus, de tijden zijn veranderd. ,,Alles wat tien jaar geleden kon, kan nu niet meer. Daar trek ik me niet te veel van aan. Ik zou een lafaard zijn als ik geen grappen meer maak over joden en moslims. Iedereen weet toch dat ik nooit ge meen ben.'' Hij vertelt dat hij in Gent, 'een nogal linkse stad', optrad. ,,Daar is het woord 'allochtoon' uitgebannen. Jammer, zei ik tegen de zaal, want ik had er een paar grappen over. De mensen schreeuwden natuurlijk dat ze die wilden horen. Dus begon ik: 'Er waren eens twee allochtonen...' Maar dat is alweer héél lang geleden.'' Ook de Metoo-beweging vermocht geen indruk achter te laten in de Tol- lembeekse dreven. Zijn programma kent nog altijd vrouwonvriendelijke grappen, meldt hij monter. ,,Ik zou worden geïnterviewd door een journaliste van de omroep VRT, een knappe meid. Die belde uit de auto dat ze vaststond bij Brussel. 'En ik heb nog niets gegeten', verzuchtte ze. Ik stuurde haar snel een berichtje: ik zal een tasje koffie zetten en er is boterkoek. En een donut. ,,Ik kreeg vervolgens een veront waardigde sms terug. Pas toen las ik wat ik in alle haast met m'n veel te dikke vinger te snel had geschreven: 'Zal tasje koffie tetten, boterpoep en dokut.' U moet weten, tetten zijn bij ons tieten. Plat? Ach, dat zeiden ze ook van de aarde.'' 599, Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 10 dagen Italiaanse Bloemenrivièra 12 dagen Rondreis Dalmatische kust 12 dagen Hoogtepunten van Sicilië 12 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust 12 dagen Pehiscola, Costa del Azahar 12 dagen Rondreis Baltische Staten maandag 4 november 2019 GO M Urbanus is terug in het theater met een gloed nieuwe show. FOTO DIETER MEYNS De komiek trad al vele malen op in Nederland. FOTO'S NIELS VAN DER HOEVEN EN ANP 44 —Urbanus Speellijst: urbanuszelf.eu Diverse vertrekdata in 2020 Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. S AN VR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23