Tv-serie happening voor Hulst JOL Dick Advocaat Lewis Hamilton Zeeuws onderwijs beraadt zich nog over staking Walcheren trekt Feyenoord uit de put: 0-3 voor de zesde keer wereldkampioen, Max Verstappen weer eens op het podium Het maakt de tongen los in de straten van Hulst, de EO-serie Typisch: Land van Hulst. 'Vertederend' zegt de een, 'legendarisch' zegt de ander over het Engels van kroegbaas Peter Ummethum. Hier en daar klinkt kritiek. 'Geen gewone Hulstenaar in beeld, geen jongere te zien.' En ook kritiek die positief uitgelegd kan worden. 'Waarom komen Nieuw Namen, Clinge en Kloosterzande niet in beeld'? Paulette Oremus (foto) van Kringloopwinkel Zeeuws- Vlaanderen: ,,Ik vind de serie heel grappig. Natuurlijk zoeken ze typische mensen, gewone mensen zijn er genoeg!''P16 De elf Vlissingse basisscholen die vallen onder de christelijke scholen- groep Onze Wijs hebben vandaag overleg. Schooldirecteur Jeanette van Loo is lid van het comité dat woensdag een actiedag gepland had in Vlissingen: ,,Wij hebben vorige week een actiecomité opgericht en hadden voor woensdag een actie op gezet. Daar sloten zich ook mede werkers van andere basisscholen in Zeeland aan. Vrijdag kwam het nieuws dat een akkoord bereikt was, maar dat bleek toch niet het akkoord te zijn waarop het onderwijsperso neel zat te wachten. Er is afgelopen weekeinde veel discussie over ge weest en na een crisisberaad heeft vakbond AOb alsnog een oproep tot staking gedaan. Ik vind het heel bij zonder, dat het in zo'n korte tijd spanne heen en weer kan gaan tus sen staken en niet staken. Maandag morgen gaan we overleggen of we nu woensdag wel of niet gaan sta ken." Vrijdagavond was er nog sprake van een jubelstemming bij de on derwijsbonden, schoolbesturen en het ministerie van Onderwijs: na uren onderhandelen hadden ze een akkoord bereikt voor 460 miljoen euro extra voor basis- en middelbare scholen. De staking van woensdag was van de baan. Maar al snel bleek de achterban helemaal niet blij met die deal. Met name basisschoolleerkrachten re ageerden woest. Hoe konden hun belangenbehartigers na lang vragen om structureel geld akkoord gaan met een deal voor basis- en middel- bare scholen waarvan het grootste deel een eenmalig bedrag is? En mis schien belangrijker: hoe konden ze zonder overleg de staking van woensdag intrekken? Veto Ook voor ouders brak onduidelijk heid aan. Terwijl sommige scholen vrijdagavond lieten weten dat kin deren woensdag tóch op school worden verwacht, besloten andere door te gaan met staken. Nu AOb en CNV alsnog actievoeren, moet blij ken wie meedoet. Leraren roerden zich massaal op Facebook. Meer dan 10.000 leerkrachten spraken zater dag hun 'veto' uit over het akkoord. De grootste onderwijsbond AOb hield spoedberaad en gisteren trad Liesbeth Verheggen, voorzitter sinds 2015, af. In een verklaring stelde ze 'de verkeerde keuze' te heb ben gemaakt om de staking af te bla zen vanwege het convenant. Met het aftreden van Verheggen trok de AOb onmiddellijk de hand tekening in onder de deal van 460 miljoen euro en riep ze leraren op om tóch te staken. Minister Slob (Basis- en Voortgezet Onderwijs) houdt vast aan de deal. ,,Liesbeth Verheggen zette vrijdag met steun van haar bestuur een handteke ning.'' Hij zegt te 'blijven staan' voor de gemaakte afspraken.P4 13°C Nieuwsmedia Sport8 Deel docenten pikt deal niet Het is nog niet duidelijk of de Zeeuwse basisscholen woensdag toch gaan staken nu vakbond AOb de deal heeft verworpen die vrijdag met het ministerie van On derwijs werd gesloten. Ondine van der Vleuten, Ellen van Gaalen en Hanneke Keultjes Vlissingen/Den Haag Wisselvallig weer met af maandag 4 november 2019 en toe zon en een lichte bui. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1